Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą

m_gocha 20:22, 29 lis 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Pole lawendowe... w centrum Rotterdamu

____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Bogdzia 20:40, 29 lis 2016


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
m_gocha napisał(a)
A w tym miejscu giełdy w Aalsmeer odbywają się zakupy (i sprzedaż kwiatów)



m_gocha napisał(a)
Oj Bogdziu, to chyba nie do mnie Niestety nie byłam na żadnej giełdzie


A to przeciez chyba sprzedaz hurtowa , jednego kwiatka tam nie sprzedadza.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
mira 21:15, 29 lis 2016


Dołączył: 13 lut 2012
Posty: 15041
m_gocha napisał(a)
Przeglądając zdjęcia wyszukałam te trochę ogrodowe... z wojaży po krainie tulipanów i wiatraków

Kończy się już czas sadzenia tulipanów, więc cebule już dawno kupione Tutaj - mnóstwo straganów z cebulami tulipanów na ulicach Amsterdamu

Aalsmeer - największa na świecie giełda kwiatów ciętych, roślin pokojowych i doniczkowych oraz roślinności ogrodowej



Ja też jak Bogdzia miałam pytać, nie rozumię, to czyje to fotki ?


A ponadto kiedyś spędziłam sporo czasu u Ciebie w ogrodzie żeby Ci u mnie odpowiedzieć - jeszcze nie odpowiedziałam

Masz niesamowicie zadbany ogród - to nic dziwnego profesjonaliści tak mają
Ilość zakupionych cebul przeraża ale będzie zachwycać to pewne.
Nie myślałaś jakiegoś jałowca u siebie eksmitować? zawsze to mniej cięcia i nowe miejsce.
Róża Star Profus siedzi mi na oku - jak ją oceniasz.

pozdrawiam
____________________
Mira - Ogrodowy spektakl trwa *** Wizytówka
BasiaLT 21:30, 29 lis 2016


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
m_gocha napisał(a)
Pole lawendowe... w centrum Rotterdamu


Jakie cudne... a jaki pewnie zapach... ci co mają mieszkania obok pewnie śpią jak zabici
____________________
Basia Tu narazie jest ściernisko...
m_gocha 21:44, 29 lis 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
Bogdzia napisał(a)
A to przeciez chyba sprzedaz hurtowa , jednego kwiatka tam nie sprzedadza.
Oj Bogdziu ale jestem gapa Napisałam Ci "to chyba nie do mnie Niestety nie byłam na żadnej giełdzie" bo akurat na jakimś wątku czytałam, że dziewczyny były na giełdzie ozdób świątecznych i jakoś tak mi się skojarzyło że pytasz mnie o ta giełdę... Ale obciach . Oczywiście byłam na giełdzie w Aalsmeer jako zwiedzająca. Mieliśmy okazję zobaczyć jak ona funkcjonuje. Fakt. Robi niesamowite wrażenie zwłaszcza wielkość powierzchni magazynowej (nie wiem czy to fachowe określenie dla tej giełdy) ilość i szybkość poruszania się wózków widłowych i wagoników z kwiatami. Ciekawe też było obserwowanie jak odbywa się sprzedaż (hurtowa) tych kwiatów. Przy giełdzie były małe sklepiki z kwiatami, cebulami itp. ale ceny szalone a poza tym czasu niewiele aby dokładnie pooglądać
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 22:14, 29 lis 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
mira napisał(a)
Ja też jak Bogdzia miałam pytać, nie rozumię, to czyje to fotki ?

Oj Mireczko ale namieszałam . Już Bogdzi wyjaśniłam Oczywiście fotki moje. Na giełdzie w Aalsmeer byłam jako zwiedzająca. Fajne doświadczenie - gdy kupuję kwiaty w kwiaciarni to zawsze przed oczami mam tą giełdę i ten ogrom kwiatów.

mira napisał(a)
Masz niesamowicie zadbany ogród - to nic dziwnego profesjonaliści tak mają
Ilość zakupionych cebul przeraża ale będzie zachwycać to pewne.
Nie myślałaś jakiegoś jałowca u siebie eksmitować? zawsze to mniej cięcia i nowe miejsce.
Róża Star Profus siedzi mi na oku - jak ją oceniasz.
Dzięki Miro za miłe słowa no i za zatrzymanie się nad moim ogrodem Ale mój perfekcjonizm często zaczynam postrzegać jako wadę - niestety gdy dąży się do perfekcji w ogrodzie, w domu i w pracy to zawsze coś kuleje a niekiedy wszystko a dla perfekcjonistki jest to nie do zniesienia .... i błędne koło się zamyka Ilość cebul też mnie trochę przeraziła zwłaszcza, gdy mijały kolejne dni w fatalnej pogodzie i wydawało się, że nie zdążę je posadzić. Posadziłam wszystkie choć trochę chaotycznie, ze względu na ogromny pośpiech i presję czasu.
Co do eksmisji... Hmmm... Myśleć, myślałam... Ale przyznam, że ja z tych co to z każdą roślinką związani są emocjonalnie i trudno przychodzi mi podejmowanie decyzji o wyrzuceniu roślinki. Ale przyznam, że już ciut nastąpiła w tej kwestii poprawa A masz coś na oku co wg Ciebie można byłoby wyrzucić?
Co do róży Star Profus. Mam ją u siebie trzeci rok. W tym roku zaszalała Kwitła nieprzerwanie od czerwca do teraz (jeszcze spod śniegu widać liczne kwiaty). Niestety kwiaty mają krótki żywot. Zapach słabo zauważalny, choć delikatny, ładny. Wielkość w trzecim roku ok 1m wysokości i 1,2m szerokości.Jestem z niej bardzo zadowolona Polecam
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
m_gocha 22:15, 29 lis 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3544
BasiaLT napisał(a)


Jakie cudne... a jaki pewnie zapach... ci co mają mieszkania obok pewnie śpią jak zabici
Basiu pozwoliłam sobie na wrzucenie u siebie Twojego przepisu na pierniki. Mam nadzieję, że się nie obrazisz Ja z tych piekących pierniczki. Może tym razem wypróbuję Twój przepis

Zagotować 1/8 l oleju, 25 dag cukru i pół kg miodu ciągle mieszając, potem odstawić do wystudzenia. Do miski wsypać 1 kg mąki, dodać 3 jajka, pół szklanki mleka, proszek do pieczenia, przyprawę do piernika, szczyptę soli i wlać masę miodowa. Wszystko zamiesic. Jakby ciasto było za luźne to dodać mąkę. Wstawić na godzinę do lodówki. Potem rozwałkować, wykrawac pierniczki i piec w temp. 190 około 15 minut. Jak ostygna to zapakować do pojemnika żeby zmiekly. Dekorujemy w dowolny sposób
____________________
Ogrodowy miszmasz... pod kontrolą ;)
Margerytka40 08:41, 30 lis 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
No to przeczytałam Twój wątek z grubsza i się melduję . Ogród masz piękny i zadbany . Szczególnie urzekły mnie hortensje . Ja dopiero z nimi zaczynam choć mam też kilkuletnie . Z pewnością jeszcze dokupię innych albo pokuszę się o rozmnażanie z patyków . Twoje cięte iglaczki wymiatają po prostu choć cięcia nie zazdroszczę . Rozchodniki to też moje ulubione roślinki a widzę że je lubisz. Bardzo mi się u Ciebie podoba i będę wpadać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anbu 08:53, 30 lis 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Ale cudne to pole lawendy
____________________
Ania Ogród Ani :)
GorAna 09:03, 30 lis 2016


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Małgosiu, ależ cudnie Ci w tej lawendzie
Wyobrażam sobie jak tam musiało pachnieć
Zostawiam pozdrowienia i zmykam do obowiązków
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies