Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 10:42, 14 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Narsilia napisał(a)
Pięknie wyglądają te tulipany u Ciebie w tych zakątkach koniecznie musisz po uzupełniać troszkę , jaki zawciąg masz dorodny bardzo urocza roślinka


Tulipanów już pewnie dosadzać nie będę, choć nie twierdzę, że to decyzja ostateczna. Wczoraj wycięłam większość pędów kwiatowych tulipków, szafirków i narcyzów. Szafirki ciachnęłam po całości, a tulipanom zostawiłam te najniższe i największe liście, żeby odżywiały cebulkę.
Kolorów na rabatach ubywa w zastraszającym tempie.




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 10:49, 14 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
nicol21 napisał(a)
Alez juz masz zaawansowana ta wiosne! Super!


Dziwnie mi się patrzy na to, co dzieje się w ogrodzie. Kolory pokazują się tam, gdzie zwykle widać je było pod koniec maja i w w czerwcu.

piwonia



amsonia



kalina Mariesii



Rosnące naprzeciw tarasu krzewuszki Purpurea nana pokazują kolorek na pączkach kwiatowych. Czosnki rozwijają się o miesiąc wcześniej.





Od prawie miesiąca nie padało. Zaczyna mnie to martwić.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 11:00, 14 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Mrokasia ostatnio pisała, że wypadły jej żylistki Nikko. To niziutkie krzewy z kategorii tych "żelaznych". Zaczęłam uważniej przyglądać się swoim i ...też im coś dolega. Spora część najstarszych gałązek nie wypuszcza młodych listków. Na szczęście część gałązek żyje i może krzaczki się odbudują.





Żywopłot bukowy zrzucił już prawie wszystkie stare listki. Lada moment pojawią się młode.



Wczoraj ponownie wysiałam szpinak, bo z marcowego siewu nie wzeszło żadne ziarenko. Przyczyna takowego stanu jest nieznana. Zrobiłam też niewielkie dosiewki bobu i zielonego groszku. Ku memu zaskoczeniu najpiękniej wykiełkowała pietruszka naciowa.

W domowym rozsadniku wykiełkowała bazylia, czekam na wschody dyni i cukinii.

Dzisiaj zetnę zielony nawóz na jednej z rabatek i przekopię. Mam nadzieję, że też będziecie się cieszyć udaną ogrodniczo niedzielą.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Wafel 11:49, 14 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 890
Jaka tam drobnica, wszystko masz w rozmiarach i o wyglądzie max Na Wybrzeżu jesteśmy nieco do tyłu ze wszystkim, może to i lepiej, bo idą przymrozki... Zastanawiam się jak zareagują takie byliny jak brunery, kukliki, orliki czy to wszystko padnie ??? Widoki masz niesamowite
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Basieksp 12:01, 14 kwi 2024


Dołączył: 24 maj 2019
Posty: 10257








Bardzo ładne zdjęcia z tymi czosnkami, fajnie wkomponowane Zobacz u Was bez deszczu, u nas dość mokro, w niektórych miejscach na polach cały czas była jeszcze woda, dopiero teraz osuszają się te miejsca.
____________________
Basiek *** Ogród Basi i Romka *** Wizytówka
Judith 12:22, 14 kwi 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9939
Ależ dywanik różowy z floksów! Cudo
Ogród wygląda pięknie i świeżo, nie widać braku deszczu .
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
polinka 13:16, 14 kwi 2024


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Mnie najbardziej martwi ten brak opadów wczesną wiosną. Wierzchnia warstwa gleby to u mnie teraz istna skorupa. Dla kiełkowania nasion to kiepsko. Dobrze, że głębiej wilgoć się trzyma.


Cześć Haniu
U nas sytuacja podobna...wierzchnia warstwa sucha jak popiół...podlewamy warzywnik ale dla roślin to nie jest korzystna sytuacja, a w prognozach przymrozki Oby się nie sprawdziły!


____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Gruszka_na_w... 21:43, 14 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Wafel napisał(a)
Jaka tam drobnica, wszystko masz w rozmiarach i o wyglądzie max Na Wybrzeżu jesteśmy nieco do tyłu ze wszystkim, może to i lepiej, bo idą przymrozki... Zastanawiam się jak zareagują takie byliny jak brunery, kukliki, orliki czy to wszystko padnie ??? Widoki masz niesamowite


W prognozach dla mojej okolicy przymrozki się pojawiają i znikają. Czort wie, co będzie. Całego ogrodu płachtą nie okryję. Chronić z pewnością będę warzywnik. Może się uda.
A reszta musi sobie jakoś poradzić. Coś tam zawsze ocaleje. Tej wersji będę się trzymać.

Widoki są mocno ograniczone niewielką w sumie powierzchnią działki i koniecznością tworzenia przesłon. Czasem brakuje mi możliwości podążenia wzrokiem hen, gdzieś daleko, ku górom. Na szczęście wystarczy wyjść 50 m od domu i można się rozpędzić w oglądzie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:52, 14 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Basieksp napisał(a)





Bardzo ładne zdjęcia z tymi czosnkami, fajnie wkomponowane Zobacz u Was bez deszczu, u nas dość mokro, w niektórych miejscach na polach cały czas była jeszcze woda, dopiero teraz osuszają się te miejsca.


Do czosnków mam stosunek ambiwalentny. Nie do końca wiem, czy je lubię. To roślina wymagająca ciągłego nadzoru, wykopywania, ponownego sadzenia. Liście ma brzydkie. Za szybko się mnoży. (czosnki Krzysztofa i Purple Sensation) Osobnym tematem są czosnki główkowate. Te, to już prawdziwe utrapienie. Na przedwiośniu sądziłam, że ubiegłoroczna ich eksmisja z rabat była skuteczna. Jakże się myliłam. Te cholerne szczypiorki znowu wyłażą z ziemi jak oszalałe. Wystarczy przeoczyć 1-2 mm cebulkę i on się odradza jak Feniks z popiołu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:54, 14 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22060
Judith napisał(a)
Ależ dywanik różowy z floksów! Cudo
Ogród wygląda pięknie i świeżo, nie widać braku deszczu .


Glina czyni cuda. Ciężko jednak wbić w nią cokolwiek, nawet szpikulec do podważania mniszków.
Lubię floksy szydlaste.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies