Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

AgataP 10:00, 19 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
ren133 napisał(a)
Też mam liatrę z jeżówkami


U mnie pierwszy rok takie zestawienie, jest jeszcze tam trzcinnik KF
Liczę że mi się spodoba to połączenie
Z innym eksperymentuje - wprowadziłam np. 2 rodzaje prosa na bylinówkę.
Nie wiem jak to będzie "grało". W proso miałam wsadzić jeszcze werbenę, jak zostanę obdarowana to wsadzę
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 10:05, 19 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
tulucy napisał(a)
Ja póki co próbuję też z połączeniami, staram się wyobraźnię uruchomić, ale jakoś obawy mam, że moja wyobraźnia może przekłamywać kolory
Dziś zakupiłam powojniki


Luśka ja też nie mam pojęcia jak wszystko będzie ze sobą grało, na bylinówce też nowinki posadziłam - prosa rozpierzchłe, wernonię, rdest polymorpha, arcydzięgiel... nie wiem co wytrwa, a co wypadnie.

A róże to już totalna zagadka, nigdy ich nie miałam, tylko to co dostałam od kogoś. Jedna to chyba fresia, bo żółta i pachnie mocno Poza tym na różankę nie wprowadzam kolorów ognistych, same pastele.
Oj będzie się nad czym zastanawiać - jak zakwitną przynajmniej jednym kwiatkiem, by zobaczyć kolor to będziemy sie głowić - zostaje czy zmienia miejsce
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 10:07, 19 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Ludwika napisał(a)
Ja to kiedyś wypadek autem spowoduję, bo ciągle gdziekolwiek jadę rozglądam się na boki, czy nie zauważę gdzieś tego wrotyczu. No i jak na złość nie ma, nigdzie po prostu nie ma ...


Ludwika, często rośnie tam gdzie nie jest koszona trawa. U mnie za siatką jest takie chwastowisko że mała głowa. Nie wiem jak się przed tym bronić i tam właśnie znalazłam wrotycz. Często na dzikich łąkach... itp
____________________
Z Pszenicznej...
elmagra 10:15, 19 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
AgataP napisał(a)


A tak, 1 kg świeżego ziela pokrzywy na 10 litrów wody, zalewasz, mieszasz codziennie i czekasz aż gnojówka się wyklaruje. Wtedy gnojówką w proporcjach 1 litr/10 litrów wody podlewasz roślin ( tylko nie kwasoluby).
Wszystkie po niej dobrze reagują

Ja zrobiłam z wrotyczem, bo zamierzam polewać też ziemię - zapachu wrotyczu nie lubią nicienie, opulchniaki i inne padalce


A mogę sobie zrobić mniejszą porcję? np 1/3? Nie mam za dużo roślin, a większość to właśnie kwasoluby (oprócz mam: róże, lawendy, wierzby hakuro, żurawki i hosty) Ile trzeba czekać? A trzymać to na dworze czy np w garażu? A trawę też można tym podlewać?

EDIT: Doczytałam, że cuchnie, to czy mogę to np trzymać przy kompostowniku? Z dala od domu?
____________________
Ela
AgataP 10:20, 19 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
elmagra napisał(a)


A mogę sobie zrobić mniejszą porcję? np 1/3? Nie mam za dużo roślin, a większość to właśnie kwasoluby (oprócz mam: róże, lawendy, wierzby hakuro, żurawki i hosty) Ile trzeba czekać? A trzymać to na dworze czy np w garażu? A trawę też można tym podlewać?


Jasne, dostosuj sobie proporcję Trzymaj na zewnątrz, z dala od domu bo pachnie jak świeży obornik hahah mało osób znosi ten zapach.
Trawę też możesz lać, wszystko tylko rozcieńczaj
____________________
Z Pszenicznej...
anna_t 11:12, 20 maj 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Agatko czy Ty bys mogła mi pokazać swoje graby z bliska? bo moje to chyba połowa kaput jak nie wszystkie bo zero listków mają
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
AgataP 15:57, 20 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
anna_t napisał(a)
Agatko czy Ty bys mogła mi pokazać swoje graby z bliska? bo moje to chyba połowa kaput jak nie wszystkie bo zero listków mają


Ania nie stresuj się u mnie też jedne mają liście inne pączki, w czerwcu je przycinam, zobaczy się później...
____________________
Z Pszenicznej...
11stokrotka 22:09, 20 maj 2016


Dołączył: 02 sie 2012
Posty: 534
Hej Agatko.
fajnie byłó spedzić razem ten czas. Pozdrawiam
____________________
Mam marzenie
Makao_J 13:27, 21 maj 2016


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Podjazd robi wrażenie. Tyle się narobiłaś przy nim że teraz pewnie duma Ci rozpiera. I słusznie. Gratuluję
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Gruszka_na_w... 18:41, 21 maj 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Wiadro z gnojówką można przykryć, nic wtedy nie czuć ))Rozcieńczoną zawartością można podlewać wszystko, nawet trawnik. To ma dużo azotu i zastępuje nawozy sztuczne. Też rozpoczynam przygodę z różami. Trzymam kciuki, żeby Ci ładnie rosły.
Współczuję ogromu prac przy podjeździe- wiem, przez co przeszłaś, bo robiłam to samo w ubiegłym roku. )))))))
Efekt Wam wyszedł bardzo fajny. Wszystko współgra z bryłą domu i otoczeniem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies