Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Działeczka, moje małe miejsce na ziemi

Pokaż wątki Pokaż posty

Działeczka, moje małe miejsce na ziemi

violka171 22:29, 30 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Łodyge ze słonecznika mutanta,nie uwierzycie ,musiałam ciąć siekierką inaczej nie dało rady

cukinia-slodycz dla krasnalek

trzonek od łopaty tez poszedł w ruch hi hi

walka opanowana

____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
hanka_andrus 22:30, 30 sie 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
W Hortulusie nabyląś penstemona. Jak rośnie pisałam. Dobrze by było,żeby zawiązał nasiona. Lwia paszcza również. MOże oprócz przezimowania więcej siewek będzie.

Sok marchwiowy pyszny buć musi, i sama rączka niesie szklankę do gębusi! Szkoda, że już koniec laby ogrodowej, teraz pozostanie wyczekiwać sprzyjających okoliczności na całodniowy wypad.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
violka171 22:32, 30 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
to co obiecalam dać jak wroce do domku,niebieska piekność tylko co to jest??????
Hania mówiła że nie ma niebieskiej lwiej paszczy hm....ta na żywo jest niebieska ale czy to lwia paszcza ?????no biało niebieska

____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
violka171 22:39, 30 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
hanka_andrus napisał(a)
W Hortulusie nabyląś penstemona. Jak rośnie pisałam. Dobrze by było,żeby zawiązał nasiona. Lwia paszcza również. MOże oprócz przezimowania więcej siewek będzie.

Sok marchwiowy pyszny buć musi, i sama rączka niesie szklankę do gębusi! Szkoda, że już koniec laby ogrodowej, teraz pozostanie wyczekiwać sprzyjających okoliczności na całodniowy wypad.

co do penstemona nie mylilam sie ,a co do lwiej paszczy hm....to chyba ta co teraz mi kwitnie-cholercia nie pamietam bo tyle przesadzalam na nowa rabate,kolo niej rosnie druga lwia paszcza i nie wiem ktora przesadzalam ajc,nie no znaczniki i jeszcze raz znaczniki
ponstemon szybko mi zwiedl jak przesadzilam w grunt,moze i coś tam poszlo w nasionka aczkolwiek watpie
profilaktycznie zaznacze co by nie wyciepać z chwastami na wiosne
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
hanka_andrus 22:46, 30 sie 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
violka171 napisał(a)
to co obiecalam dać jak wroce do domku,niebieska piekność tylko co to jest??????
Hania mówiła że nie ma niebieskiej lwiej paszczy hm....ta na żywo jest niebieska ale czy to lwia paszcza ?????no biało niebieska


Violetko, to jest tojad.I jak sama nazwa wskazuje to jad, czhyli bardzo trująca roślina nawet śmiertelna. Nie pozwól dzieciom nawet jej dotykać, ale fakt ładny kolor. Są jeszcze białe tojady i mocno granatlowe, U mnie wrósł w bukszpan przy domku. też mam takiego pstrego. tylko odwrotne kolory czapeczka granatowa a brzegi białe.
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
violka171 22:59, 30 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
kurcze no cudowna jest!!!!!!!!szczęście że miałam ją tylko w bukiecie od sąsiadki
lecz jak mowisz ze tak trujaca to ni dy rydy w moim ogrodzie ,bo krasnalki dosłownie przytulają kwiaty w ogrodzie-zwlaszcza młodsza
i nici z piekności u mnie ech
dziekuje za rade Kochana !!!!!!!
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
Kasiek 20:14, 31 sie 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
Podziwiam Cie Violu za trud i Twoja ciezka prace i za to ze Ci sie chce chciec. Ciezko pracujesz na swojej dzialeczce i juz widac tego efekty, pieknieje z dnia na dzien
Czesto czytam ze ktos tam czeka na meza, na kolege, na cos tam i tamto aby wykopac malenki dolek a Ty...Toz to niewiarygodne, sama dalas rade...ale...Prosze Cie, nie rob juz tego wiecej, to przeciez strasznie ciezka praca dla takiej drobnej kobietki...
Ale mimo wszystko bardzo, bardzo podziwiam i ...zazdroszcze takich pieknych Krasnalek Cudne dziewczynki masz
____________________
Bawarka
violka171 20:24, 31 sie 2016


Dołączył: 22 sty 2016
Posty: 5010
Dziękuję za cieplutkie słowa
po tym wykopie już sobie obiecałam że moje ręce na takie wykopy łopaty nie zobaczą nie przemyślałam wysiłku
Porwałam się z motyką na słońce-wiem ,a że taka jestem - jak coś zacznę to bedę padać a mus skończyć to już inna inszość
Najważniejsze że żyję i "dołek" wykopany,najgorsze mamy za sobą
POZDRAWIAM CIEPLUTKO
____________________
Działeczka-moje kochane miejsce na ziemi
hanka_andrus 20:40, 31 sie 2016


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
No i tego się trzymajmy, nic na siłę! Ja dziś zwiozłam ostatnie pomidory, właśnie się gogtują na przecier. No i micha zielonych i druga koktajlowyvh i trzecia do jedzenia na bieżąco. Ogórki zrobione, pomidory, prawie, prawie, zostaną tylko buraki i grzyby. O ile do lasu dotrę.

Teraz już tylko sadzenie i przesadzanie w ogrodzie. Będę podglądać jak sobie radzisz bez ogrodowego dopingu. hi, hi,
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Kasiek 20:52, 31 sie 2016


Dołączył: 03 mar 2012
Posty: 14762
O wlasnie Haniu, grzybki Violu chodzisz do lasu, jest wysyp? Kiedys bylam na dzialeczkach w Szczecinie u naszej Ogrodowiskowej kolezanki Joli, zrobila spotkanie na ktorym poznalam sporo osob z Ogrodowiska, z niektorymi zawiazaly sie fajne przyjaznie...
Ze wzruszeniem wspominam to miejsce i ludzi tam poznanych...I- lubie Szczecin
____________________
Bawarka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies