Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Makao_J 08:41, 03 lip 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Iwonka a jak długo masz krótkowłosego u siebie?
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Iwk4 08:59, 03 lip 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
3 lata Aniu.
____________________
Ogródek Iwony II
iwka 10:44, 03 lip 2018


Dołączył: 21 lis 2012
Posty: 13363
Iwonko, dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie butelkowania muszę spróbować przy rozplenicy, rośnie blisko świerka i ciągle ma sucho.

co do pomidorowej gnojówki to znalazłam coś takiego: Gnojówka z młodych liści pomidora (zdrowych roślin): 2 garście ziela pomidorowego zalać 3 l wody po przefermentowaniu używać w rozcieńczeniu 1:10

Czy można stosować pod inne rośliny?, nie wiem, ale wyczytałam że sprawdza się na mszyce i zawiera w sobie substancje przeciwgrzybiczne, więc pewnie można.


____________________
Iwona Od nowa... :) Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam, to tylko leżę.
Makao_J 11:33, 03 lip 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Iwk4 napisał(a)
3 lata Aniu.

Aha, czyli szeroka nie jest ale za to dość wysoka. Ładnie się zagęszcza. Poczekam z dosadzaniem nowych sztuk. Moje rosną co 45cm.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Iwk4 11:54, 03 lip 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
iwka napisał(a)
Iwonko, dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie butelkowania muszę spróbować przy rozplenicy, rośnie blisko świerka i ciągle ma sucho.

co do pomidorowej gnojówki to znalazłam coś takiego: Gnojówka z młodych liści pomidora (zdrowych roślin): 2 garście ziela pomidorowego zalać 3 l wody po przefermentowaniu używać w rozcieńczeniu 1:10

Czy można stosować pod inne rośliny?, nie wiem, ale wyczytałam że sprawdza się na mszyce i zawiera w sobie substancje przeciwgrzybiczne, więc pewnie można.

Coś podobnego czytałam. Ale mało popularne są wnioski o gnojówce z liści pomidora. Mało tego jest w sieci. Jednak Toszce wierzę. Dziękuję za dokładne przeanalizowanie tematu. Będę testować.
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 11:56, 03 lip 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Makao_J napisał(a)

Aha, czyli szeroka nie jest ale za to dość wysoka. Ładnie się zagęszcza. Poczekam z dosadzaniem nowych sztuk. Moje rosną co 45cm.

Aniu, zobaczysz, jak u Ciebie będzie przyrastać. na pewno, jak wejdzie jeden w drugi, to nie będzie efektu. Tak mi mówiła Ewa bacowa z własnego doświadczenia.
Na teraz zostaw, a za kilka lat zobaczysz. Przed FC mam posadzone rozchodniki i ładnie to wygląda. Może tu też by pasowały? Albo dwie jeżówki?
____________________
Ogródek Iwony II
Makao_J 13:04, 03 lip 2018


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Na razi dosadziłam białych jastrunów a za nimi rosną hortensje.
W przyszłości okaże się czy dosadzę coś jeszcze.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
lindsay80 13:05, 03 lip 2018


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Iwonka, ładne te kwiaty krwistej żurawki pośród kul bukszpanowych.

U mnie trzcinnik jeszcze nie kwitnie, nawet na to się nie zanosi, ale chyba jeszcze nie czas na niego.
____________________
Tu ma być ogród :)
nicol21 15:09, 03 lip 2018


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10345
Iwonko - pięknie u Ciebie! Wszystko się zmienia i rozrasta.

Luby dopieszcza albo robiąc rabatki, nawodnienie, albo oferując leżaczek żeby i on mógł w koncu odpocząć ha! Albo dać Ci nową perspektywę do dalszych zmian

co do komentarza o kolorze róży to skądś to znam - ojciec kiedyś rzucił hasło że róża to ma być czerwona, bo innaczej to nie róża....a ja akurat sadziłam blado różowe

____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
Iwk4 18:41, 09 lip 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
lindsay80 napisał(a)
Iwonka, ładne te kwiaty krwistej żurawki pośród kul bukszpanowych.

U mnie trzcinnik jeszcze nie kwitnie, nawet na to się nie zanosi, ale chyba jeszcze nie czas na niego.

Z fotek zeszłorocznych wynika, że on jest z tych późniejszych. Spanikowałam.
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies