Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród, mydło i powidło.

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród, mydło i powidło.

kasja83 08:47, 22 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
katel dzięki, że do mnie wpadłaś.Czekam na hortensjowy poradnik?A znamy kogoś kto jest maestrem w zakresie traw???Nadal szukam fajnych propozycji trawowych do cienia
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
katel 17:14, 22 lut 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
kasja83 - poradnik wysłany , nie miałam dostępu do komputera więc nie mogłam wcześniej przesłać. Co do traw to nie wiem, tu jest świetny artykuł Danusi:
http://www.ogrodowisko.pl/artykuly/287-trawy-ozdobne-jakie-gatunki-wybrac
Ja mam jeszcze skromne doświadczenie trawowe ale polecam Hakonechloa (wydaje mi się że moja to All Gold), nie wiem dlaczego ale tak mi się umaniło, że ona jest jakaś trudna w uprawie i wolno przyrasta a tymczasem w ciągu sezonu z maleństwa zrobiła się naprawdę pokaźna kępka i przepiękna jest .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Marga 18:28, 22 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
No właśnie kobieta w ogrodniczym też mi mówiła, że ona "tragicznie wolno" rośnie, więc zaczęłam sie nad nią zastanawiać . Dobrze, że nie miała racji i cieszy mnie, że u Ciebie ładnie się rozrasta
____________________
Ogród dla moich synków
katel 19:45, 22 lut 2016


Dołączył: 27 kwi 2014
Posty: 4174
Marga - nie mam jakichś specjalnie atrakcyjnych zdjęć ale wstawię żeby było widać tu w dniu zakupu, koniec kwietnia.

Jeszcze edytuję bo znalazłam zdjęcie z maja (już była większa), kolejne to październik, 6 miesięcy później.

Oczywiście przygotowałam jej lużniejsze podłoże bo u mnie glina .
____________________
Pozdrawiam Kaśka Ogród, mydło i powidło. Wizytówka - Ogród, mydło i powidło
Marga 22:54, 22 lut 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 4122
Dzięki Kasiu Zuch trawka! Widać, że w październiku już bardzo dużo urosła i ładnie się prezentuje. Szkoda, że nie posadziłam jej w zeszłym roku jak miałam w planie, już by była spora
Nie wiem skąd te opinie, że rośnie powoli :/
____________________
Ogród dla moich synków
kasja83 07:54, 23 lut 2016


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Wow-jak ja lubię takie porównania.Zdjęcia bardzo pokazują efekty-faktycznie trawa rośnie szybko!
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Agania 09:25, 24 lut 2016


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26053
Kasiu o takich zakupach marzę, trawki już się rozrosły, hakone u mnie nie chce wcale rosnąć, widocznie nie lubi gliniasto, nie poznałam cię po nowym avatarku
____________________
Agata - Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani | Wizytówka Radości Agani | Dolomity Super Ski
Mala_Mi 09:46, 24 lut 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Kasiu z takiego zdjęcia trudno ustalić jaka to odmiana, a sprzedawana była bez oznaczenia odmiany. Nie licząc odmian zielonych, to wszystkie żółte mają jakieś mniejsze lub większe paseczki, smugi wzdłuż liści. Jedynie All Gold nie ma ich, liść jest żółty do limonkowego, zmienia odcień od środka do końca liścia, ale jest bez żadnych pasków i smug.
Kupiłaś bardzo ładną i rozrośniętą sadzonkę, dlatego masz szybki efekt. Szczególnie jak porównasz maj do października. W maju hakonechloa ma 1/3 swojej wysokości, bo dopiero zaczyna rosnąć
I stanowisko też podeszło trawce. Ale tu główna zasługa szybkiego wzrostu jest w sadzonce. Szkoda, że nie kupiłaś min. 3 takich i nie posadziłaś w szpalerku, byłoby super.... szczególnie, że tu im pasuje miejsce
Na forum widziałam że u Irenki tak szybko All Gold rośnie.... jest to możliwe, ale u mało kogo
Jak nie będę mieć już siły na zabawę w byliny to zrobię sobie wielką rabatę z hakonechloe taką sobie zrobię .

Ale Ci zazdroszczę tych sadzonek.. piękne i po 10 zł U nas takich i za tyle nie ma

Zaraz poszukam ile moja urosła przez 4 lata i u siebie pokażę... a może lepiej nie, bo zniechęcę wszystkich do niej.. za to inne rosną jak głupie i są gigantyczne, większe niż podają opisy
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
agnieszka_m 09:50, 24 lut 2016


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
faktycznie piękne te sadzonki
i przyrost ma piękny dogodziłaś jej
____________________
Mój mały ogródeczek :).
olga80 09:56, 24 lut 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
o jakie fajne porównanie trawka nabrała masy i ma się dobrze w tym roku też chce ją u siebie gościć
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies