Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Anabell 22:35, 10 maj 2016


Dołączył: 28 sie 2012
Posty: 4962
Iwonko - piękne grube te tulipany Exotic, też mam i zachwycona nimi jestem.

Moje wszystkie trawy jeszcze nie wybiły, obawiam się czy wyjdą.
Zimy nie było a wiele roślin nie odbija.
Wielki orzech mam i w środku drzewa dużo gałęzi suchych, albo jeszcze nie wypuściły liści.
Ty cały czas modernizujesz, przerabiasz i w szybkim tempie działasz.

Pozdrawiam.
H.
____________________
Hania - Żywopłotki cisowe
Iwk4 22:47, 10 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kasya napisał(a)


fajne te twoje "zagonki"

Kasiu, dzięki
Zagonki się fajnie tworzy, gorzej z podjazdem, bo to kosztuje. Trzeba czekać
____________________
Ogródek Iwony II
szemusia 23:17, 10 maj 2016


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Tu i tam czytam o śpiących miskantach i dumam, czy kupować juz nowe, czy jeszcze się wstrzymać? Myślisz, Iwonko, ze jeszcze jest jakaś nadzieja?
Najdziwniejsze jest to, ze na jednej rabatce z tego samego gatunku jeden coś tam wypuszcza, reszta - nic. Na drugiej to samo...

Po raz kolejny udowadniasz, ze warto robić zdjęcia - dopiero na fotkach porównawczych widać, jakie zmiany zaszły. A u Ciebie, jest co podziwiać Świetne metamorfozy pokazałaś
Pozdrawiam
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
tusiawka 23:18, 10 maj 2016


Dołączył: 02 sty 2014
Posty: 1934
Ciurkadełko urocze, a buki ostatnio furorę u wszystkich robią.
____________________
Marta Ogród pod trzema dębami
Iwk4 23:21, 10 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
mirkaka napisał(a)
Pięknie, czyściutko Ciurkadełko pomysłowe

Mireczko dziękuję. Chcialam ci poszukać w poprzednim wątku, jak je robiliśmy i zaczytałam się w nim
Niestety, nie doszłam do ciurkadełka.
Miało być tylko sączącym się kamieniem, ale jest wodopojem dla moich zwierzaków: Toli i Leona oraz dla ptaszków
____________________
Ogródek Iwony II
Flower1 23:25, 10 maj 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 2278
Sliczne to ciuradełko, marzenie
____________________
Magda- Wyczaruję ogród*** Wizytówka
Iwk4 23:28, 10 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ivvvona napisał(a)
Piękne widoczki pooglądałam i podziwiam super zmiany jakie zaszły w Twoim ogrodzie. Tulipanki Princess Irene też kupiłam ale zdecydowanie chcę więcej. Może w tym roku też będą - mam nadzieję. Miskanty też u mnie słabiutko ruszają a Frosted Curls to chyba całkiem padły.

Miskanty o tej porze w zeszłym roku już startowały. Teraz jest gorzej. Ale do końca maja będę czekać. Nie mam wyjścia.
Teraz jest czas na pielenie, bo zielsko rośnie na potęgę. Mam co robić, zamiast się martwić. I zaczyna kwitnąć rabata bylinowa. Jest więc co oglądać, a nie uschnięte trawy

Iwonko, a twoje Princes Irene też takie niskie w drugim sezonie?
Wydaje mi się, że były rok temu wyższe. Za to cebulek mam dwa razy tyle kwitnących. Ciekawa jestem, co będzie za rok?
Te startowały później, ciepło sprawiło, ze kwitły krócej, niż wczesne tulipanki. Dziś zaczęły opadać im listki
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:37, 10 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa777 napisał(a)


Ale ładnie ruszyły Ci lawendy U mnie wszystkie suche - czeka mnie wymiana

Ewuniu, mam 24 lawendy i w tym roku dokupiłam 6. Dwie sztuki mi wypadły. Reszta jest ładna, choć widać oznaki zimy i brzydkiej aury. Rok temu mam wrażenie, ze było lepiej dla lawend. Lepiej wyglądały.
Po wiosennym cięciu dwie przymroziło, mimo, że czekałam do czasu kwitnienia forsycji...
Ale niech chociaż lawenda u mnie rośnie
Tak przy okazji, co ile , jak gęsto powinno sadzić się lawendę? Co pół metra wystarczy?
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:45, 10 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Znalazłam

Toszka napisał(a)
Lawendę jesli ma rosnąć kolejnych min. 5 lat sadzimy co 60cm (taka jest średnica krzaczka w porze kwitnienia). Na ścisk co 50.

Jutro sprawdzę odległości, mam chyba za gęsto na jednej rabacie lawendowej. Chyba będzie roszada
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 00:08, 11 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Anabell napisał(a)
Iwonko - piękne grube te tulipany Exotic, też mam i zachwycona nimi jestem.

Moje wszystkie trawy jeszcze nie wybiły, obawiam się czy wyjdą.
Zimy nie było a wiele roślin nie odbija.
Wielki orzech mam i w środku drzewa dużo gałęzi suchych, albo jeszcze nie wypuściły liści.
Ty cały czas modernizujesz, przerabiasz i w szybkim tempie działasz.

Pozdrawiam.
H.

Haniu, Exotic - to moje nowe odkrycie. Do tej pory tulipan, to był tulipan, tylko kolory różne miały
A tu po rozwinięciu piękne płatki się pokazały, nie dziwię się, ze taki popularny jest na O
Zima - nie zima, bardziej zaszkodził roślinom brak śniegu i wahania temperatur. Raz ciepło, raz zimno, ... Wegetacja ruszyła, a potem mrozy ...
Jak orzech ci ruszy, będziesz widzieć, co wyciąć.
w złotokapie muszę jedną dużą gałąź wyciąć. Dopiero puszcza listki. Część pąków kwiatowych zmroziło, część zakwitnie
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies