Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za zielonym płotem

Pokaż wątki Pokaż posty

Za zielonym płotem

Dominika11 20:04, 08 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
poczekamy i będziemy radzić
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Vicky 20:19, 08 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
tak na szybko wrzucam z tymi trawami i tak pomyślałam, czy by może szałwia nie pasowała pod wierzbą? wiem, że mówiłyśmy jeszcze o brabantach pod płotem ale nie wklejam ich, bo chcę żeby było widać inne rośliny - jakieś pomysły gdzie je powsadzać? a może coś można by było wykorzystać w tym ogródku? my gadałyśmy o berberysach; pod wierzbą są cyprysiki groszkowe szt5

____________________
Za zielonym płotem
Dominika11 20:23, 08 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
a może lawenda przy drzewie ???
albo pociągnąć po całej długości od drzewa do końca hortki ???
ta trawa chyba byłaby okey - jeżeli chodzi o zasłonięcie palisady
albo za trawami właśnie tawułki ???
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Vicky 20:28, 08 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
lawenda na pewno lepsza, ale na początek uboższa wersja hortki chcę bardzo, tylko boję się czy w końcu nie będzie ich za dużo (wiem, że póki co nie mam ani jednej, ale cii...), bo chcę za radą Danusi mieć je pod drewnianym płotem i ja myślałam o nich w tym prostokącie pod akacją (a może tam lepiej bukszpany i trzmieliny na pniu dwie??). tutaj wyglądałyby super, tylko nie jestem przekonana czy koniecznie na całej długości; teraz to już bardzo zamotałam.. rozumiesz mnie?
____________________
Za zielonym płotem
Dominika11 20:45, 08 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
hmmmmm trochę się chyba jednak zamotałam
zrób rysunki, kilka wersji - które ci najbardziej pasują i wtedy zoabczymy
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
AsiaK_Z 21:08, 08 sty 2016


Dołączył: 18 sie 2014
Posty: 11771
Vicky napisał(a)
tak na szybko wrzucam z tymi trawami i tak pomyślałam, czy by może szałwia nie pasowała pod wierzbą? wiem, że mówiłyśmy jeszcze o brabantach pod płotem ale nie wklejam ich, bo chcę żeby było widać inne rośliny - jakieś pomysły gdzie je powsadzać? a może coś można by było wykorzystać w tym ogródku? my gadałyśmy o berberysach; pod wierzbą są cyprysiki groszkowe szt5



coś mi tu nie gra, czegoś brakuje hmm

Edit: mam wrażenie, że te trawy wprowadzają jesień, przytłaczają. Rabata zrobiła się taka ciężka.
Ja wybrałabym zimozielone pnącze np floksy szydlaste lub jakieś inne. Zerknij do Bajkowego Ogrodu Weroniki, może coś Ci wpadnie w oko
____________________
Asia - Kiedyś będzie pięknie i u mnie - od nowa
iwka 09:48, 09 sty 2016


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
fajnie przewiesza się też carex evergold
____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
MirellaB 14:04, 09 sty 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Dzień dobry
Ty byłaś u mnie, więc ja odwiedzam Ciebie
Mało stron to przejrzałam cały wątek.
Masz bardzo ładny ogród, zadbany trawnik, fajny kojec dla psa
Ja niestety nie jestem zwolennikiem brązowej trawy, po malutku zaczynam się do niej przekonywać.
Iwonka też dobrze pisze, że Carex Evergold. Zależy co Ci bardziej się podoba brąz czy zieleń.
A może trzmielina płożąca?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Dominika11 16:33, 09 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
iwka napisał(a)
fajnie przewiesza się też carex evergold
też jeszcze o tym pomyślałam
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Vicky 01:09, 10 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
wklejam wreszcie plan działki, robiony na szybko więc są zaburzenia odległości, ale dopisałam odległości;

1. ta rabata na rogu naprawdę jest taka koślawa (to właśnie tam jest palisada, którą chcę za wszelką cenę ukryć) rośnie tam wierzba mandżurska, która musi zostać;
2. obok w prostokącie robinia akacjowa szt1, bo druga uschła, ale w planach jest jej zakup;
3. w większym trójkącie(po lewej) koło schodów rośnie śliwa wiśniowa;
4. w zygzaku na trawniku, w środkowej części jest jodła kaukaska, a w drugim półkolu rh;
5. koło kojca psa, pod drewnianym płotem, są dwie rajskie jabłonie (chyba, bo nie mam pewności);
6. w wąskim prostokącie koło tarasu jest akebia pięciolistkowa



już nie mogę się doczekać burzy mózgów! ja sama ciągle przeglądam różne rozwiązania i staram się określić co tak naprawdę mi się podoba
____________________
Za zielonym płotem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies