Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 13:28, 23 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Judith napisał(a)
Taka zaawansowana wiosna u Ciebie, że nawet cienia zdziwienia by u mnie nie było, gdybyś pokazała kwitnące bzy
Pięknie jest .


Lilaki węgierskie, Palibiny i zwykły lilak NN są już ulistnione. Na kwiecie trzeba jednak poczekać. Daria z Zielonego chramu pokazywała dzisiaj pączki kwiatowe na Palibinie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makao 13:44, 23 mar 2024


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4336
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Śliwa wiśniowa weszła w pełnię kwitnienia.






Bez jaj…. Poważnie?
U mnie zawsze kwitną w maju i liczę że w tym sezonie też tak będzie.
Ale aż taka różnica w terminie kwitnienia? 1,5 miesiąca?
____________________
Ania - Zapraszam do wątku Anna i Ogród - moja droga do ideału + będzie się tworzyć Wizytówka - Anna i Ogród
antracyt 13:55, 23 mar 2024


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11749
U nas też już widać róż na tych śliwach Masz rację Aniu, w tym roku wszystko strasznie szybko kwiaty pokazuje.
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Gosialuk 18:27, 23 mar 2024


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5296
Ja też wykorzystałam słoneczny dzień na przycięcie róż. O dziwo moja Sweet Laguna bardzo mało ucierpiała. Chyba ma dobre miejsce, bo osłonięte ścianą domku przed zachodnimi wiatrami.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
TAR 20:39, 23 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
Pieknie ale mi sie ryczec chce, od rana lało i dopiero teraz niebo sie przejasnilo. Farsa nie wiosna
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Gruszka_na_w... 20:57, 23 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
TAR napisał(a)
Pieknie ale mi sie ryczec chce, od rana lało i dopiero teraz niebo sie przejasnilo. Farsa nie wiosna


W ciągu dnia temperatura u mnie spadła o 10 stopni, po południu nieco mocniej powiało, ale bez przesady. Niekorzystną ogrodowo aurę wykorzystałam do zrobienia porządków w moim kąciku na tyłach garażu.
W poniedziałkową noc ma być znowu przymrozek. Magnolie pewnie szlag trafi, bo rozwiniętych kwiatów nie osłonię włókniną bez ich uszkodzenia. Ze zdziwieniem odkryłam informacje o wichurach nad Małopolską, opadach śniegu na południu Polski, deszczach i burzach. Ale...w piątek ma być 19 stopni w dzień. Może i U Ciebie wiosna rozgości się na dobre, czego Ci bardzo życzę.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:02, 23 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Gosialuk napisał(a)
Ja też wykorzystałam słoneczny dzień na przycięcie róż. O dziwo moja Sweet Laguna bardzo mało ucierpiała. Chyba ma dobre miejsce, bo osłonięte ścianą domku przed zachodnimi wiatrami.


Mam takie podejrzenie, że metalowe pergole niezbyt korzystnie wpływają na niektóre róże. Zimą metal dodatkowo wyziębia pędy. O żadnej z moich róż nie mogę powiedzieć, że rośnie w miejscu osłoniętym. Chyba, że za osłonę uznać żywopłot bukowy okalający działkę. Na szczęście róże to na ogół terminatorki i z reguły odradzają się z niebytu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:04, 23 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
antracyt napisał(a)
U nas też już widać róż na tych śliwach Masz rację Aniu, w tym roku wszystko strasznie szybko kwiaty pokazuje.


Był już parę lat temu taki dziwny rok, kiedy to wegetacja też bardzo wcześnie ruszyła z kopyta. Zastanawiałyśmy się na forum, co będzie nam kwitło w ogrodach w czerwcu, skoro wszystko zaczynało kwitnienie wcześniej. Potem jednak jakoś wszystko wróciło na swoje tory. Na szczęście.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:08, 23 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Makao napisał(a)

Bez jaj…. Poważnie?
U mnie zawsze kwitną w maju i liczę że w tym sezonie też tak będzie.
Ale aż taka różnica w terminie kwitnienia? 1,5 miesiąca?


Te śliwy wiśniowe zwykle kwitły w kwietniu, podobnie jak drzewka owocowe. W maju to kwitną lilaki i kaliny.
U mnie inna strefa klimatyczna, co ma swoje plusy, ale ma też minusy. Większe jest ryzyko załapania się na wiosenne przymrozki.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
pestka56 21:10, 23 mar 2024


Dołączył: 17 sie 2016
Posty: 4460
Moje śliwy wiśniowe dopiero w małych pączkach, a u ciebie wiosna już wystartowała
____________________
Kasia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies