Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 20:59, 13 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Upalnie było. W słońcu grubo powyżej 20 stopni. Po kilkutygodniowych chłodach trudno się przestawić.
Kolory w pojemnikach







Zachwyciła mnie ta roślinka. Nie mam pojęcia, co to jest.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
polinka 21:13, 13 maj 2017


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Zakupy bardzo ładne Pomidorki i u mnie zagoszczą w następnym tygodniu

Pozdrawiam Haniu.
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Gruszka_na_w... 21:16, 13 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Wykorzystałam upalny dzień na zajrzenie do tajemniczych i ponurych zakątków Kłapouchego.
Makusiu, na pierwszym zdjęciu jest mój 4 letni kopytnik. Sadzony najwcześniej żywopłot grabowy ma już wysokość płotu i tworzy szczelną przesłonę.



Ten sadzony najpóźniej wciąż jest mocno cięty, choć serce mi wtedy krwawi.


Morwa i katalpa dopiero teraz zaczynają wykazywać oznaki życia. Co roku mam z tego powodu dreszczyk niepokoju.

Kalina Roseum wciąż jest w objęciach kolonii mszyc, a hordowina czyściutka jak łza.





____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:23, 13 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Polinko, nie poznałam Cię w tym nowym awatarku. Rzadziej bywasz na forum, więc domyślam się, że mocno pochłaniają Cię działania w obu ogrodach. Udanego tygodnia Ci życzę.

Na nowych rabatach rośnie mi wszystko poza turzycami. Stanęły w miejscu.




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:29, 13 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
I takie tam na koniec

Wysokie i niskie






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makusia 21:36, 13 maj 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
HAniu nie wiem, czy do mnie był zakątek Kłapouchego (pamiętaj, że on miewał stany anhedonii), czy kopytnik?
Żartuję - kopytnik wygląda dobrze przecież. Mój się zadomowił, a przecież podobno lubi cień? Rośnie raczej w słońcu- zobaczymy jak przetrwa pełny sezon
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gruszka_na_w... 21:50, 13 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Makusiu, dla Ciebie był kopytnik. A Kłapouchy moim ulubionym bohaterem jest ze względu na olbrzymią skłonność do uroczego sceptyczenia i za całą resztę też.

Aż musiałam sprawdzić tę anhedonię
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Jana 22:18, 13 maj 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
jestem pod wrażeniem jak u Ciebie jest wszystko dorodne u mnie brakuje słońca więc i roślony są w tyle......czy ta cola faktycznie działa na mszyce ?
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
chelll 22:28, 13 maj 2017


Dołączył: 27 lut 2015
Posty: 930
Moja kalina też mocno zaatakowana przez mszyce. Niestety zobaczyłam dopiero dzisiaj, bo to pierwszy dzień, kiedy mogłam podziałać ogrodowo. Jutro pryskaam, ja od razu chemia, choć ciekawa jestem, czy ta cola działa na mszyce.
____________________
Handmade by Elka
iwonkap 22:47, 13 maj 2017

Dołączył: 02 kwi 2015
Posty: 722
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Basiu, u mnie w nadchodzącym tygodniu w dzień nieco ponad 20 ma być, a nocą 10 stopni. Nie wiem jak u Ciebie? Nie wiem, czy masz własne sadzonki, czy kupujesz. Jeśli masz własne to zapewne wiesz, że trzeba przed posadzeniem je zahartować.

witam u Ciebie, czytam sobie bo duzo tu dobroci dla nowego ogrodnika mam pytanko o hartowanie pomidorów, czy jest jakiś sprawdzony cykl ?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies