Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gosiek33 06:14, 12 maj 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
postać placka się zmieni i za chwilę nowe pędy wybiją



Liczę, że i moje astilbe odrodzi się po zeszłorocznym przesadzaniu
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Kasya 06:30, 12 maj 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42089
Ale masz ładne roślinki na tych rabatkach...i tawułki jakie... Odmiany może znasz ?
I kanciki...w kompleksy mozna wpaść
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Konieczki 07:43, 12 maj 2017


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Konieczki, tawułki kupowałam jako nadwyżki z cudzego ogrodu pod nazwą bordowa, różowa i biała.Po 3 sztuki z każdego koloru. Już rok po wsadzeniu pięknie kwitły, mimo że rosły na patelni (nic nie dawało cienia). Na zdjęciu jest ich 9.
2014 rok




W zeszłym roku kwitły mizernie i jeszcze w trakcie kwitnienia (widziałam kolor) wykopałam je. Mają zamiast korzeni coś w rodzaju bardzo twardego drewna. Dzieliłam je piłą.
2016



Wychodzi mi, że co 3-4 lata trzeba je dzielić. To żelazne rośliny. Jeśli Ci nie podpasuje coś z ich rozmiarem, to łatwo przeniesiesz w inne miejsce. Po posadzeniu moje były większe niż przewidują normy. Bardzo mnie zaskoczyły.U mnie rosną w towarzystwie parzydeł, funkii, choin kanadyjskich, paproci, rodków.


Haniu i to mnie cieszy, kupionych mam juz 7szt, dokupie jeszcze moze z 10 i za dwa lata bede dzieic. A moze w pewnej drogiej szkolce kupie te drozsze (ale oni maja mega fest duze sadzonki i odrazu podziele)
____________________
Zielonym do góry... :)
Konieczki 07:43, 12 maj 2017


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2843
Z racji dubelka powzdycham i pochwale Cie za ciezka robote.
O i jeszcze jedno : ja nastawilam osobne gnojowki z mniszka i z pokrzyw, chyba bede mogla je polaczyc? Mniszkiem chcialam rodki i truskawy
____________________
Zielonym do góry... :)
Kawa 08:22, 12 maj 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Haniu dzięki za opinię i foty u mnie

u Ciebie to już prawdziwy buszz u mnie roślin na rabacie nie widać

w tym roku kupiłam tawułki i ciekawa jestem kwitnienia
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Gruszka_na_w... 21:35, 12 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Kawa napisał(a)
Haniu dzięki za opinię i foty u mnie

u Ciebie to już prawdziwy buszz u mnie roślin na rabacie nie widać

w tym roku kupiłam tawułki i ciekawa jestem kwitnienia


Kamilka, mam dla Ciebie świeże fotki żywopłotu.

Grab, potem buk na wprost i znów grab, ale z ukosa





Mnie tawułki bardzo zaskoczyły. Głównie rozmiarem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:38, 12 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Gosiek33 napisał(a)
postać placka się zmieni i za chwilę nowe pędy wybiją



Liczę, że i moje astilbe odrodzi się po zeszłorocznym przesadzaniu


Jeśli placek się nie wskrzesi, to trudno. Przyzwyczaiłam się, że tych liści kasztonowcowych nie widać.
A wyszła Ci z ziemi owa tawułka? (bo już powinna)
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makusia 21:46, 12 maj 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
HAniu dzięki serdeczne za ściągę. Słyszałaś o gnojówce ze ściętej trawy? Podobno najlepsza pod kwasoluby.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gruszka_na_w... 21:48, 12 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Konieczki napisał(a)
Z racji dubelka powzdycham i pochwale Cie za ciezka robote.
O i jeszcze jedno : ja nastawilam osobne gnojowki z mniszka i z pokrzyw, chyba bede mogla je polaczyc? Mniszkiem chcialam rodki i truskawy


Konieczki, gnojówka z pokrzywy ma najwięcej azotu. Daje się ją pod najbardziej żarłoczne rośliny: w warzywniku pomidory, dynie, cukinie, rabarbar, ogórki, ale tylko do fazy kwitnienia. Potem lepszy jest skrzyp, bo wpływa na kwitnienie i owocowanie. W ogrodzie ozdobnym pokrzywa będzie akuratna pod miskanty, rozplenice, hortensje, róże.
Trzeba tylko uważać, żeby roślin ozdobnych nie podlewać zbyt intensywnie, bo silny wzrost nie zawsze idzie w parze, że stabilnością (wybujanie może nastąpić).

Najlepiej trzymać się zasady, że do końca czerwca pokrzywa, a potem inne gnojówki z akcentem na skrzyp.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 22:04, 12 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Makusia napisał(a)
HAniu dzięki serdeczne za ściągę. Słyszałaś o gnojówce ze ściętej trawy? Podobno najlepsza pod kwasoluby.


Każda roślina zielona nada się na gnojówkę. Niektóre z nich mają w sobie dodatkowe coś w postaci mikroelementów. To już kwestia znajomości biochemii.
Trzeba by spytać Mazana o teoretyczne uzasadnienie (chyba, że już to zrobił)
Moje rodki dostawały w zeszłym sezonie tę z mniszka.


Sadzone były dwa lata temu


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies