Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

_Martini_ 16:17, 26 lip 2017


Dołączył: 07 lut 2016
Posty: 3143
Iwk4



Jaka to trawa, ta kępka na samym dole zdjęcia na środku? Z lewej jest chyba funkia.
Iwonko, Twoje zdjęcia trzeba powoli i z uwagą kontemplować na każdym znajduję coś ciekawego, a też całe kadry są świetne. Masz zdolność komponowania, czego Ci pozytywnie zazdroszczę. Gdybym ja tyle odmian i gatunków wprowadziła do ogrodu, wyszłaby z tego pstrokacizna.
____________________
Martyna, Na huśtawce miło płynie czas...
Iwk4 17:07, 26 lip 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Makao_J napisał(a)

To mówisz że Twoje hortki też jeszcze się zbierają?

Iwonka jak posiałam ten mak od Ciebie zaraz jak dostałam to powinny już kiełkować?

Aniu, wysiałam po was. One powinny się zbierac do kwitnienia. To jednoroczne. Coś poszło nie tak
Maki, co wysiały się same jesienią, juz przekwitły, część już powyrywałam. Te siane wiosną się zbierają do kwitnienia. ...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 20:59, 27 lip 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Pada, leje, na chwilę przestało, znowu pada...
____________________
Ogródek Iwony II
Makao_J 21:18, 27 lip 2017


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Iwk4 napisał(a)

Aniu, wysiałam po was. One powinny się zbierac do kwitnienia. To jednoroczne. Coś poszło nie tak
Maki, co wysiały się same jesienią, juz przekwitły, część już powyrywałam. Te siane wiosną się zbierają do kwitnienia. ...

Iwonko to ja chyba wiem co poszło nie tak. Ja je po prostu wypieliłam jak wyrywałam chwasty. Dobrze że sobie troszkę zostawiłam (bo spodziewałam się że mogę coś odwalić) to spróbuję wysiać wiosną do doniczki a potem będę pikować. Muszę tylko znaleźć nasionka.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Gardener27 21:28, 27 lip 2017


Dołączył: 20 sty 2014
Posty: 13487
Okolice garażu nie do poznania, trawnik wygląda idealnie.
Rabaty jak zawsze wymuskane i ciekawie zaaranżowane.
Iwonko maki od Ciebie już przekwitły, powiedz mi jak postąpić z makówkami by zebrać z nich nasiona na przyszły rok ?

____________________
Przemek- Życie w wiejskim ogrodzie *** Wizytówka
asiak 21:47, 27 lip 2017


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Iwk4 napisał(a)
Pada, leje, na chwilę przestało, znowu pada...


Iwonko, u mnie to samo... udało mi się wieczorkiem iść na działkę. Ziemia nardzo mokra, nie idzie w niej robić
Rózyczki zmaltretowane deszczem
Pozdrawiam
____________________
AsiaDziałeczka Asi
Iwk4 23:46, 27 lip 2017


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Będę za kilka dni. Zjechały dzieci, czekam na gości. Czas zająć się towarzystwem.
Buziaki zostawiam.
Na pytania odpowiem, jak wrócę.

Przemku, zostaw sobie kilka makówek, by zaschły, nasionka dojrzeją, jak wysiejesz jesienią, szybciej wzejdą wiosną.
____________________
Ogródek Iwony II
szemusia 09:50, 28 lip 2017


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Iwonko, czas z rodziną najcenniejszy

Jak już wrócisz forumowo, to proszę o zerknięcie w celu identyfikacji traw. Kojarzę, że posiadasz molinię Variegata i turzycę Silver Scepter. Takie odmiany rozpoznałam u traw, które zakupiłam. Ale pewna nie jestem
Pozdrawiam wakacyjnie
____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
kasja83 13:30, 28 lip 2017


Dołączył: 09 lis 2015
Posty: 8961
Iwk4 napisał(a)
Pada, leje, na chwilę przestało, znowu pada...

Pogoda nas nie rozpieszcza...ale niech popada przed tymi upałami-potem zaś trawa będzie przypalona.
____________________
Kasja-Nowocześnie u Kasji - kiedyś będzie
Luki 10:42, 30 lip 2017


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Ojć wymarznąć to raczej nie, ale wygnić już owszem, też mi częściowo powygniwały, ale że mam jej mnóstwo to odrosła od tego co było. Wiosną powtórzymy przemyt monardowy, znów mam spory nadmiar więc spokojnie.
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies