Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Magara 23:31, 05 kwi 2022


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6953
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Kopytnika miała Tess.

No to prawie trafiłam
Piękną masz wiosnę, a raczej może jeszcze jej zapowiedź, ale u Ciebie to już czuć, że to ZA MOMENT buchnie
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Martka 07:55, 06 kwi 2022


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Haniu Eksplozja zieleni unosi się w powietrzu Dużo kwiecia, ach, cieszą zapowiedzi kwitnienia kolejnych. Runianka prezentuje się u Ciebie po prostu cudownie Faktycznie, na rabatach jako towarzyszka może się panoszyć, lubi swoje towarzystwo najbardziej Budowa szybko skryje się za zielonymi listkami. Będzie mniej wietrznie? Widzę po Twoim ogrodzie, że potrzebne są krzewy liściaste szybko ruszające na wiosnę

Wiolka5_7 08:08, 06 kwi 2022


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20725
Runiankę masz piękną Haniu
Też ja miałam ,ale ciągle miała plamy na listkach i w końcu wywaliłam.

Masz sporo pięknego kwiecia w ogrodzie,donicach
Podoba mi się jak masz obsadzony ogród,bo nawet wiosną po wycinkach nie jest łyso
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Judith 10:01, 06 kwi 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10223
U mnie runianka posadzona 2 lata temu nie zmieniła swojej masy niemal w ogóle....
Ma cienisty zakątek, ale może jej brakować wody (?), bo w czasie suszy podlewam to co niezbędne, ciemne zakątki muszą sobie radzić same...
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
sarenka 11:05, 06 kwi 2022


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Moja rumianka dwa lata wegetowała w donicy, w tym roku posadziłam ja do gruntu,przy malinach. Nie wiem czy to dobre sąsiedztwo.
____________________
Magda W samym sloncu
Roocika 11:37, 06 kwi 2022


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Haniu, a Ty jakoś swoją runiankę zasilasz? Moja coś pożółkła, rozrasta się z jednej strony lepiej, tam gdzie ma bardziej sucho i więcej cienia a z drugiej strony radzi sobie trochę gorzej, tam ma więcej słońca i bardziej zbitą glebę, chociaż to jedna rabata.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Gruszka_na_w... 12:32, 06 kwi 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
Dopiero Wasze wpisy uświadomiły mi, że runianka może stwarzać problemy.
Asiu/Rociko, runianki niczym specjalnym nie zasilam. Z powodu wielkości ogrodu i niedoborów kompostu na rabaty ozdobne sypię wiosną Yara Milę, a jesienią polifoskę, ale nie są to jakieś oszałamiające ilości. Jeśli liście żółkną to może być jakiś niedobór azotu. Gnojóweczka z pokrzyw powinna pomóc.

Judith, w ogrodzie ozdobnym podlewam tylko świeżo posadzone rośliny, a i to krótko. Bardzo żarłoczne rośliny typu hortensje, róże podlewam w/w gnojóweczką.
Nie mam automatycznego nawadniania, a woda ze studni służy roślinom w warzywniku. Zbyt jest cenna, aby polewać całą resztę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 14:22, 06 kwi 2022


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22250
sarenka napisał(a)
Moja rumianka dwa lata wegetowała w donicy, w tym roku posadziłam ja do gruntu,przy malinach. Nie wiem czy to dobre sąsiedztwo.


Obie rośliny są rozłogowe. Jedno jest pewne. Nie powinny się zagłuszyć z powodu sporej różnicy w wysokości.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 14:46, 06 kwi 2022


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10223
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dopiero Wasze wpisy uświadomiły mi, że runianka może stwarzać problemy.
Asiu/Rociko, runianki niczym specjalnym nie zasilam. Z powodu wielkości ogrodu i niedoborów kompostu na rabaty ozdobne sypię wiosną Yara Milę, a jesienią polifoskę, ale nie są to jakieś oszałamiające ilości. Jeśli liście żółkną to może być jakiś niedobór azotu. Gnojóweczka z pokrzyw powinna pomóc.

Judith, w ogrodzie ozdobnym podlewam tylko świeżo posadzone rośliny, a i to krótko. Bardzo żarłoczne rośliny typu hortensje, róże podlewam w/w gnojóweczką.
Nie mam automatycznego nawadniania, a woda ze studni służy roślinom w warzywniku. Zbyt jest cenna, aby polewać całą resztę.

No to o co jej chodzi...? Tej mojej runiance...?
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
tulucy 14:52, 06 kwi 2022


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12912
Moja runianka też się nie rozrasta za bardzo, ale kładę to na karb ciężkiego towarzystwa. Rośnie pod lilakiem, który dodatkowo daje odrosty. Ale będę ją sadzonkować w tym roku, chcę ją poprzenosić w inne miejsca.
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies