Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

Gruszka_na_w... 21:42, 16 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
mira napisał(a)
A leżak w ogrodzie masz ?


Mam, ale...rzadko korzystam. Praktyczniejsze są rozstawione to tu, to tam ławeczki. Przysiądziesz i łatwo się zerwiesz. Z leżaka nie da się tego zrobić szybko.

W Gliwicach dostałyście przyczepkę?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 21:58, 16 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Dzisiaj był dzień ekologiczny. Podlewałam tym na gie róże, hortensje i niektóre trawy. Pieliłam na przedpłociu i robiłam oprysk roztworem tymolowym. Mszyc już nie było, ale jakieś gady podgryzają liście. W środku. Pewnie ślimaki.

Na niektórych różach pnących pojawiła się czarna plamistość. Jutro zerwę te listki, jeśli dam radę.
Pojawiły się pąki na irysach syberyjskich. Piwonie też mają mocno nabrzmiałe pąki.Łubiny formują kwiatostany. Będzie się działo!
Zachwycona jestem jabłonką Adirondock. Jej śnieżnobiałe kwiaty świecą z daleka.
Zdjęć nie ma. Skończyłam prace zbyt późno.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Makusia 22:21, 16 maj 2017


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Wiii....zdjęć nie ma....wczoraj jeszcze tak sobie myślałam, HAnia, to ma fajny wątek- codziennie są zdjęcia, można się poczuć niemal jakby się było w tym ogrodzie, oczy nacieszyć, przysiąść- może nie na tej ławeczce, ale na kanapie, ogarnąć wzrokiem...a tu dzisiaj..post-głód-ramadan normalnie
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Gruszka_na_w... 22:33, 16 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Mam kurza ślepotę.
Za dużo tych róż i hortensji nasadziłam. Zrobiłam kilkadziesiąt kursów z konewką 14 l. Ręce mam jak pawian, a w nogach przykurcz. Pod koniec sezonu najmę się do roli Quasimodo.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 22:47, 16 maj 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Mam kurza ślepotę.
Za dużo tych róż i hortensji nasadziłam. Zrobiłam kilkadziesiąt kursów z konewką 14 l. Ręce mam jak pawian, a w nogach przykurcz. Pod koniec sezonu najmę się do roli Quasimodo.


Myślę, że mogła by z nas powstać cała armia dzwonników
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 22:49, 16 maj 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
A właśnie! Nabyłam w Biedrze wąż rozciągliwy. Genialny wynalazek! I ma spryskiwacz! Starcza mi od tarasu aż za podjazd! Może zamiast dzwonniczyć zaklinaj węże

o taki o
http://www.biedronka.pl/pl/product,id,44172,name,elastyczny-waz-ogrodowy-z-pistoletem-7-funkcyjnym
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Gruszka_na_w... 22:55, 16 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Eeeeeee, węże mam. Cały problem w tym, że nie podlewam w celu nawadniania.
Jestem z moimi roślinami w symbiozie. Ja latam z rozcieńczoną gnojówką, a one się odwdzięczają bujaniem w obłokach.
Tylko nie wiadomo, komu bije ...dzwon.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Johanka77 23:16, 16 maj 2017


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Eeeeeee, węże mam. Cały problem w tym, że nie podlewam w celu nawadniania.
Jestem z moimi roślinami w symbiozie. Ja latam z rozcieńczoną gnojówką, a one się odwdzięczają bujaniem w obłokach.
Tylko nie wiadomo, komu bije ...dzwon.


A, no na gnojówkę to nie mam końcówki
Ale mnie rozbawiłaś z tą symbiozą z gnojówką... Tak w pierwszej chwili przeczytałam
Dzwoni to mi w którymś kościele
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Kawa 14:29, 17 maj 2017


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Haniu ale maszz....
mniam

twój klon trzepiastokory to już w szaleństwie listkowym mój dopiero puszcza listki
niesamowita różnica w wegetacji roślin między nami
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Gruszka_na_w... 21:24, 17 maj 2017


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22085
Kamilka, wystarczy parę ciepłych dni i roślinki nadgonią. Oglądałam zdjęcia z zeszłego roku. Do tej pory było widoczne opóźnienie wegetacji. Teraz rozwój roślin zaczyna być porównywalny.
Dzisiaj mieliśmy piękny, słoneczny dzień. Było tak gorąco, że prace ogrodowe musiałam przełożyć na godziny wieczorne. Zrobiłam oprysk propionianem wapnia, zerwałam zagrzybione listki z róż, podlałam warzywnik.



Drzewka w sadzie podlałam gnojówką. Przymrozki zaszkodziły śliwom. Jedna w ogóle nie będzie miała owoców, druga może parę sztuk. Sporo zawiązków owocowych jest na dwóch z trzech grusz. Na tej jednej jest ich niewiele. Bardzo dobrze wyglądają wiśnie, porzeczki i agrest oraz truskawki. Te ostatnie właśnie kwitną i maja mnóstwo kwiatów. Jabłonie jeszcze kwitną, więc jest nadzieja na owoce. Czereśni nie mam.


Kwitnienie zaczęły czosnki i orliki.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies