Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Zana 06:07, 23 cze 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Zachwycające są Iwonko te Twoje New Dawn. A ja lubię Twoje kolorowe rabatki. Te inspirki są świetne, jednak jak dla mnie kolor musi być.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
MirellaB 07:06, 23 cze 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwonko laguna pięknie się prezentuje, ten kolor, te pełne kwiaty - super
Czy ona ma zapach?
Wszystkie inne róże też masz piękne, tyle wspaniałości w jednym ogrodzie

Iwonka dojrzałam, że masz firletkę, też taką mam, zabrałam z poprzedniego ogrodu, tylko,że u mnie ona jest dosłownie wszędzie. Za późno ją obcięłam i się wysiała, ale lubię tę kwiatki

Lawendę mam chyba taką jak Ty. Moja kupiona w Obi, ale nie bardzo mi się podoba, bo drobne kwiatki i kolor tak mało widoczny. Sąsiadka ma piękną,pełną i ciemniejszą. W szkółce też widziałam ładniejsze odmiana hodcote blue. Chyba w przyszłym roku wymienię, a tą dam mamie do ogrodu

Iwonka jeszcze o stipie. Może nie uwierzysz, ale moja jest kiepska. Posadzona do gruntu nie przybiera na masie. Twoja przy mojej to olbrzymy.
Dobrze, że mam też kupną, ale na moją bardzo liczyłam. W przyszłym tygodniu jadę do Gosi Myszy, podzieliłam się z nią moją stipą, zobaczę jak u niej rośnie
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 07:18, 23 cze 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Pełne mąki masz piękne, już w zeszłym roku je podziwiałam
Czy z nich można zebrać nasiona?
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
MirellaB 15:19, 23 cze 2016


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Iwonka zajrzyj do mnie i zobacz na zdjęciach z berberysami moją stipę jak wygląda (o ile ją w ogóle dojrzysz), a ta duża z tyłu to kupna
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
mirkaka 17:16, 23 cze 2016


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 9659
Iwk4 napisał(a)
Warzywa na bieżąco przerywam, ale chyba botwinkę musze już przerwać do końca i zamrozić




Ale świetny warzywnik
Iwonko co tak w tle kwitnie na fioletowo? Bardzo fajnie to wygląda.
____________________
Mirka Wszystkiego po trochu pomorskie
Rumianka 18:12, 23 cze 2016


Dołączył: 13 kwi 2015
Posty: 10289
Obejrzałam fotki i teraz jestem pewna, że moja róża jasnoróżowa to New Down...Jest identyczna jak Twoja, a Ty Iwonko wiesz na 100%...Dzięki...
____________________
Elisa - Ogród z koniczynką- ökólé Trzëgarda
Sebek 18:42, 23 cze 2016


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
I pomyśleć, że wiosną warzywnik był jeszcze w planach A tu się ledwie lato w kalendarzu zaczęło i warzywa się nie mieszczą
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
polinka 20:44, 23 cze 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Urodzaj w Twoim warzywniku
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Iwk4 22:13, 23 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
MirellaB napisał(a)
Iwonko laguna pięknie się prezentuje, ten kolor, te pełne kwiaty - super
Czy ona ma zapach?
Wszystkie inne róże też masz piękne, tyle wspaniałości w jednym ogrodzie

Mirelko, laguna pachnie. Śliczna jest. Fajnie się komponują moje róże w kolorze różowym, malinowym. Do tego szałwia
Tylko jedną chyba pomyliłam i zamieniłam róże na rabacie różowej i herbacianej. Jak pogoda będzie chłodna i pochmurno, mam ochotę zrobić roszadę. Nie chce mi się do jesieni czekać. Po wykopaniu planuję zamoczyć we wiaderku z wodą, by się napiły


MirellaB napisał(a)
Iwonka dojrzałam, że masz firletkę, też taką mam, zabrałam z poprzedniego ogrodu, tylko,że u mnie ona jest dosłownie wszędzie. Za późno ją obcięłam i się wysiała, ale lubię tę kwiatki

To "firletki kwieciste, w naszym klimacie uprawiane są jako gatunek dwuletni – zakwitają w drugim roku uprawy. Jednak rośliny te bardzo łatwo rozsiewają się same, więc raz posadzone, na stałe zagoszczą w naszych ogrodach"
Teraz doczytałam, że dwuletnie. A ja myślałam, ze to byliny
Czyli trzeba pozwolić im na wysiew, a potem decydować, ile zostawić na rabacie

MirellaB napisał(a)
Lawendę mam chyba taką jak Ty. Moja kupiona w Obi, ale nie bardzo mi się podoba, bo drobne kwiatki i kolor tak mało widoczny. Sąsiadka ma piękną,pełną i ciemniejszą. W szkółce też widziałam ładniejsze odmiana hodcote blue. Chyba w przyszłym roku wymienię, a tą dam mamie do ogrodu

pewnie tą ciemniejszą też sobie kupisz. Ja mam oba rodzaje.

MirellaB napisał(a)
Iwonka jeszcze o stipie. Może nie uwierzysz, ale moja jest kiepska. Posadzona do gruntu nie przybiera na masie. Twoja przy mojej to olbrzymy.
Dobrze, że mam też kupną, ale na moją bardzo liczyłam. W przyszłym tygodniu jadę do Gosi Myszy, podzieliłam się z nią moją stipą, zobaczę jak u niej rośnie

Na temat stipy napisałąm u Ciebie
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:24, 23 cze 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Zana napisał(a)
Zachwycające są Iwonko te Twoje New Dawn. A ja lubię Twoje kolorowe rabatki. Te inspirki są świetne, jednak jak dla mnie kolor musi być.

Aniu, ja sama nie wiem, co ze mną nie tak... Lubię minimalizm, podoba mi się tak czysto, uporządkowane, a za chwilę robię kolorystyczny misz masz i też go lubię.
Moja Herbaciana rabatka zachwyca mnie. Choć dopiero kwitnie kilka kwiatków, to widzę potencjał tej rabaty:
Melice Ciliate, Ashram, Abraham Derby i szałwia. Niżej kocimiętka i bukszpany. Galiarda .




____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies