Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogródek Iwony II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogródek Iwony II

Iwk4 22:38, 13 lip 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Ewa777 napisał(a)


Iwonko, opuchlaków mam coraz mniej, ale nie mogę spoczywać na laurach. Co roku czymś walczę i efekty są zadowalające

Ja chyba bym na nicienie się nie zdecydowała. Niektórych rzeczy nie mogę się przemóc. Wystarczy, ze z dżdżownicami w kompoście sobie pogadam
____________________
Ogródek Iwony II
bacowa 22:49, 13 lip 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Iwonka, wiem że jeszcze nie teraz powtarza. Moja jeszcze kwitnie , ale nie pamiętam jak to było w zeszłym roku, bo mała była jeszcze.

A powojnik kwitnie ? , u mnie już nieśmiało kwiaty pokazuje.
bacowa 22:51, 13 lip 2018


Dołączył: 26 paź 2011
Posty: 2463
Ewa777 napisał(a)


Iwonko, opuchlaków mam coraz mniej, ale nie mogę spoczywać na laurach. Co roku czymś walczę i efekty są zadowalające


Ja to chyba tylko jednego na wiosnę opuchlaka w domu widziałam i tyle. Jakoś w tym roku ich nie mam. Może ta gadzina się w te upały upiekła
Zana 00:00, 14 lip 2018


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Iwonka, jestem już od kilku lat wierną "oglądaczką" Twojego ogrodu, śledzę zmiany jakie wprowadzasz, jak wszystko rośnie. W tym roku już naprawdę widać jak ogród dojrzewa, robi się coraz piękniejszy. Jeszcze młody, ale już nie niemowlak. Team ze Zbyszkiem tworzycie wspaniały. Tylko pozazdrościć. Żeby tak mój eM miał choć ułamek procenta zdolności i pracowitości ogrodowej co Twój Zbyszek, och....
Piękne zdjęcia z pięknego ogrodu. Tak wiele rzeczy mi się u Ciebie podoba, że aż trudno to ująć. Mogłabym wiele fotek zacytować, które mnie urzekają.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Kokesz 07:44, 14 lip 2018


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6690
Iwk4 napisał(a)

Mirelka, czyli w każdym ogrodzie inaczej
Lawenda po zimie była taka kiepska, ze myślałam, ze nie da rady. Dwie wyeksmitowałam z tej rabaty. Długo się zbierały.
Kwitnie już miesiąc




Ładna ta lawenda
Wiesz jaka to odmiana?
Ja mam raczej tę drugą ale ta mi się bardziej podoba, kwiecie ma od samego dołu, chyba, że to kwestia cięcia.?
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Ewa777 08:25, 14 lip 2018


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18457
Iwk4 napisał(a)

Ja chyba bym na nicienie się nie zdecydowała. Niektórych rzeczy nie mogę się przemóc. Wystarczy, ze z dżdżownicami w kompoście sobie pogadam


Z nicieniami nie pogadasz. Wygląda to jak mąka
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Iwk4 21:07, 14 lip 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Kokesz napisał(a)


Ładna ta lawenda
Wiesz jaka to odmiana?
Ja mam raczej tę drugą ale ta mi się bardziej podoba, kwiecie ma od samego dołu, chyba, że to kwestia cięcia.?

Reniu, ja ją kupiłam w Obi jako lawendę Viva. Ale to była pomyłka, bo kolejnego roku też kupiłam sześciopak Vivy i jest brzydsza. Taka wyciągnięta ...
Obie fotki z dzisiaj.

Tą pomyłkę lubię, Niestety po zimie byłą w kiepskiej kondycji. Dwie nie mogly się zebrać ...



W kwietniu myslałąm, ze nic z niej nie będzie po zimie. Dwie najgorsze wykopałam.

W maju już wypuszczała młode listki

A teraz taka ładna. niedługo będę ją cięła.
____________________
Ogródek Iwony II
szemusia 21:26, 14 lip 2018


Dołączył: 24 sty 2014
Posty: 3505
Moja lawenda już przekwitła... A u ciebie jeszcze taka piękna
W ogóle nie widać suszy. Wszystko takie bujne...
I leżaczek doszukałam - faktycznie niemal identyczny. Mi udaje się czasami poleżeć

I pytanie mam - czy ten trawniczek pomiędzy rabatami pełni też rolę użytkową? Tzn, czy chodzicie po nim?
Iwk4 napisał(a)



____________________
Beata - Prawie jak ogród;)
Iwk4 21:29, 14 lip 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Aniu, jak pięknie napisałaś. Dziękuję.

Minęły cztery lata, jak jestem na forum. W tym roku jakoś mniej czasu było, praca pochłonęła mnie na amen. Teraz inne sprawy wołają.
Ale kiedy mam czas, uciekam do ogrodu. Poleżeć na leżaczku, wypielić zielsko, przesiać kompost, podwiązać pomidorki, zwyczajnie wypić kawę w cieniu na ławeczce i podumać.




Trochę mnie mniej było na forum, taka kolej rzeczy.
Nie miałam czasu na udzielanie się u młodszych ogrodniczek, czasami z telefonu czytałam, co nowego na wątkach, nie mniej zaległości są. Ale też chyba innych stałych bywalców było mniej.
Kiedy tu trafiłam, powstawało kilka nowych ogrodów, razem się wspieraliśmy i uczyliśmy od starszych stażem. To było dla mnie bardzo ważne doświadczenie. Teraz jest sporo nowych wątków, mało osób tu do mnie zagląda, a kilka osób, które ceniłam za dobre rady rzadziej teraz bywa na O...
Aniu, zawsze lubię twoje wpisy i zdjęcia zarówno w twoim wątku, jak i u innych. Tak ciepło się robi w sercu ...
____________________
Ogródek Iwony II
Iwk4 21:48, 14 lip 2018


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
szemusia napisał(a)
Moja lawenda już przekwitła... A u ciebie jeszcze taka piękna
W ogóle nie widać suszy. Wszystko takie bujne...
I leżaczek doszukałam - faktycznie niemal identyczny. Mi udaje się czasami poleżeć

I pytanie mam - czy ten trawniczek pomiędzy rabatami pełni też rolę użytkową? Tzn, czy chodzicie po nim?

Leżaczek jeszcze raz

Beatko, tak, chodzimy po trawniku. Trawniki u mnie robią za ścieżki. Inaczej bym nie miała miejsca na trawę. Wiesz, ze mam wąsko i ciasno.

Ale skoro Danusia ma małe trawniki, to ja też mogę
Susza była przeogromna. Już mnie takie zniechęcenie dopadło, ze jeszcze chwila i trawnik by przepadł. 2 dni mnie nie było, młody nie podlał i nie byłam w stanie nadgonić strat, było strasznie sucho. Teraz pada już trzeci dzień, tzn. jest pochmurno i przepaduje. Trochę to krzyżuje plany, zwłaszcza, jak pranie bym chciała w ogrodzie wysuszyć, ale cieszę się z tych opadów...
Zobacz Beatko, tak było sucho, na podjeździe już nie walczyłam o trawę.


Postanowiliśmy, ze kiedyś tam położymy na podjazd kostkę. Ale jeszcze nie teraz. Brak środków...
Po trzech dniach opadów to samo miejsce (trochę inna perspektywa) wyglądało już tak:

Nie jest jeszcze idealnie, ale wszystko odżyło ...
____________________
Ogródek Iwony II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies