Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Makao_J 21:39, 15 mar 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Można już sadzić bo czytam że wsadziłaś magnolię? Też mam Susan choć moja w porównaniu z Twoją to mikrus jest a ma już 2 lata. Świetna okazja Ci się trafiła
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Anda 21:48, 15 mar 2017


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Jej, jakie słodziaki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
natka098 21:49, 15 mar 2017


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Widziałam te magnolie w obi. Niektóre nawet już kwitły, niestety ja już nie mam miejsca.
____________________
Natalia - Mój zakątek
ren133 22:01, 15 mar 2017


Dołączył: 20 sty 2015
Posty: 19017
Słodkie psiaki

A podsumowanie fajna sprawa ... tak sobie powspominać i nam odświeżyć pamieć
____________________
Jak "ożywić" mój szmaragdowy ogród
Alicja169 22:11, 15 mar 2017


Dołączył: 24 mar 2015
Posty: 5105
Wspomnienia przed rozpoczęciem nowego sezonu i porównania co było z tym co nowe, to żródło solidnej wiedzy o własnym ogrodzie.
A piesiaki śliczniusie. Gdyby to nie było tak daleko do centrum, to bym zgłosiła zainteresowanie. Pozdrawiam
____________________
Otrzymaliśmy życie bez instrukcji obsługi. Ogród na piasku i z wielkim murem
Moniq 22:12, 15 mar 2017


Dołączył: 17 lut 2015
Posty: 2294
Iwonko super podsumowanie; mus do O. Sie wybrać
Psiaki przesłodkie, mniamniuśne.
____________________
beskidzkie marzenie
Ewa777 22:14, 15 mar 2017


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18513
Śliczną wybrałaś magnolię A psiaczki słodkie
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Jana 22:15, 15 mar 2017


Dołączył: 23 mar 2015
Posty: 4511
śliczne pieski
____________________
Sprzecznosc w ogrodzie
Rosa 23:25, 15 mar 2017


Dołączył: 30 gru 2016
Posty: 1341
Iwk4 napisał(a)
Moje szczeniaczki mają miesiąc. I zaczynają słodko broić. Bawią się.


A jakie tam one Twoje? . Toż one są Tosiowe .
Proszę je wykiziać, wymiziać i wycałować uszki.

I znów nas zarzuciłaś ślicznymi zdjęciami po rewolucji . Rabata różowa z rozchodnikami i hortensją Vanilia Fraize w tle zmieniająca kolor jesienią do pozazdroszczenia . Jak dla mnie idealny duet.
Natomiast co do róż, to ich miejscówka została zgodnie przegłosowana . Kolor mają piękny i zwróć uwagę jak on ożywia, jakim pięknym i wyrazistym jest akcentem barwnym. Zostaw je tam .
Herbaciana - długo się w nią wpatrywałam. U mnie tych kolorów nie ma. I jesienią bardzo, ale to naprawdę bardzo mi ich brakowało. Zainspirowałaś mnie . Bardzo lubię Twój styl .

Zrobiłaś taki rysunek: http://www.ogrodowisko.pl/watek/6594-ogrodek-iwony-ii?page=619
Piszesz o podjeździe, że chcesz go wyłożyć kostką.
Mam propozycję dla Ciebie.
Narysuj całą swoją działkę (bo rysować umiesz ). Nanieś dom, taras, placyki (żwirowe też), garaż, ścieżki i planowany podjazd do garażu. Nie zapomnij o planowanym placyku żwirowym pod basen i dojściu wysypanym żwirem.
Policz, ile % zajmują w stosunku do powierzchni całej działki. Jeśli wyjdzie Ci > 30% to jest to za dużo.
Ta powierzchnia, która zostanie po odjęciu powierzchni zabudowy, dojść, dojazdów i placyków nazywana jest powierzchnią biologicznie czynną.
Przemyśl dokładnie wszystko. Nie wszędzie w ogrodzie muszą być wybetonowane i utwardzone przejścia, dojścia i podjazdy. Ogród to przede wszystkim rośliny, drzewa, krzewy, trawa czyli fabryka tlenu i mikroklimat dla jego mieszkańców.
Są też takie rozwiązania stosowane coraz częściej nawet na parkingach, gdzie parkują samochody dostawcze i ciężarowe:
http://www.ekobord.pl/produkty-eko-kratka
Może warto nad tym się zastanowić, zanim ułożysz kostkę betonową, która wcale nie zdobi ogrodu. Policz, ile razy w tygodniu samochodem wjeżdża się do garażu (mąż pracuje poza domem, kto na codzień jeździ samochodem?). Nie podejmuj pochopnie decyzji .
Przepraszam za swój wywód, ale głos rozsądku nie pozwolił mi milczeć. Znam powierzchnię Twojego ogrodu, na zdjęciach widzę i potrafię ocenić, ile już powierzchni masz zabudowanej i wyłożonej kostką. Z mojego 40 letniego doświadczenia oceniam, że 30% już jest przekroczone .
MirellaB 23:37, 15 mar 2017


Dołączył: 18 sty 2015
Posty: 22152
Jakie słodziaki - tylko przytulać i miziać
____________________
Mirella Ogród Mirelli *** Ogródek Mirelli *** Wizytówka - Ogród Mirelli - Wizje chodźcie do mnie blisko najbliżej ...
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies