Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Juzia 17:08, 16 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38607
polinka napisał(a)


Juzia, a wiesz, że morsowanie to też nie dla każdego?
Zaczęłam 2 lata temu uprawiać spacery boso po śniegu i po pewnym czasie wyszły u mnie problemy z pęcherzem. Zaczęłam zgłębiać temat i okazuje się, że w podeszwie stopy znajdują się punkty(meridiany) odpowiedzialne za pęcherz i niektórzy powinni dbać o ciepłotę stóp aby nie doprowadzić do ich wychłodzenia.

Haniu, pisałaś, ze tęsknisz do poruszania tutaj różnych tematów, to proszę
Spełniam Twoje życzenie


Moja mama tak ma. Wejdzie do chłodnej wody na chwilę i już ma pęcherz przeziębiony
Ale wszystko jest w głowie. Systematyczny trening nie tylko ciała ale też głowy i można pozbyć się wszystkich bolączek

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 17:09, 16 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38607
polinka napisał(a)


No wez
Jak przeglądam wątki, a tam co rusz widzę szmatę plastikową i nikt nie reaguje, to się zastanawiam o co chodzi...
Odezwę się, a póżniej jakimś szpadlem dostanę po głowie


Szmata? Na Ogrodowisku???? Serio?????
Tego to ja nie wiedziałam.
Nie zaglądam do nowych wątków, bo czasu brakuje
____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Juzia 17:18, 16 kwi 2024


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 38607
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Na szczęście całe dzieciństwo i wczesna młodość minęła mi na sportowej aktywności. Wyczynowo uprawiałam sport, chadzałam do klas sportowych, w których było od 6 do 8 godzin zajęć w-f. W dojrzałość weszłam w całkiem niezłej formie. Stawy zmaltretowałam sobie pracami ogrodowymi. Ręczne przekopanie 12 arów plus 4 m pasa zapłocia nieco odbiło się na zdrowiu.


Nie chcę się "mądrzyć"... ale sport a zwłaszcza wyczynowy to nic zdrowego
Kiedyś się mówiło RUCH to zdrowie. I to prawda A póxniej zmieniono na sport to zdrowie. A to już mija się z prawdą, bo sport to rywalizacja... a tam liczą się tylko wyniki a nie zdrowe ciało
Przekopanie 12 arów zaliczam do sportów ekstremalnych nawet

____________________
W Kruklandii :) +++ Zielone drzwi w Kruklandii
Gruszka_na_w... 18:08, 16 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Juzia napisał(a)


Nie chcę się "mądrzyć"... ale sport a zwłaszcza wyczynowy to nic zdrowego
Kiedyś się mówiło RUCH to zdrowie. I to prawda A póxniej zmieniono na sport to zdrowie. A to już mija się z prawdą, bo sport to rywalizacja... a tam liczą się tylko wyniki a nie zdrowe ciało
Przekopanie 12 arów zaliczam do sportów ekstremalnych nawet



Masz rację z tym sportem wyczynowym, ale zrezygnowałam z niego na tyle wcześnie, że skutków ubocznych nie było. Pani matka za to była przeszczęśliwa, że w okresie dojrzewania brakowało mi czasu na przeróżne eksperymenty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Patrycja_KG_Lu 18:12, 16 kwi 2024


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 2661
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



Te szmaty w większości są tymczasowe. Służą albo do zduszenia chwastów przed sadzeniem, albo do ograniczenia ich wyłażenia zanim rabata nabierze ostatecznego kształtu.
Tarcia ma takie tymczasowe u siebie. A o brak ekologicznego podejścia z pewnością nie można jej posądzać.

Potwierdzam. U mnie zakładamy ogród na raty. Trzy rabaty już założone w 100% dostały kartony, korę drobną i korę grubszą. Reszta czeka pod „szmatą”. Kartony niczym nie przyłożone nam fruwały po naszej działce i sąsiada. Na jesieni nie było niczego innego do ściółkowania. Aby nie stracić całej pracy włożonej w odchwaszczenie i przygotowanie ziemi zostało to tymczasowo przykryte. Kojarzę jeszcze kilka osób tutaj, które zakładają teraz na świeżo ogród od podstaw i użyły tego rozwiązania tymczasowo.
____________________
Patrycja - tworzę ogród od podstaw - Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały (okolice Lublina)
Gruszka_na_w... 19:02, 16 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Potwierdzam. U mnie zakładamy ogród na raty. Trzy rabaty już założone w 100% dostały kartony, korę drobną i korę grubszą. Reszta czeka pod „szmatą”. Kartony niczym nie przyłożone nam fruwały po naszej działce i sąsiada. Na jesieni nie było niczego innego do ściółkowania. Aby nie stracić całej pracy włożonej w odchwaszczenie i przygotowanie ziemi zostało to tymczasowo przykryte. Kojarzę jeszcze kilka osób tutaj, które zakładają teraz na świeżo ogród od podstaw i użyły tego rozwiązania tymczasowo.


Właśnie o Tobie myślałam, kiedy pisałam o tymczasowości stosowania maty.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ryska 19:25, 16 kwi 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Kadry widzę z innej pozycji, nawet żaby - bardzo mi się podobają.
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Gruszka_na_w... 19:39, 16 kwi 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
ryska napisał(a)
Kadry widzę z innej pozycji, nawet żaby - bardzo mi się podobają.


Nie wyrównywaliśmy poziomu działki po budowie. Różnica między wschodnią a zachodnią stroną to prawie metr. Między południem a północą też jest spadek. Pozycja żaby czasem jest wymuszona rozmiarami obiektu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
ryska 19:50, 16 kwi 2024


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11603
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Nie wyrównywaliśmy poziomu działki po budowie. Różnica między wschodnią a zachodnią stroną to prawie metr. Między południem a północą też jest spadek. Pozycja żaby czasem jest wymuszona rozmiarami obiektu.

I bardzo ciekawe efekty głębi dzięki temu mamy
____________________
Renata Podwórkowa rehabilitacja*****Wizytówka-podwórko Ryski Dlaczego podwórkowa rehabilitacja? Bo grunt to zdrowie :)
Wafel 21:47, 16 kwi 2024


Dołączył: 25 cze 2023
Posty: 867
A mi się tak te żywotniki wschodnie Aurea Nana podobają ale jak będą szpecić to pójdą do Krainy Wiecznego Kompostu Widuję w ogrodach, nawet na moim osiedlu, ogromne, wieloletnie okazy zdrowo wyglądające...
____________________
Asia-Wafel Moje małe, zielone miejsce na ziemi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies