Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:15, 14 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Do kwitnienia zbiera się irga błyszcząca. Zwabi do ogrodu mnóstwo owadów, bo jest miododajna.Pączki liściowe wypuszcza ketmia.


Przy ozdobnych kalinach nie zauważyłam gromadzących się owadów.


Miskanty, rozplenice i imperata przeżyły. Ładnie przyrastają.



I rzut okiem na przestrzał


____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Anda 21:39, 14 maj 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33546
Świetne są takie spotkania
Fajnie określiłaś kuklika, uśmiałam się
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Pszczelarnia 22:09, 14 maj 2017


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bardzo miłe spotkanie. Haniu . Padam na nos po przechadzce wojsławickiej.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Johanka77 23:27, 14 maj 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Lilaki kocham!
W moim ogrodzie jest jeden - pierwsza roślina, jaką posadziliśmy podczas budowy.
Niestety, z powodu zawirowań życiowych (trzy przeprowadzki w ogodzie) wciąż ma około 30 cm
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gosiek33 07:18, 15 maj 2017


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
W jakich miejscach masz tego królika? U mnie od lat rośnie w suchym półcieniu a to mu chyba nie służy, Twój kapeluszowy cieszy oczy
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
makadamia 09:42, 15 maj 2017


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Cześć Haniu, przechadzki lilakowej zazdraszczam.

Tak się zastanawiam - czy szlachetniejsze odmiany lilaków też dają takie odrosty jak te pospolite? Bo na zdjęciach widziałam ładne drzewka z prostymi pniami
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gruszka_na_w... 14:57, 15 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Ewo, jako że śmiech to zdrowie, możemy śmiać się do woli.

Ewo-Pszczółko, mnie bardzo męczą powłóczyste przechadzki. Zbadałam, że mój organizm lepiej znosi szybki kłus. Nawet pod górkę. Udaj się na zasłużony odpoczynek po tak męczącej niedzieli.

Johanko, Twój lilak urośnie, bez obawy.

Gosiek, kapelusznik, jak to u mnie, jest w różnistych miejscach: w słońcu, półcieniu i głębokim cieniu. Najbardziej okazale wygląda w tym pierwszym.

Asiu, aż się uśmiechnęłam - to samo pytanie zadałam już na początku wspinaczki. Część odmian była szczepiona i one nie dawały odrostów, a część jest golona przy ziemi i "odlistniana" od dołu tzn. z krzewu formuje się wielopniowe drzewko.






____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Mathildis 21:27, 15 maj 2017


Dołączył: 23 maj 2013
Posty: 4315
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Sylwik, czasem wystarczy jeden słoneczny dzień, aby człowiek poczuł, że to naprawdę wiosna.





Aktualny stan klonika strzępiastokorego. Były dzisiaj takie momenty, że szukałam cienia i znalazłam.





Piękna wiosna...
____________________
Anka Leśne Wzgórze; "Everything we hear is an opinion, not a fact. Everything we see is a perspective, not the truth." Marcus Aurelius
Gruszka_na_w... 21:51, 15 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Anka, cytowane widoczki są już nieaktualne. Zieleń powoli nabiera głębi, przekwitły drzewka owocowe, kończy się czas tulipanów.
Nadchodzi czas rododendronów,


lilaków i tamaryszków. Obejrzałam dzisiaj podbrzusze mojego lilaka NN i po kwitnieniu oskalpuję go dołem i zacznę formować go w wielopniowe drzewko.


Szkoda, że tym wysokim czosnkom Krzysztofa jeszcze przed kwitnieniem zaczynają żółknąć liście. Koniecznie muszę mieć w nóżkach coś, co to przesłoni.Kalina angielska wchodzi w pełnie kwitnienia. Pachnie przepięknie.

Skrzyżowanie bylin i traw z krzakami







____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Kasya 21:52, 15 maj 2017


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42074
no wlasnie...moj tamaryszek chyba w takim razie nie zyje
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies