Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z uśmiechem

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z uśmiechem

Zagajanka 15:15, 26 lis 2016


Dołączył: 13 maj 2014
Posty: 3445
jolanka napisał(a)
No tak, chyba jestem stuknięta Zamówiłam przed chwilą róże:
- Giardina
- Chartreuse de Parme
- Dieter Muller
- Jasmina
- Pompon Flower Circus
- Concerto 94
- Eyes for You
- Jubilee Celebration

teraz będę patrzeć na prognozy pogody



Mam Giardinie, Dieter Muller, Pashminę, a Jubilee Celebration dopiero co też posadziłam
Pashminę chwalę za piękno, kompaktowy wzrost i długość kwitnienia. Jest na mojej liscie must-have każdego różomaniaka
Giardina na razie do końca u mnie nie zachwyca - nie podoba mi się jak przekwita takim brudnym różem, ale u niektórych potrafi być piękna. Warto przyginać jej pędy do poziomu, by wypuszczałą boczne odrosty i kwitła na całej długości.
Dieter Muller ma ciekawy kolor kwaitków i pąków, ale niestety nie jest zbytniko trwała w swoim kwitnieniu. Może jak się wzmocni, to będzie lepiej.
____________________
Janka Symetryczno-liryczny z widokiem na Ślężę +++ Portrety Różane +++ Moje TOPowe róże sezonu 2019
Alicja169 15:16, 26 lis 2016


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Piękne to "oczko dla ciebie", ale jak z zimowaniem. Czytałam, że trzeba okrywać
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
jolanka 18:28, 26 lis 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
JoannA napisał(a)

Gdzie trafiłaś na taką okazję Jolu? Tę ostatnią z Twojej listy też jesienią kupiłam i już nie mogę się doczekać kiedy zakwitnie
Dopóki ziemia nie zmarznięta możesz śmiało sadzić różyczki. Aż sprawdziłam prognozę pogody i raczej wielkiego ochłodzenia nie zapowiadają.


Joasiu, przypadkowo trafilam na promocję piątkową w Rozarium Naprawdę niczego nie planowalam wczesniej
mam nadzieję, że prognozy sie sprawdzą, bo sadzić mogę najwczesniej w środę
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:33, 26 lis 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
tulucy napisał(a)
Jolu szalejesz... Mnie pogoda juz powstrzymuje... Bałam się, że nie zdążę z ostatnimi dwiema... Dlatego sadziłam po nocy
Ja okopczykuję za tydzień najwcześniej, w ubiegłym roku zapomniałam o kilku różach sadzonych latem i tez nic im nie było.

A ziemię na kopczyki -w workach - chowam do tunelu i okrywam jakimiś derkami i kocami starymi, nie zamarznie mi tak.


Szaleństwo przypadkowe więc usprawiedliwione

Na pogodę wplywu nie mamy więc jeśli będzie z tym problem, to zadołuję tylko teraz i poczekam na lepsze chwle

Kopczyki takie niewielkie już w niektórych miejscach zrobilam. Później tylko dosypię więcej ziemi. Mam w workach więc zaniosę do garażu aby nie zamarzla

Na razie to mam problem, bo nie mam przygotowanych rabat pod róże bo planowałam dopiero na wiosnę robić a skoro zachcialo mi sie szaleć to i szalone rabaty musze zrobić
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:36, 26 lis 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
inka74 napisał(a)
Szczerze to katalogiem Austina ja jestem zawiedziona. Ale sama musisz ocenić jak dostaniesz. Mało zdjęć. 3/4 róż same opisy. Wszystko naćkane. Za to uwielbiam przeglądać Tantau i niestety więcej chciejstw się pojawia.

Też jestem ciekawa gdzie teraz róże jeszcze zamawiałaś


Oooo, a tak czekam na ten katalog Ale przyznaję, że raczej chodzi o przyjemność oglądania

Róże zamawialam w Rozarium
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:37, 26 lis 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
LyraBea napisał(a)
Jesteś niemożliwa Ja tu sobie spokojnie zaczynam czytać o różach, nastawiam się na rabatę za rok, dwa a tu okazuje sie, że sezon sadzenia róż u Ciebie trwa w najlepsze. Trzymam kciuku za dobrą pogodę. Poprzedni tydzień był jak wiosna, a teraz straszą, że za zakrętem zima czyha...A kysz!


No właśnie, zupelnie ta pogoda nie bierze pod uwagę, że taka jedno szmergla ma i sadzić chce

Beatko, ta naprawdę byl zupelny przypadek Też zamierzałam wiosną dopiero coś robić
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:39, 26 lis 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
AgataP napisał(a)


Ale tą musiałam sobie oglądnąć jeszcze w necie Chyba właśnie taka kolorystyka mi tam odpowiada... nawet oglądałam Graham Thomas`a


Sama jestem ciekawa tej róży A Graham Thomas jest śliczny Może w przyszlym sezonie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:40, 26 lis 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Rench napisał(a)

Ja też popieram,więcej mam z nią teraz kłopotu niż pożytku było
A pod róże,to już w ogóle nie powinno się sypać.


Reniu, sprawdziłam namacalnie, nie warto A katalogi rzeczywiście kuszą. To może nie będę zaglądać
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:41, 26 lis 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Kasya napisał(a)


ach ty kusicielko
i przez ciebie tez na nią czekam


Cała przyjemność po mojej i Twojej stronie
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
jolanka 18:45, 26 lis 2016


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16474
Zagajanka napisał(a)


Mam Giardinie, Dieter Muller, Pashminę, a Jubilee Celebration dopiero co też posadziłam
Pashminę chwalę za piękno, kompaktowy wzrost i długość kwitnienia. Jest na mojej liscie must-have każdego różomaniaka
Giardina na razie do końca u mnie nie zachwyca - nie podoba mi się jak przekwita takim brudnym różem, ale u niektórych potrafi być piękna. Warto przyginać jej pędy do poziomu, by wypuszczałą boczne odrosty i kwitła na całej długości.
Dieter Muller ma ciekawy kolor kwaitków i pąków, ale niestety nie jest zbytniko trwała w swoim kwitnieniu. Może jak się wzmocni, to będzie lepiej.


Dzięki Janeczko za inf. o nich tak naprawdę to wybór był trochę przypadkowy szybki ale mam nadzieję, że sprawi mi radość. Jak tak razem je poumieszczalam to nawet fajnie ze sobą wyglądają, moze oprocz Concerto 94 ale tę planuję w inne miejsce. Może w towarzystwie bialych róż i niebieskich bylin
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies