Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 22:10, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022

Gosiu
, zebrałam sierpniowe fotki, bo teraz mam aparat w naprawie. A ten, co leży w domu robi fatalne zdjęcia. Nie mogę wydobyć prawdziwych barw, kontrastu, niektóre są robione właśnie tym. Od razu widać różnicę
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 22:11, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Justynko, kilka razy czytałam, co napisałaś. Pierwsze zdanie kilka razy. Literka po literce, słowo po słowie. Zaszczyt dla mnie coś takiego przeczytać
Twoją różankę chyba przegapiłam, muszę wpaść do ciebie i ją zobaczyć. Pokazywałaś? A ja na nią tak długo czekałąm. Fajnie, ze ci się podoba.
Piny - Ewa ma bardzo wielką rabatę widzianą ze wszystkich stron. Wymyśliła sobie podzielenie ją na 3 części: formalną - kulkowisko
angielską - byliny i
trawiastą - kompozycje z traw.

Powinno wyjść fajnie, stąd szukałam dziś pinów.
Mi też się podobają, ale nie mam miejsca i chyba to nie do końca moja bajka. Może też dlatego, ze z takim wielkim wysiłkiem zdobywam bukszpany - własnych sadzonek sporo, a kulki robię z pojedynczych sadzonek (czasem dwa krzaczki razem), więc trochę potrwa, zanim będą to kule. Z kuleczek nie jest żadne kulkowisko.



____________________
Ogródek Iwony II
bacowa 22:28, 18 sie 2016


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Iwona dzięki za poszukanie dla mnie kulek. Też ci coś zostawię
Iwk4 22:36, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Jej, fajny kolorek Cieszę się na nie

Ewa, zainspirowało cię coś? Bo nic nie napisałaś?

Mirka pytała się, jak ukorzeniałaś perovską i kiedy ?
Coś napisałam, ale nie wiem, czy dobry ze mnie adwokat
____________________
Ogródek Iwony II
bacowa 22:49, 18 sie 2016


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Mam nadzieję że będą pasować do herbacianej rabaty.

Piny przeglądnełam, i chyba coś w głowie zaczyna się rodzić , myślę teraz jak sensownie podzielić tą rabatę. Będziesz u mnie to pomożesz , ok?

Napisze u Mirki jak z patyczka wyczarować roślinkę
Iwk4 23:06, 18 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Postaram się pomóc Dobrze, że coś się rodzi
Żurawki muszą pasować, jak nic
____________________
Ogródek Iwony II
anna_t 09:14, 19 sie 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
o jakich pinach piszecie?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
olga80 09:23, 19 sie 2016


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Iwk4 napisał(a)
Tereniu, długo czekałam na rabatę herbacianą, kwitły pojedynczo róże. Summer Song za pierwszym razem nie zakwitła, dopiero teraz. Ale to były wiosenne golaski, miały prawo kaprysić na starcie. I tak jeszcze wszystkie róże nie pokazały, co potrafią. Bardziej kolorowo się zrobiło, jak dosadziłam jeżówki. Robią dobrą robotę na rabacie
Za rok powinno już być ciekawie
Perovską musisz mieć, bo fajna jest Lubie jej błękit
Lawenda przekwita, to perovska zaczyna.
Plany co do ścianki są, choć koncepcja się zmieniała. Marzyłam o takiej wodzie, jak u Oli - Leon, ale miejsca brak. Za mały ogródek.
Teraz u mnie przestało padać, ale zrobiłam ogień w piecu, by zagrzać wodę i przy okazji resztę ciepła puściłam na kaloryfery. Uwielbiam lato za to, ze mogę chodzić na boso. Nie lubię żadnych skarpetek. Jak już muszę zakładać, to znaczy, że idzie jesień ;(



Mam jeden krzak perovskiej i ją uwielbiam,moja siana zimą pewnie na drugi rok dopiero mnie zachwyci.
Ścianka wodna też bardzo mi się podobała i też zanim wpadłam na pomysł z kamieniem o tym myślałam.Ciesze się,że nie tylko u mnie sezon grzewczy się już zaczął

Mój kamień wczoraj miał próbę generalną dziś ma przyjechać stelaż pod kamyszek jutro pojadę kupić kamień i będzie gotowe tylko jeszcze rabatę zostanie mi zrobić
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Iwk4 09:48, 19 sie 2016


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
anna_t napisał(a)
o jakich pinach piszecie?

Aniu, str. 333 u mnie. Piny z kulkowiskiem.
Wczoraj rano wrzuciłam.
____________________
Ogródek Iwony II
LyraBea 09:51, 19 sie 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Piękna ta herbaciana. To absolutnie moje kolory i też uważam, że ten kolor pasuje do mojego domu. Chyba nie będę miała nigdy tyle dyscypliny, by prowadzić rabaty kolorami tak konsekwentnie. A może do tego trzeba dojrzeć...
Dziękuję za przemyślenia i obliczenia u mnie Iwonko. Wiedziałam, że Ty na coś takiego wpadniesz. Gryzę się z tematem. Jak moja Ori to zobaczyła, to padła na miejscu trupem. Widzę, że dopiero tak naprawdę zaczyna do niej docierać powaga i odpowiedzialność jaka się wiąże przy planowaniu ogrodu. Stwierdziła, że trzeba się znać na chemii, fizyce, botanice, fizjonomii a teraz doszła wyższa matematyka.
____________________
Beata
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies