Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

TAR 19:04, 26 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7354
Nieee. No jakbym miala takie widoki to tez bym tylko omiatala i napawala.

Mam inne i tez mi sie nie chce robic a omiatac i sluchac. Zima byla dluga i dokuczliwa
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 19:29, 26 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Magleska napisał(a)
Coraz więcej kwitnących akcentów w ogrodzie aż miło oglądać

Moja gwiaździsta nie odczuła przeprowadzki i zaczęła kwitnąć -ile lat ma Twoja ? bo moja gdzieś 5 letnia ,a maleństwo jeszcze -myślę ,że poprzednia miejscówka jej nie służyła .



9 lat temu syn w drodze do mnie wstąpił do wrocławskich marketów budowlanych z działem ogrodniczym. Była tam wtedy wyprzedaż różności. Przywlókł wtedy do mnie mnóstwo dziwnych roślin; w tym dwie 30 cm magnolie, a raczej magnoliowe patyczki. Ogród był wtedy w powijakach i wsadziłam te patyczki bez głębszego namysłu. Po roku ta stellata wylądowała na obecnym stanowisku. Zakwitła chyba po trzech latach. Kilka razy ją podkrzesywałam, żeby była drzewkiem, a nie krzewem. Ta druga miała mniej szczęścia. Przesadzałam ją chyba 3 lub 4 razy. Ostatni raz dwa lata temu. Do tej pory nie zakwitła, ale ładnie się przebarwia jesienią, więc mi to za bardzo nie przeszkadza. Wciąż jest wielką niewiadomą. Rośnie bardziej jak drzewko.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:37, 26 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
ryska napisał(a)
Widok gołej ziemi na rabatach ma w sobie jakiś niepokój. Przez nadzieję, że to puste miejsce i przez luki w pamięci nakazuje wstrzemięźliwość Chodzę teraz w moim kąciku wypoczynkowym i dumam: tyle miejsca się marnuje, tyle np. hiacyntów by tu wlazło
Masz takie odczucia?
Magnolia z daleka gwiazdorzy.
Pięknie już jesteś obrobiona w pracach wiosennych.


Mąż mi dzisiaj uświadomił, że jestem wielką szczęściarą, bo nawet w okresie pracy zawodowej miałam na tyle wolnego czasu, żeby starczyło go na spokojne ogarnianie codzienności i przyjemności.
cytat: "Pomyśl o tych biednych kobietach z warszawskich korporacji, które już o 6 jadą do pracy, a wracają wieczorem."

Osobiście nie mam odczucia, że na rabatach są pustki, ale dostrzegła je koleżanka, która ostatnio mnie odwiedziła- "Tu chyba cos rosło? Wypadło ci? Wykopałaś? "

Zwykle patrzę na ogród na tzw. przestrzał. Rabaty się na siebie nakładają, sporo jest zimozieloności i ta goła ziemia nie świeci mi po oczach.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:39, 26 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Judith napisał(a)
Trawnik soczysty i piękne kolory w ogrodzie . Twoje prymule szaleją, u mnie ledwo maleńkie pąki kwiatowe się pojawiają. Hiacynty tez w fazie szyszek dopiero, o magnolii nie wspomnę .



Za dwa dni i u Ciebie buchnie. Pod koniec tygodnia ma być 20 stopni. Rośliny zaczną się rozwijać w mgnieniu oka. Hiacynty u mnie kwitną raczej nienachalnie. Nie jest to tak gesty kwiatostan jak na tych sprzedawanych w doniczkach. Pewnie to kwestia nawożenia?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:43, 26 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
TAR napisał(a)
Nieee. No jakbym miala takie widoki to tez bym tylko omiatala i napawala.

Mam inne i tez mi sie nie chce robic a omiatac i sluchac. Zima byla dluga i dokuczliwa


Tarcia, nie grzesz kobieto!
W zasadzie nawet bez zakładania rabat miałabyś co omiatać. Twoje zapłocie pobija wszystkie misternie obsadzane rabaty. No i te żurawie w gratisie i inne ptactwo.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Judith 20:08, 26 mar 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9933
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Za dwa dni i u Ciebie buchnie. Pod koniec tygodnia ma być 20 stopni. Rośliny zaczną się rozwijać w mgnieniu oka. Hiacynty u mnie kwitną raczej nienachalnie. Nie jest to tak gesty kwiatostan jak na tych sprzedawanych w doniczkach. Pewnie to kwestia nawożenia?

U mnie białe hiacynty są bardzo obfite, za to kładą się i muszę je przywiązywać do patyczków. Fioletowe z kolei - wypierdki . Lubię u innych, sama już nie dosadzam.
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:11, 26 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22036
Judith napisał(a)

U mnie białe hiacynty są bardzo obfite, za to kładą się i muszę je przywiązywać do patyczków. Fioletowe z kolei - wypierdki . Lubię u innych, sama już nie dosadzam.


Te moje są z darowanych doniczkowych cebulek. One w porównaniu z innymi cebulowymi nie kwitną zbyt długo. Za to pachną jak żadne inne.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Napia 20:55, 26 mar 2024


Dołączył: 19 mar 2014
Posty: 9065
Przycupnę i troszkę się pogapię na piękny, uporządkowany ogród. Magnolii szkoda, u nas też były przymrozki, zupełnie niespodziewane, ale jeszcze nie miałam okazji przyjrzeć się, czy jakaś roślina ucierpiała od mrozu.

Hiacynty lubię i co roku trochę dosadzam - rosną pomiędzy ciemiernikami, a ja lubię to zestawienie .
____________________
Agnieszka Ogród prawie romantyczny / Wizytówka-Ogród prawie romantyczny
nicol21 21:05, 26 mar 2024


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10302
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)






Bardzo podoba mi się kształt Twojej ŚŚ - czy ja od dołu podkrzesywałaś przez wycinanie małych gałązek czy ona sama tak się poprowadziła?
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
antracyt 21:29, 26 mar 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11650
Haniu, prócz lekkich śladów na magnolii po przymrozku śladów nie widać Wiosnę masz na całego!
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies