Gdzie jesteś » Forum » Jednoroczne » Petunia/surfinia z nasion

Pokaż wątki Pokaż posty

Petunia/surfinia z nasion

betka 09:37, 12 maj 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 29
asta6265: masz świętą rację, nawet nie pomyślałam o tym rozwiązaniu jak oglądałam te wszystkie nawozy. Ale w tym roku odpuszczam będę zasilała tym Plantonem co kupiłam i tak nie jestem zadowolona z efektu moich sadzonek, już widzę jak będą stałe długie łodygi Powiedz mi jeszcze czy Ty swoje sadzonki uszczykujesz? bo z tego wątku wyczytałam, że chyba nie. A tak w ogóle to podjęłam decyzję, ze w przyszłym roku kupuję surfinie na balkon aby to miało ręce i nogi, a siać oczywiście będę ale w malutkiej ilości bo bardzo mi się to spodobało(20szt i nie więcej!!!!!) I jeszcze jedno, bardzo fajne forum znalazłam, wreszcie ktoś chce mi udzielić informacji Pozdrawiam
asta6265 11:37, 12 maj 2017


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281



Zależy od nasion. Z reguły nie uszczukuję bo kupuję Amerykańskie nasioba otoczkowane i one są rewelacyjne. Są to petunie odmianowe i same się pięknie krzewią. Nie są to tanie nasiona, ale akurat w przypadku petunii naprawdę warto zainwestować.
Natomiast jeśli chodzi o nasiona zwykłe od naszych producentów to niestety trzeba uszczykiwać bo inaczej się nie da.
Rosną w górę, albo nawet te niby kaskadowe słabo się krzewią i rosną słabo.
____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
betka 19:25, 12 maj 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 29
asta6265: jak na początku tego roku szukałam nasion surfinii to natknęłam się na taki sklep internetowy, gdzie można było kupić takie nasiona otoczkowane, ale było ich chyba z 10 szt i kosztowały koło 20zł, stwierdziłam że to mi się nie opłaca, plus koszty przesyłki, jak ja potrzebuję do 40szt sadzonek.Teraz jak na złość nie mogę znaleźć, może dlatego iż nie mają tego asortymentu w ofercie. Teraz widzę, że Twoje sadzonki są idealne, takie jakie mają być. Zobaczę co to mi urośnie z tych samosiejek, może nie będzie tak źle, dziś widziałam fotki samosiejek na innym forum, pięknie porośnięte, oblepione kwiatami i zwisające.
betka 09:18, 14 maj 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 29
Witam, pokazał się pierwszy kwiat mojej surfinii, macierzysta była jasny fiolet żyłkowana, a wyszedł ciemny fiolet. Teraz czekam na kolejne, ciekawa jestem bo nasionka zebrałam tylko z jednego zawiązka, czy wszystkie będą takie same? czy różne odcienie fioletu
agnieszka_m 11:20, 14 maj 2017


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Kolorek piękny
____________________
Mój mały ogródeczek :).
betka 14:48, 14 maj 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 29
agnieszka_m: nieskromnie powiem, że też mi się podoba tym bardziej że te sadzonki są z nasion pozbieranych, a kwiatek jest bardzo duży i ciężki,że gałązka się przechyliła do dołu i jest zwisająca tak jak chciałam
agnieszka_m 15:13, 14 maj 2017


Dołączył: 17 lip 2014
Posty: 6017
Ja za rok też posieję
W tym sobie odpuscilam
____________________
Mój mały ogródeczek :).
betka 06:45, 16 maj 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 29
Ja z jednej strony cieszę się, że te sadzonki już wytransportowałam z domu i mam normalnie na parapetach a z drugiej strony nie mogę się doczekać kiedy będę znów siała, strasznego załapałam bakcyla. Albo to jakiś nałóg
MariuszG 13:00, 16 maj 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Bardzo ładne są Wasze surfinie , Betko, niedługo będzie można siać bratki.
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
betka 15:06, 16 maj 2017

Dołączył: 09 maj 2017
Posty: 29
MariuszG: Wiem, już mam cztery kolory nasion przygotowane i czekają na starcie. W lutym wysiałam bratki miniaturki zwisające(bo tak pisało na opakowaniu) i już są ładne sadzoneczki, myślę że jeszcze mi w tym roku zdążą zakwitnąć
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies