Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Anusia 06:53, 09 maj 2016


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
U mnie też niestety wypasione ślimaki błyszczały w trawach. Powynosiłam na sąsiednią działkę Mają długą drogę do pokonania z powrotem
____________________
Skandynawia po krzyżacku
Kasya 07:15, 09 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42320
Czytam u Ewy ze u ciebie kiepsko z miskantami... U mnie tez, szczególne ml
I nie wiadomo czy warto znowu inwestować...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
bacowa 07:21, 09 maj 2016


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Iwk4 07:35, 09 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Większe są, niż ręka
Z Benexu sporo osób miało pomyłki.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 08:36, 09 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kasya napisał(a)
Czytam u Ewy ze u ciebie kiepsko z miskantami... U mnie tez, szczególne ml
I nie wiadomo czy warto znowu inwestować...

No właśnie, nie chodzi o to, czy warto, bo trawy są piękne, ale nabawiłam się przez nie doła i masę stresu: ruszą, czy nie ruszą ... Nie przesadzałam ich na jesień, nawet próbuję sobie przypomnieć, jak wyglądały w trakcie cięcia, niestety nie pamiętam...
Późno je wiosną cięłam, ale potem było u mnie wiosenne -5.
Toszka pisała na innym wątku, ze ta huśtawka temperatur wcale roślinom nie pomogła.
Mam 6 gatunków miskantów i wszystko stoi:
Gracilimus - 3 sztuki
Morning Light - 8 sztuk
Klaine Fontanne - 2 sztuki
Grosse Fontanne - 3 sztuki
Variegatus - 3 sztuki
Zebrinus - 2 sztuki
Moje miskanty chyba padły wszystkie rodzaje. Wczoraj jak sobie uświadomiłam to, to płakać mi się chciało.

Wiesz, mi nawet magnolie nie pokazują ani kwiatów, ani liści. Wczoraj Zbyszek sprawdzał pączki, są zielone, ale te piękności uparte są. Ja myślałam, że padły. W takiej sytuacji już mi nawet na kwitnieniu nie zależy. Niech chociaż pokażą, że żyją.

Za to buk wczoraj pokazał masę liści, a dzień wcześniej był w pąkach. Może z trawami też tak będzie.
Wszystkiemu daję czas do końca maja, a potem ogłoszę śmierć kliniczną. Będzie trzeba powoli uzupełniać braki i na szybko szukać zastępników
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 08:37, 09 maj 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Lecę do pracy.
Po pracy wstawię kilka fotek.
Miłego dnia
____________________
Ogródek Iwony II
MAD 21:48, 09 maj 2016


Dołączył: 22 maj 2014
Posty: 3337
Mam nadzieję, że jednak aż tak dużych strat nie będzie i miskanty i magnolie jednak się pozbierają.
Cierpliwie czekam na te obiecane z rana zdjęcia.
____________________
Pozdrawiam! To tu…
Olili 21:50, 09 maj 2016

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
U mnie magnolia zawiązała dużo pączków kwiatowych ale mróz uszkodził. Listki ,które już były też uszkodzone i taka byle jaka teraz. Tyle,że ja ją sadziłam tej wiosny ,więc na te pączki zapracowali szkółkarze.Dopiero za rok okaże się czy się przyjęła i czy zimę u mnie przeżyła.

Iwonko posadziłam dziś trzmielinę ,są to dość wysokie sadzonki a chcę je prowadzić nisko i mam pytanko czy mogę je od razu przyciąć?
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Olili 21:52, 09 maj 2016

Dołączył: 09 paź 2014
Posty: 2386
No właśnie Iwonko już po pracy Twojej a gdzie zdjęcia?

A i ja swoim Ml też zapowiedziałam,ze siedzą u mnie do końca maja i niech się zdecydują.
____________________
Iza -Ogród-wyrozumiały
Kasya 21:56, 09 maj 2016


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 42320
Iwk4 napisał(a)

No właśnie, nie chodzi o to, czy warto, bo trawy są piękne, ale nabawiłam się przez nie doła i masę stresu: ruszą, czy nie ruszą ... Nie przesadzałam ich na jesień, nawet próbuję sobie przypomnieć, jak wyglądały w trakcie cięcia, niestety nie pamiętam...
Późno je wiosną cięłam, ale potem było u mnie wiosenne -5.
Toszka pisała na innym wątku, ze ta huśtawka temperatur wcale roślinom nie pomogła.
Mam 6 gatunków miskantów i wszystko stoi:
Gracilimus - 3 sztuki
Morning Light - 8 sztuk
Klaine Fontanne - 2 sztuki
Grosse Fontanne - 3 sztuki
Variegatus - 3 sztuki
Zebrinus - 2 sztuki
Moje miskanty chyba padły wszystkie rodzaje. Wczoraj jak sobie uświadomiłam to, to płakać mi się chciało.

Wiesz, mi nawet magnolie nie pokazują ani kwiatów, ani liści. Wczoraj Zbyszek sprawdzał pączki, są zielone, ale te piękności uparte są. Ja myślałam, że padły. W takiej sytuacji już mi nawet na kwitnieniu nie zależy. Niech chociaż pokażą, że żyją.

Za to buk wczoraj pokazał masę liści, a dzień wcześniej był w pąkach. Może z trawami też tak będzie.
Wszystkiemu daję czas do końca maja, a potem ogłoszę śmierć kliniczną. Będzie trzeba powoli uzupełniać braki i na szybko szukać zastępników


oj kurcze az tyle ?
a mnie niektore ruszyly ale 3 z 5 silberfeder nie i 15 z 15 ML i jeszcze 5 z 7 rozplenic
wszystko sadzone wiosną ub roku ale duze kępy byly bo kupowalam w c2 mocno rozrosniete i jeszcze przez caly sezon rosly...
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies