Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 23:03, 23 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Chyba ją wolę na ścianie:

____________________
Ogródek Iwony II
bacowa 23:03, 23 cze 2016


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Iwonka do jesieni to one pokażą ze żyją. I tak nie wykopuje traw które się nie obudziły (kilka szt.)bo nie ma szans wejść na rabaty, tak zarosło.
Iwk4 23:06, 23 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa777 napisał(a)
Iwonko, odliczmy do wakacji Jestem tak zmęczona po tym tygodniu, że mi się nawet pisać nie chce Miłego wypoczynku na wyjeździe

Ewa, u nas było dziś pozegnanie gimnazjum. Jutro tylko jeszcze podstawówka i na 15.00 spotykamy się tradycyjnie, jak co roku od 20 lat, co roku u kogo innego
U mnie było po raz pierwszy... Jutro u szefa
Może za rok ja powtórzę
I wakacje
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:11, 23 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
bacowa napisał(a)
Iwonka do jesieni to one pokażą ze żyją. I tak nie wykopuje traw które się nie obudziły (kilka szt.)bo nie ma szans wejść na rabaty, tak zarosło.

Ewa, ja też za twoją radą nei wykopuję.
Ale moje ... szkoda gadać. Za to mam 6 sztuk Moundry z nasion. Ładnie rosną, nabierają masy
Ładne są
I cieszę się z tych nasionkowych roślin. Tak własnymi rękami uchowane
Strzałki niebieskie pokazują dwie

____________________
Ogródek Iwony II
bacowa 23:11, 23 cze 2016


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Spora ta ND, ty chyba masz 3 rok ?
Iwk4 23:14, 23 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dziś znalazłam chwilkę i pocięłam 4 pierwsze kulki bukszpanowe:
Przed:

Po:
Nie wyobrażam sobie cięcia bukszpanów na żwirku. Mam wszędzie ścinki, mimo zabezpieczenia. Na żwirku dopiero byłaby jazda
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 23:15, 23 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
bacowa napisał(a)
Spora ta ND, ty chyba masz 3 rok ?

Tak. I boję się, co będzie dalej. Ja ją i tak poziomo oplatam. Te wystrzelone gałązki są tegoroczne. Jesienią ją bym musiałą znowu opleść. ..
____________________
Ogródek Iwony II
bacowa 23:16, 23 cze 2016


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Jak już je widać na rabacie to jest dobrze .
Ale jak KF śmignął.!!!
Co ty masz w oczku ?
Zana 23:23, 23 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Iwk4 napisał(a)

Aniu, ja sama nie wiem, co ze mną nie tak... Lubię minimalizm, podoba mi się tak czysto, uporządkowane, a za chwilę robię kolorystyczny misz masz i też go lubię.
Moja Herbaciana rabatka zachwyca mnie. Choć dopiero kwitnie kilka kwiatków, to widzę potencjał tej rabaty:
Melice Ciliate, Ashram, Abraham Derby i szałwia. Niżej kocimiętka i bukszpany. Galiarda .





Pięknie się zapowiada ta rabata.
Z tym minimalizmem mam podobnie jak Ty. I doszłam do wniosku, że on mi się bardzo, ale to bardzo podoba, ale jednak bardziej u kogoś i na zdjęciach. Patrzenie codziennie na taki minimalistyczny ogród to już jednak zupełnie co innego. Taki styl jest sprzeczny z moją wewnętrzną naturą, z moim charakterem. Minimalizm to chyba styl dla ludzi bardzo pedantycznych, a ja do takich bynajmniej nie należę. I też się tak dwoję, no bo z jednej strony podoba mi się, ale z drugiej strony wiem, że na dłuższą metę to jednak nie dla mnie. U mnie musi się coś dziać, musi być jakaś dynamika kolorystyczna, musi coś kwitnąć i chce mi się dużo kolorów. Może to też wynika z tego, że ja na ogród patrzę nie jak większość osób codziennie i taki trochę nieporządek kolorystyczny bardziej mnie cieszy, nie zdąży mnie zmęczyć. I podobają mi się takie "kipiące" rabaty.

Wstawiłam u siebie zdjęcia mojej Melica ciliata. Nie są najlepsze, bo na razie trawki te wsadzone są pod płotem, trochę w gąszczu innej zieleniny. Na pewno zmienią swoje miejsce. Nie wiem czy pamiętasz, jak pisałam, że po jakimś deszczu bardzo się położyły. No i niestety nie podniosły się do pionu. Bardziej leżą i trochę boję się je koło róż wsadzać. Ale za to zakochałam się w śmiałku darniowym, kwitnie cudnie (przynajmniej jak na razie) i po ubiegłotygodniowych wichurach i ścianach deszczu kwiatostany pięknie stoją. Mam go przy różach Munstead Wood (kilka stron przed Melicą). Różyczki jeszcze małe krzaczki, ale w przyszłym roku powinno być lepiej.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Iwk4 23:24, 23 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
bacowa napisał(a)
Jak już je widać na rabacie to jest dobrze .
Ale jak KF śmignął.!!!
Co ty masz w oczku ?

KF fajne

A w oczku kłopot z nieoznakowanymi trawkami ze szkółki
Myślałam, ze to jakiś przyklapnięty po deszczach ML. Ma podobnie wybarwione listki.
Potem odkryłam, że to turzyca brzegowa Variegata:
Opis
Płaciłam, jak za ML po 12 zł. Czemu jej nie oddałam? Bo musiałabym jechać 50 km ...
Więc teraz kombinuję, co z fantem zrobić. Tam wsadziłam ją wczoraj na chwilkę, aż wymyślę, co z nią zrobić ...

____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies