Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Za zielonym płotem

Pokaż wątki Pokaż posty

Za zielonym płotem

Vicky 15:22, 13 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
Jestem wreszcie! Dziewczyny, ale się rozkręciłyście Kochane jesteście; już nadrabiam i ogarniam co i jak

Vicky się rzadko pojawia, bo się uczy do matury!
____________________
Za zielonym płotem
Vicky 15:25, 13 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
jeśli chodzi o ogrodzenie to też mi się podoba i tak właśnie wymyśliłam inną opcję - najpewniej posadzę żywopłot poza działką, po prostu z drugiej strony ogrodzenia; miło, że płot zbiera tyle komplementów własnymi ręcami malowany na zielono, wszyscy sąsiedzi mają czarne, a my biegaliśmy po marketach, żeby dobrać kolor pod drzwi wejściowe, a co!
____________________
Za zielonym płotem
Vicky 15:33, 13 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
z drzewkami sprawa wygląda tak: od lewej w prostokącie jest robinia akacjowa(szt.1) i na wiosnę trzeba dokupić drugą, więcej się nie zmieści bo tam jest tylko 3,5m; dalej jest ta wierzba, która musi zostać i teraz pytanie co w tej ostatniej części? Według mnie są tam potrzebne jakieś drzewka, bo tak dziwnie jak nie ma żadnego wyższego punktu. Uważam, że te bordowe byłyby ok, bo by urozmaiciły; póki co jest monotonnie - akacje i wierzba mają praktycznie jednakowy kolor, a jak tu bym jeszcze dała coś takiego z zieloną koroną, to wszystko się zleje; tam też jest ok. 3,5m, bo resztę miejsca zajmuje wierzba
____________________
Za zielonym płotem
Vicky 15:39, 13 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
Dominika11 napisał(a)
trzmielina też się może fajnie przebarwiać - i można mieć z białym obrzeżem, albo żółtą - mam obie i polecam


ja też mam trzmielinę, moja jest z białym obrzeżem i też jestem zadowolona, oczywiście muszę dokupić, bo przecież mam tylko jedną.. jejku jak teraz myślę, jaka ja byłam naiwna jak sądziłam na pierwszych zakupach w ogrodniczym, że jak kupię tyle różności to będzie tak pięknie... człowiek uczy się na błędach i teraz trzeba dokupować i uzupełniać braki

jednak tą trzmielinę zostawiłabym raczej na rabacie pod domem, w tym zygzaku; mam też trzmielinę na pniu - uwielbiam ją! Koniecznie chcę dokupić jeszcze jedną i tak myślę, czy by ich nie posadzić w prostokącie pod akacjami? I tam wtedy obwódka z bukszpanu, na wiosnę czosnki.. ah rozmarzyłam się
____________________
Za zielonym płotem
Vicky 15:51, 13 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
MirellaB napisał(a)

Ja to wogóle nie lubię jak jest coś szt.2 posadzone, sama tak mam i dlatego nie lubię. Te drzewa nadają wysokości, a trzy takie same tam nie wejdą?


a no widzisz Mirellko, ilu ludzi, tyle gustów mi się akurat bardzo podoba sadzenie po dwa; jasne, że gdybym miała możliwość to wsadziłabym trzy, albo najlepiej 4 czy 5, ale miejsce mi nie pozwala myślę, że nieparzystą ilość nasadzeń zastosuję przy mniejszym kalibrze
____________________
Za zielonym płotem
Vicky 15:53, 13 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
Dominika11 napisał(a)
aż się boję coby znowu nie narozrabiać


Co Ty opowiadasz?! Ty? narozrabiać? Ty jesteś taki dobry duszek, który wytrwale podpowiada
____________________
Za zielonym płotem
MirellaB 16:48, 13 sty 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Czyli płot od strony ogrodu nie obsadzasz tujami, tylko coś posadzisz przed ogrodzeniem czyli na przedpłociu?

Czyli trzy drzewa nie wejdą? Szkoda. Moim zdaniem by lepiej wyglądały trzy śliwy wiśniowe niż dwie.

Śliwy wiśniowe ładnie się komponują z hortensjami.

Myślałyśmy z Dominiką jeszcze nad Hakuro? Ona przecież nie jest cały czas zielona. Piękne ma listki zielono-biało-różowe

____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Vicky 17:02, 13 sty 2016


Dołączył: 03 sty 2016
Posty: 121
MirellaB napisał(a)
Czyli płot od strony ogrodu nie obsadzasz tujami, tylko coś posadzisz przed ogrodzeniem czyli na przedpłociu?

Myślałyśmy z Dominiką jeszcze nad Hakuro? Ona przecież nie jest cały czas zielona. Piękne ma listki zielono-biało-różowe



a więc tak, żywopłot dam na zewnątrz, wklejam zdjęcie poglądowe gdzie; tam teraz rosną hakuro i lilaki, ale je przeniosę, albo dam przed tuje już od strony ulicy; hakuro wolę zostawić na zewnątrz, liczę na to, że jak zetnę na wiosnę przy ziemi to się ładnie zagęści

____________________
Za zielonym płotem
Dominika11 17:20, 13 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
MirellaB napisał(a)

Dlatego,że lubią być posadzone płytko, płytko wówczas mają korzonki i lepiej niczym nie przysypywać, a wogóle odpada, żeby agro mata była. Bogdzia jest fachowiec, tak mi radziła
dobrze wiedzieć
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Dominika11 17:27, 13 sty 2016


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
no kochana to jak ty masz taką rabatę przed ogrodzeniem to trzeba pomyśleć (jak chcesz zasłonić ogrodzenie)co dać przy płocie wyższego - nie wiem czy tuje z tej strony to dobry pomysł jako szpaler - szkoda tego, bo zajebisty byłby widok z okien - tak się mnie wydaje
____________________
Ja i mój ogródek - ZAPRASZAM :)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies