Gdzie jesteś » Forum » Jednoroczne » Petunia/surfinia z nasion

Pokaż wątki Pokaż posty

Petunia/surfinia z nasion

asta6265 19:48, 10 maj 2017


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
Tzn tak - jeśli chodzi o nasiona zbierane to petunie nie powtarzają cech matecznych. Kolor na pewno nie będzie taki sam.
Jeśli chodzi o pokrój podobnie. Jeszcze jest czas na uszczyknięcie one bardzo szybko puszczą się na boki i zagęszczą. Tyle, że później zakwitną.
____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
betka 08:50, 11 maj 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 29
Wiedziałam, że trzeba uszczykiwać bo tak pisze na torebkach nasion, ale zmyliło mnie, jak zobaczyłam swoją samosiejkę, która pięknie się krzewiła i płożyła. Więc zebrałam z niej nasiona i posiałam oczekujące że będzie podobnie. Teraz widzę że moje sadzonki są różne (mimo tego, ze zebrałam tylko z jednego zawiązka nasiennego) mają różny rodzaj liści, jedne są zaokrąglone a drugie bardziej podłużne i tu pewnie będzie różnica w kolorach. Mam część małych sadzonek, które później pikowałam te zaraz pouszczykuje, ale czy jak pouszczykuje te większe sadzonki to będzie powodowało że będą się płożyły, bo chcę aby aby były zwisające a nie stojące.
betka 08:51, 11 maj 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 29
A czy Wy wszyscy uszczykujecie sadzonki??
asta6265 14:59, 11 maj 2017


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
betka napisał(a)
Wiedziałam, że trzeba uszczykiwać bo tak pisze na torebkach nasion, ale zmyliło mnie, jak zobaczyłam swoją samosiejkę, która pięknie się krzewiła i płożyła. Więc zebrałam z niej nasiona i posiałam oczekujące że będzie podobnie.


Niestety jak pisałam wyżej nie powtórzy cech matecznych i skoro idzie dość wysoko to i tak będzie wyższa i na siłę jej nie skaskadujesz. Uszczyknięcie tylko ją rozkrzewi od spodu dodając jej uroku, ale pokroju w sensie czy będzie bardziej stojąca, czy kaskadowa to nie zmieni.
____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
betka 16:04, 11 maj 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 29
asta6265: dzięki wielkie za odpowiedź, już teraz będę wiedziała i na
przyszłość będę szukała odpowiednich nasion, teraz pozostaje mi czekać ale jak na razie to bardzo przypominają mi ubiegłoroczne sadzonki, które wysiałam z nasion kupionych, a miały być petunie typu surfinie zwisające a były stojące
Mam jeszcze jedno pytanie, czym zasilacie swoje sadzonki, bo ja w tamtym roku zasilałam nawozem do surfinii Florovit i zalecali zasilać 3x w tygodniu. Efekt był straszny wyrosły długie stojące, dosłownie wybujały.
asta6265 20:21, 11 maj 2017


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
Osmocote - Nawóz do Pelargonii Burza Kwiatów - SUBSTR....
____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
betka 22:52, 11 maj 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 29
No tak oglądałam dziś ten nawóz ale szukalam burzę kwiatów do surfinii czy petuni
betka 22:52, 11 maj 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 29
No tak oglądałam dziś ten nawóz ale szukalam burzę kwiatów do surfinii czy petuni
betka 22:53, 11 maj 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 29
Był substral do roślin balkonowych tylko, że w granulkach, a ja mam już posadzone sadzonki w skrzynkach W przyszłym roku będę pamiętała, bo jest bardzo wygodne ... nie trzeba pamiętać o nawożeniu, tylko raz się aplikuje.
Kupiłam Planton - nawóz do surfinii i innych petunii kaskadowych, w jednym z programów "Maja w ogrodzie" właściciel pięknych surfinii właśnie go aplikował swoim kwiatom, zobaczę jak u mnie podziała.
asta6265 06:16, 12 maj 2017


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
betka napisał(a)
Był substral do roślin balkonowych tylko, że w granulkach, a ja mam już posadzone sadzonki w skrzynkach.


No tak on jest w granulkach bo to osmocote, ale w czym problem, że masz już posadzone w korytkach?
Tym nawozem pdsypujesz roslinę i tylko mieszasz wierzchnią warstwę żeby nawóz nie leżał na wierzchu i nie przeszkadza to, że posadzone.
____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies