Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

kasja83 14:21, 18 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
piękne kolorki...w takich kolorkach chcę ogród
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
olga80 10:51, 19 lut 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
ooo jak mi oczy pocieszyłaś tęsknie już za kolorami lata
____________________
Teresa Moje małe królestwo
gobasia 10:58, 19 lut 2016


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8354
Fajna różyczka. pozdrawiam byle do wiosny
____________________
Gożdzikowa wiejski ogród***Marzenia nie odchodzą na emeryturę
agnieszka_m 11:32, 19 lut 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Kasiu czy u Ciebie już powojniki puszczają???
ja dziś wyszłam na obchód a tu już cm pędy mają nie za wcześnie???
____________________
Mój mały ogródeczek :).
Anda 18:19, 19 lut 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Piękne kolory. Zdrowia życzę. Przy tej pogodzie to nie dziwota ze wirusy grasują.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
olga80 18:20, 19 lut 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Domi moje jeszcze nic nie mają
____________________
Teresa Moje małe królestwo
katel 01:24, 20 lut 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Dominika11 - na dworze szaro-buro to chociaż w domu troszkę kolorków .
Agnieszka_malysa - pięknie pachnie . Co do powojników to u mnie jeszcze przed atakiem zimy ruszać zaczęły i część podmarzła a teraz znowu ruszają a w prognozie długoterminowej podają, że początek marca to jeszcze -4 ma być w nocy . Wczoraj to nawet myślałam czy by ich nie dziabnąć ale po sprawdzeniu prognozy chyba się jeszcze wstrzymam.
kasja83 - to moje ulubione ale ja się nie upilnowałam i już i inne w ogrodzie grasują - właściwie niedługo będą grasowały.
Olga80 - cieszę się i ja też tęsknię .
Gobasia - niezwykły ma kolorek jak landrynka - jak się cieplej zrobi to do ogrodu pójdzie.
Anda - dzięki! Zdrówko się przyda.

____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Toszka 10:45, 20 lut 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
katel napisał(a)
amelia_b - dzięki!
Kasiek - myślałam o 30 cm. Drzewo tylko jedno do zasłonięcia klimatyzatora no i właśnie o korzenie się martwię, bo to blisko domu no i do skrzyń też chyba wchodzić mogą? Ale zależy mi bardzo na zasłonięciu tego klimatyzatora.


Nurtuje mnie jedna kwestia i od razu zaznaczam, że klimatyzatora nie mam i nie znam się, a więc mogę bredzić w tej kwestii - jednak wracając do meritum - czy drzewo nie będzie osłaniać od napływu powietrza? Czy wywiew z klimatyzatora ma gorący lub zimny nawiew, a tym samym będzie wiać na drzewo?
Odnośnie drzewa i jego korzeni - przy systematycznym strzyżeniu ogranicza się rozrost drzewa zarówno w obrębie korzeni, jak i korony, a także pnia, a dzieje się tak dlatego, że roślina musi całą moc spożytkować na odbudowanie obciętej korony i nie ma już "czasu, ani energii" na rozrost systemu korzeniowego i pnia vide bonzai, które dzięki drastycznym (pomimo, że wygląda to delikatnie) cięciom ma ograniczany wzrost i rozrost. Dlatego też jakiekolwiek drzewo drastycznie/systematycznie cięte dopóki będzie cięte nie zagraża fundamentom ani skrzyniom.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
katel 23:04, 20 lut 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Witaj Toszka dobry duchu forum . Nic nie bredzisz, te pytania jak najbardziej mają sens - już wcześniej eMa wypytałam i tak - jest tam wiatrak ale nie będzie ani nadmiernie dmuchał ani wciągał w czasie pracy może się trochę nagrzewać ale minimalnie, jedyna uwaga to taka aby nie sadzić w pobliżu roślin mocno pylących żeby nie zanieczyszczać wiatraka.
Bardzo dziękuję za te informację o rozroście korzeni przy cięciu korony o takie właśnie dobre wieści mi chodziło .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
kasja83 14:57, 21 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
katel napisał(a)
Witaj Toszka dobry duchu forum . Nic nie bredzisz, te pytania jak najbardziej mają sens - już wcześniej eMa wypytałam i tak - jest tam wiatrak ale nie będzie ani nadmiernie dmuchał ani wciągał w czasie pracy może się trochę nagrzewać ale minimalnie, jedyna uwaga to taka aby nie sadzić w pobliżu roślin mocno pylących żeby nie zanieczyszczać wiatraka.
Bardzo dziękuję za te informację o rozroście korzeni przy cięciu korony o takie właśnie dobre wieści mi chodziło .


Toszka toś to dla mnie wiedza z zakresu tajemna. Z każdym drzewkiem tak się dzieje?
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies