Gdzie jesteś » Forum » Jednoroczne » Petunia/surfinia z nasion

Pokaż wątki Pokaż posty

Petunia/surfinia z nasion

amatorka 17:19, 29 kwi 2017

Dołączył: 20 lut 2017
Posty: 33
MariuszG napisał(a)
Amatorko, po wyniesieniu do nieogrzewanego tunelu petunie pewnie przyhamują ze wzrostem i będą stać w miejscu aż do drugiej połowy maja. Ale warto by zacząć je hartować już w cieplejsze dni. Jeśli jest taka możliwość to lepiej byłoby wstrzymać się do początku maja, kiedy pogoda się jakoś ustabilizuje.



Dziękuję MariuszG, masz rację.
Jestem niecierpliwa, nie widać tej stabilizacji pogody.
MariuszG 23:18, 30 kwi 2017

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Mam nadzieję, że się nam aura poprawi, bo i u mnie rośliny męczą się na parapetach
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
asta6265 08:41, 04 maj 2017


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
Zoju siałam 27 stycznia- co roku tak wysiewam.
Moje już też proszą się o ciepłe dni na dworze. Najchetniej wysadziłabym już, ale nie będę ryzykować, bo korytko, czy donicę można schować a na ten mój kwietnik wchodzi przeszło 100 sadzonek.

Kolejny kolorek się ukazał:


Czerwona tworzy w bólach bo słoneczka jak na lekarstwo


Z odmianowych czekam jeszcze na żółte. Reszta to będzie kolorystyczna niespodzianka mix.
Gotowe do wysadzenia:






____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
zoja 08:58, 04 maj 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
Asta piękne te Twoje petunie
moje po ziemiórkach mają w sumie po 5 liści i jakieś 5 cm wysokości
gdyby w zeszłym roku mi się nie udało to po takim jak ten na pewno więcej bym nie próbowała... ale za rok znowu spróbuję

Pozdrawiam!
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
asta6265 10:27, 04 maj 2017


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
A jakiej ziemi używasz do wysiewu?
Miałam podobny problem dwa lata temu- ziemióry opanowały mi całą plantację.
I od tego czasu do wysiewów kupuję specjalną ziemię wysiewową. Potem jak przesadzam już w doniczku kupuję zwykłą ziemię ogrodniczą z marketu (bardzo dobrą ziemię mają w Lidlu- w Biedrze szajs naszpikowany kamieniami, kniejami i ziemiórkami)

____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
asta6265 10:28, 04 maj 2017


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
A jakiej ziemi używasz do wysiewu?
Miałam podobny problem dwa lata temu- ziemióry opanowały mi całą plantację.
I od tego czasu do wysiewów kupuję specjalną ziemię wysiewową. Potem jak przesadzam już w doniczku kupuję zwykłą ziemię ogrodniczą z marketu (bardzo dobrą ziemię mają w Lidlu- w Biedrze szajs naszpikowany kamieniami, kniejami i ziemiórkami)

____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
zoja 10:55, 04 maj 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
asta6265 napisał(a)
A jakiej ziemi używasz do wysiewu?
Miałam podobny problem dwa lata temu- ziemióry opanowały mi całą plantację.
I od tego czasu do wysiewów kupuję specjalną ziemię wysiewową. Potem jak przesadzam już w doniczku kupuję zwykłą ziemię ogrodniczą z marketu (bardzo dobrą ziemię mają w Lidlu- w Biedrze szajs naszpikowany kamieniami, kniejami i ziemiórkami)



Asta wszystko robiłam jak w zeszły roku - poza tym, ze w tym roku zimniej a wyniosłam jak poprzednio na dwór przy pierwszych ciepłych dniach. Podgrzewanie zniczami nie pomogło najwyraxniej i z zimna nie rosną.
Eh, w tym roku już na nich postawiłam krzyżyk, za rok będę bardziej dbać
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
asta6265 11:16, 04 maj 2017


Dołączył: 14 sty 2016
Posty: 281
No dokładnie ta cholerna pogoda wszystko krzyżuje
____________________
Zapraszam - Anka Mój kawałek świata
zoja 11:22, 04 maj 2017


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 12471
asta6265 napisał(a)
No dokładnie ta cholerna pogoda wszystko krzyżuje

Jeszcze tylko kilka dni do 15 maja, a potem już wszystko do gruntu i donic
____________________
zoja Ukojenie, wizytówka
Kasianowy 10:41, 05 maj 2017

Dołączył: 05 maj 2017
Posty: 3
Witam, jestem tu nowa. W tym roku po raz pierwszy wysialam petunie z nasion 10 marca. Przepikowalam sadzonki wczoraj po raz drugi, ale chyba zrobiłam to za późno bo strasznie wystrzeliły do góry i się słabo krzewia. Uszczykiwalam wczoraj równiez po raz pierwszy co zapewne było błędem. Jak myślicie będzie coś z tych moich sadzonek?
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies