Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

rozark 09:06, 16 mar 2017


Dołączył: 27 paź 2014
Posty: 6325
też o kratce myślałam, będzie ładniejsza
____________________
pozdrowionka
eda 10:36, 16 mar 2017


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 13690
piesie słodziaki malusie takie Macham Iwonko
____________________
Ranczo Edy *** Wizytówka
Mirka 12:33, 16 mar 2017


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Iwonko jak zdrówko lepiej? Mam pytanko co do wysiania nasionek maku kiedy ty wysiewasz do gruntu ?
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Iwk4 15:52, 16 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Mirko, będę siala na przełomie kwietnia i maja do gruntu.
____________________
Ogródek Iwony II
Luki 22:42, 16 mar 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Iwonko nic Ci nie umknęło, ogrodzenia jeszcze brak, słupki stoją od jesieni i na tym stanęło, troszkę trzeba jeszcze poczekać.
Nie martw się ja też wszędzie tylko przelotem, nie wiem co się dzieje w większości obserwowanych wątków, a wiosenne plany ogrodowe coraz bardziej stają się nierealne... trudno
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Iwk4 00:19, 18 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Rosa napisał(a)


Piszesz o podjeździe, że chcesz go wyłożyć kostką.
Mam propozycję dla Ciebie.
Narysuj całą swoją działkę (bo rysować umiesz ). Nanieś dom, taras, placyki (żwirowe też), garaż, ścieżki i planowany podjazd do garażu. Nie zapomnij o planowanym placyku żwirowym pod basen i dojściu wysypanym żwirem.
Policz, ile % zajmują w stosunku do powierzchni całej działki. Jeśli wyjdzie Ci > 30% to jest to za dużo.
Ta powierzchnia, która zostanie po odjęciu powierzchni zabudowy, dojść, dojazdów i placyków nazywana jest powierzchnią biologicznie czynną.
Przemyśl dokładnie wszystko. Nie wszędzie w ogrodzie muszą być wybetonowane i utwardzone przejścia, dojścia i podjazdy. Ogród to przede wszystkim rośliny, drzewa, krzewy, trawa czyli fabryka tlenu i mikroklimat dla jego mieszkańców.
Są też takie rozwiązania stosowane coraz częściej nawet na parkingach, gdzie parkują samochody dostawcze i ciężarowe:
http://www.ekobord.pl/produkty-eko-kratka

Ciekawe te eko -kratki. W sprzedaży nie spotkałam się z nimi. Muszę się rozejrzeć, co i jak? Ewa, o co chodzi z tymi 30 % ? A co z małymi działkami, gdzie podjazd, zabudowania zajmują sporo?
____________________
Ogródek Iwony II
Rosa 07:53, 18 mar 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
nie będę tu przynudzać, napisze Ci na pw w wolnej chwili.
Iwk4 07:56, 18 mar 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Dobrze.
Dziś u mnie pada. Moze po poludniu będzie lepiej?
____________________
Ogródek Iwony II
Rosa 11:35, 18 mar 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Iwk4 napisał(a)

Ciekawe te eko -kratki. W sprzedaży nie spotkałam się z nimi. Muszę się rozejrzeć, co i jak? Ewa, o co chodzi z tymi 30 % ? A co z małymi działkami, gdzie podjazd, zabudowania zajmują sporo?

800 m2 to nie jest mała działka. Ważne jest jej przemyślane zagospodarowanie. Jeśli ktoś buduje garaż w rogu działki jak najdalej od wjazdu a nie bryle budynku mieszkalnego, to ma dużą powierzchnię zabudowy i dłuuuuugi dojazd. Trochę to bez sensu .
Małe działki to teraz "tworzą" 300-400 m2 deweloperzy. No szokkkkk.
Nie wiem, czy znajdziesz w markecie ekokratkę, takie rzeczy kupuje się przez net bo najtaniej. Szkoda czasu na szukanie.
olga80 09:55, 19 mar 2017


Dołączył: 11 sie 2015
Posty: 5523
Iwonka lubię Twoje opowieści o ogrodzie,czytam zawsze z zapartym tchem, (powinnaś zacząć książki pisać . Dużo pracy w zeszłym roku wykonaliście i ogród pięknieje. Tydzień temu byłam w Fojutowie i tak sobie pomyślałam o Tobie oby w tym roku udało nam się spotkać
____________________
Teresa Moje małe królestwo
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies