Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Joku 21:40, 26 mar 2024


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 12155
Mam pytanie: kiedy podcinasz magnolie?
____________________
Jola, nieco na zachód od Trójmiasta - Ogród z przeszłością (+) Wizytówka (+) Znowu na wsi - aktualny
Juzia 10:16, 27 mar 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38714
U Ciebie wiosna już pełną gębą... a ja dopiero się ze snu zimowego obudziłam

Heloł!
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 13:39, 27 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Joku napisał(a)
Mam pytanie: kiedy podcinasz magnolie?


Z uwagi na ich egzotyczne pochodzenie tnę je w okresie tzw. cięcia letniego, czyli od lipca do połowy września.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:41, 27 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Juzia napisał(a)
U Ciebie wiosna już pełną gębą... a ja dopiero się ze snu zimowego obudziłam

Heloł!


Juzia, wszelki duch itd. Jak to dobrze, że się obudziłaś. Brakowało Cię bardzo i tęskno mi było za Twoimi bosymi stópkami podczas zimy.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:46, 27 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Napia napisał(a)
Przycupnę i troszkę się pogapię na piękny, uporządkowany ogród. Magnolii szkoda, u nas też były przymrozki, zupełnie niespodziewane, ale jeszcze nie miałam okazji przyjrzeć się, czy jakaś roślina ucierpiała od mrozu.

Hiacynty lubię i co roku trochę dosadzam - rosną pomiędzy ciemiernikami, a ja lubię to zestawienie .


Hiacynty i ciemierniki to zacny duet. Z uwagi na ten brak współpracy hiacyntów z moim ogrodem nie podejmuję się skopiowania pomysłu. Będę podziwiać u Ciebie.

Uporządkowany ogród pozwala na spokojne zajęcie się przyjemnościami dla ciała.
Dzisiaj był dzień wędzenia i napawania się aromatami samodzielnie przygotowanego zakwasu na żurek. Pogoda idealnie współpracowała. Ciepły wiaterek świetnie podsuszył mięso.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:51, 27 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
nicol21 napisał(a)


Bardzo podoba mi się kształt Twojej ŚŚ - czy ja od dołu podkrzesywałaś przez wycinanie małych gałązek czy ona sama tak się poprowadziła?


Wszystkie swoje świdośliwy systematycznie podkrzesuję i z reguły wycinam nowe odrosty przy ziemi (nowa sadzonka zwykle jest jedo- lub dwupędowa, więc pozwalam na wyrośniecie 2-3 nowych pędów, a resztę wycinam). W tym miejscu zrobiłam wyjątek. Zależało mi na szybkim efekcie wielopędowości, więc do dołka wsadziłam dwie 70 cm sadzonki. Czasem tę świdośliwę przycinam od góry, jeśli się za bardzo pcha w niewłaściwą stronę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 13:53, 27 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
antracyt napisał(a)
Haniu, prócz lekkich śladów na magnolii po przymrozku śladów nie widać Wiosnę masz na całego!


Oj mam. Dzisiaj na termometrze 20 stopni. Można było hasać bez kurtki.
Kwitnienie magnolii co roku jest obarczone ryzykiem przemarznięcia. Zaakceptowałam to.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
antracyt 19:06, 27 mar 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11683
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)





Koty nie próbowały skorzystać z okazji i poczęstować się mięsem? U mnie taka konstrukcja zdecydowanie byłaby zauważona przez łakomczuchy
Ale masz fajną wędzarnię
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Juzia 19:11, 27 mar 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38714
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Juzia, wszelki duch itd. Jak to dobrze, że się obudziłaś. Brakowało Cię bardzo i tęskno mi było za Twoimi bosymi stópkami podczas zimy.


Ojjjj... jak miło
Mi brakowało waszych kolorowych ogrodów. U mnie nuda była, bo zaniedbałam trochę
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Basieksp 19:40, 27 mar 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10266
Ooo, pogoda idealna na wędzenie i osuszanie przed wędzeniem u nas eM w weekend wędził, pogodę miał taką sobie, osuszał w wędzarni bez dymu
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies