Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Z Pszenicznej ...

Pokaż wątki Pokaż posty

Z Pszenicznej ...

AgataP 08:31, 17 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
elmagra napisał(a)
Powiem Ci Agata, że ja jakoś nie umiem ogarnąć tych bylin kwitnących, ale może przyjdzie na mnie pora.

A co do bramy, to my mamy przesuwną, z którą w zimie nic się nie dzieje, przesuwa się bez problemu. Ale pilota też mamy "ręcznego" - ma 10 lat, a jakby ten nie zadziałał (hehehe), to ten żeński 4-letni chętnie wypełnia jego rolę. Nie dorobiliśmy się jeszcze automatu, na szczęście mieszkamy z dala od głównej drogi, to nie jest to problem.


Pod jakim względem nie umiesz ogarnąć? rośnięcia, pory kwitnienia, zestawienia ze sobą? pisz będziemy radzić
____________________
Z Pszenicznej...
tulucy 10:24, 17 maj 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Agata, a gdzieś pisałaś, co zamówiłaś? Jakie róże?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
AgataP 15:37, 17 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
tulucy napisał(a)
Agata, a gdzieś pisałaś, co zamówiłaś? Jakie róże?


Tulucy zamówiłam:

Artemis, Voyage, Ascot i Bonica

kupiłam na All..o liczę że te nie padną mi jak tamte i w końcu będzie wypełniona cała różanka.

Dziś dosadzałam byliny, do róż wysokich wsadziłam powojnika bylinowego, chabra białawego, powojnika polish spirit, dosadzę tam jeszcze bodziszka alba, bo znalazłam go u siebie
Do niższych róż dosadziłam stipę, ciekawe czy przetrwa bo jest mikrusieńka

Konieczne muszę obsadzać wyższe róże by nie było tyle pielenia, co idę tam zajrzeć to chwasty wychodzą.
____________________
Z Pszenicznej...
mira 22:04, 17 maj 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
Obejrzałam Twoją bylinową - pięknie rośnie i ten rozchodnik biały na takiej rabacie będzie super - jak kwitnie idealnie pasuje do bylin. Jak przekwita to tak jak wszystkie białe kwiaty ma brązowawe przekwitanie i średnio to wygląda ale bylinowa to wchłonie. Nie ma tej urody późną jesienią i zimą co inne rozchodniki.
Ale spróbuj bo piękny jak kwitnie.

Widziałam podjazd - super bardzo mi się podoba.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
Pluszakowa 23:15, 17 maj 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
AgataP napisał(a)


Wendy jak gałązki ma już długie to ciacham gałązkę od roślinki macierzystej, tą gałązkę znowu ciacham na trzy i do doniczki. Na jesieni będziesz miała ukorzenione sadzoneczki Ja w tym roku zrobiłam tak z matroną i purpurowym Już mam kilka doniczek więcej.
Chyba że masz dla nich miejsce już na rabacie, to od razu do ziemi
Tylko nie sadz całej gałązki a ciachnij ją na conajmniej 2 lub 3 kawałki. Z każdego kawałka wypuści nowe listeczki

A bodziszki, też będę rozmnażać, bo wynalazłam u siebie jeszcze biały i pójdzie sobie w róże Zamierzam pociąć na kawałki jego gałązki i do doniczek, poczekam aż zaczną wypuszczać nowe listki i wysadzę na różankę
Też z nim nie ma problemu, różowego tak rozmnożyłam i niebieskiego też. Piękne roślinki zadarniające


Odważne te metody. Ja tylko podzieliłam część rośliny matecznej a i to wydawało mi się bardzo efektywną metodą pozyskiwania nowych roślin. Dobrze was móc słuchać. Może spróbuje jeszcze trochę ich naprodukować
____________________
Magda Mały ogród miejski!
Pluszakowa 23:16, 17 maj 2016


Dołączył: 03 mar 2016
Posty: 1083
O 200 gratulacje
____________________
Magda Mały ogród miejski!
elmagra 23:20, 17 maj 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 331
AgataP napisał(a)


Pod jakim względem nie umiesz ogarnąć? rośnięcia, pory kwitnienia, zestawienia ze sobą? pisz będziemy radzić


Wszystko naraz. Ale póki co próbuje obsadzić taras. Chyba jednak bukszpan kulki. Jakie dodatki... np jakie trawy... coś kolorowego... co tu wybrać...
____________________
Ela
tulucy 23:23, 17 maj 2016


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Agata każda piękna w swoim rodzaju - chociaż Ascot i Voyage mają peoniowe kwiaty ja planuję u siebie Ascot przesadzić do towarzystwa Geoffa Hamiltona i Brother Cadfael - zobaczę jak to połączenie zagra - albo i nie zagra
Boniki zostawiłam na ten sezon bez przesadzania - czekam ciągle na rurę od wody.
Powojniki będę oglądać w szkółce może niebawem, a już oglądałam w internecie, ale się boję trochę - a może nie ma czego?
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
AgataP 09:23, 18 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
tulucy napisał(a)
Agata każda piękna w swoim rodzaju - chociaż Ascot i Voyage mają peoniowe kwiaty ja planuję u siebie Ascot przesadzić do towarzystwa Geoffa Hamiltona i Brother Cadfael - zobaczę jak to połączenie zagra - albo i nie zagra
Boniki zostawiłam na ten sezon bez przesadzania - czekam ciągle na rurę od wody.
Powojniki będę oglądać w szkółce może niebawem, a już oglądałam w internecie, ale się boję trochę - a może nie ma czego?


Luśka to mój debiut jeśli chodzi o róże więc sama nie wiem jak będzie z kolorystyką, czy się zgrają kolorami, wysokością też zestawiałam, ale wiadomo że u każdego mogą rosnąć inaczej
Poczekam na kwiaty, jak nie w tym roku to w przyszłym i wtedy ocenię efekt i poczynię zmiany
Tam gdzie wypadła mi róża na pergolę wsadziłam już polish spirit, liczę że będzie ładny ciemno niebiesko-fioletowy akcent
W przyszłym roku bok różanki obsadzam cisami, nie dużo jakieś 5-6 metrów
NO i w końcu może posadzę New Dawn bo się męczy w wiadrach i do tego bladoniebieskie powojniki Uff wciąż roboty i roboty

I starsznie ale to strasznie ciekawa jestem Twoich zmian, czy Ci się spodoba to co sobie wymyśliłaś... czy będziesz zadowolona
Będę zgapiać połączenia roślin
____________________
Z Pszenicznej...
AgataP 09:26, 18 maj 2016


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
mira napisał(a)
Obejrzałam Twoją bylinową - pięknie rośnie i ten rozchodnik biały na takiej rabacie będzie super - jak kwitnie idealnie pasuje do bylin. Jak przekwita to tak jak wszystkie białe kwiaty ma brązowawe przekwitanie i średnio to wygląda ale bylinowa to wchłonie. Nie ma tej urody późną jesienią i zimą co inne rozchodniki.
Ale spróbuj bo piękny jak kwitnie.

Widziałam podjazd - super bardzo mi się podoba.

pozdrawiam


Mira no to super, czytałam u dziewczyn by białego nie sadzić przy różowych bo potem zapylone są, biały koloruje się i już czysto biały nie jest.
Dlatego wylądował podzielony z jednego na trzy na bylinówce. Jeśli spodoba mi się efekt to zostanie jak nie to przenosiny

A różowych mam dużo, w tamtym roku zrobiłam 13 sadzonek, a w tym już mam 3 matrony i 7 purpurowych cesarzy Świetne rośliny na rozmnażanie.

Podjazd na razie spełnia swoją rolę i bardzo pasuje kolorystycznie do domu
____________________
Z Pszenicznej...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies