Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

Margarete 16:52, 16 maj 2016


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
ALe ta twoja bylinówka bujna
Podjazd wyszedł superowo, ten kamiień, większe płyty i drewno...światnie .
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Wendy79 18:28, 16 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
AgataP napisał(a)
Łubin już niedługo



Liatra pędzi, by dogonić trzcinnika i jeżówki





Agata, ale Ci zazdroszczę tego łubinu. Mojego coś notorycznie obżera. W tamtym roku wyżarło prawie wszystkie wysiane, w tym został jeden i go trzymam pod plastikową butelką z dziurkami i mam nadzieję, że odbije. Zastanawiam się czy siać nowe czy dać sobie spokój.
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
elmagra 18:43, 16 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Agata, bylinówka znów będzie zachwycać. Skąd ty bierzesz pomysły i wiedzę co i gdzie posadzić / posiać?
____________________
Ela
AgataP 19:07, 16 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)


Agata, ale Ci zazdroszczę tego łubinu. Mojego coś notorycznie obżera. W tamtym roku wyżarło prawie wszystkie wysiane, w tym został jeden i go trzymam pod plastikową butelką z dziurkami i mam nadzieję, że odbije. Zastanawiam się czy siać nowe czy dać sobie spokój.


Wendy mam dużo siewek, ale nie wiem czy powtórzą cechy rośliny matecznej, akurat ten wykopałam na polu, rośnie przy drodze jak jadę na zakupy.
Jak będzie jeszcze jakiś to może po kwitnieniu Ci dziabnąć któregoś
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 19:21, 16 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Margarete napisał(a)
ALe ta twoja bylinówka bujna
Podjazd wyszedł superowo, ten kamiień, większe płyty i drewno...światnie .


Małgosiu no w końcu druga część bylinówki dorównuje pierwszej, teraz tylko środek to taka mizerota ale widzę że rośnie wszystko więc w przyszłym roku już będzie gęściej.

Jak idzie praca nad nawodnieniem? Jak nie będziesz miała koncepcji daj znać coś wymyślimy
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 19:26, 16 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
elmagra napisał(a)
Agata, bylinówka znów będzie zachwycać. Skąd ty bierzesz pomysły i wiedzę co i gdzie posadzić / posiać?


Ela oglądam pinteresta i ogrody innych, to co mi się spodoba zapisuję sobie i wprowadzam u siebie, jak się sprawdzi to zostaje, jak nie dopracowuję dalej.

Teraz takim eksperymentem będzie środek bylinówki z nowymi nasadzeniami.
Widzę, że rośnie rdest i agastache, prosa też odbiły... zobaczymy co z tego zostanie a co wypadnie
____________________
Z Pszenicznej...
Wendy79 19:30, 16 maj 2016


Dołączył: 25 mar 2015
Posty: 3203
Agata, kupiłam sobie dzisiaj rozchodnika na pomnażanie. Jak to się robi? Acha, a bodziszki jak się rozmnaża?
____________________
Agnieszki i Maćka Księżycowy... Założyć ogród to uwierzyć w jutro. Audrey Hepburn
AgataP 19:55, 16 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Wendy79 napisał(a)
Agata, kupiłam sobie dzisiaj rozchodnika na pomnażanie. Jak to się robi? Acha, a bodziszki jak się rozmnaża?


Wendy jak gałązki ma już długie to ciacham gałązkę od roślinki macierzystej, tą gałązkę znowu ciacham na trzy i do doniczki. Na jesieni będziesz miała ukorzenione sadzoneczki Ja w tym roku zrobiłam tak z matroną i purpurowym Już mam kilka doniczek więcej.
Chyba że masz dla nich miejsce już na rabacie, to od razu do ziemi
Tylko nie sadz całej gałązki a ciachnij ją na conajmniej 2 lub 3 kawałki. Z każdego kawałka wypuści nowe listeczki

A bodziszki, też będę rozmnażać, bo wynalazłam u siebie jeszcze biały i pójdzie sobie w róże Zamierzam pociąć na kawałki jego gałązki i do doniczek, poczekam aż zaczną wypuszczać nowe listki i wysadzę na różankę
Też z nim nie ma problemu, różowego tak rozmnożyłam i niebieskiego też. Piękne roślinki zadarniające
____________________
Z Pszenicznej...
tulucy 20:37, 16 maj 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Agato bylinówka piękna
My też jeśli automat to otwierany - bo skrzydła bramy mamy pamiątkowe, mojego m tata robił, więc m nie chce się ich pozbywać.

Dziś poszalałam zakupowo i częściowo już wsadziłam
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
elmagra 22:51, 16 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
Powiem Ci Agata, że ja jakoś nie umiem ogarnąć tych bylin kwitnących, ale może przyjdzie na mnie pora.

A co do bramy, to my mamy przesuwną, z którą w zimie nic się nie dzieje, przesuwa się bez problemu. Ale pilota też mamy "ręcznego" - ma 10 lat, a jakby ten nie zadziałał (hehehe), to ten żeński 4-letni chętnie wypełnia jego rolę. Nie dorobiliśmy się jeszcze automatu, na szczęście mieszkamy z dala od głównej drogi, to nie jest to problem.
____________________
Ela
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies