Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 09:01, 04 mar 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Magleska napisał(a)
Na pewno nie jest śmieszne dla mnie też widok z okna jest bardzo ważny
Fajne zmiany wprowadziłaś

ja też muszę jeszcze z 10 buksów wykopać -z kamyczków wrrr

I bardzo chętnie na jakiś wyjazd bym pojechała może na jesień by się udało gdzieś wyskoczyć ....

Buziaki
Z ogromną przyjemnością się gdzieś razem z tobą wybiorę. Jak już nabierzesz sił - odezwij się to będziemy szukać miejsca. Bilety lotnicze kupuje się dużo wcześniej a resztę dopina w tzw. międzyczasie.

ha! Czyli nie tylko ja mam takie fanaberie na widok z okien ale czy nie jest to fajny początek dnia - kawa i kwitnące poletko? Małe bo małe ale od samej wcześniej wiosny (oczar, ciemierniki, przebiśniegi i iryski), za chwilę judaszowiec i tulipany. W lato róże, wieczorniki, jeżówki i floksy aż po jesień - hortensje, astry, trawy. A teraz w zimę może trochę koloru dadzą derenie. Na tej nowej rabacie będę chciała rozsadzić kocimiętkę, taką mam fajną niską ale rośnie jak kulka. I do tego jakaś jeżówka. Jedna hortensja. Na razie dostałam ładne chabry czarne. Rozsadziłam i zobaczę jak się zachowają.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 09:07, 04 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7631
Widok z okna nie tylko kuchennego jest bardzo ważny, w sumie mam 3 okna w kuchni i lubie sobie zerknac na roslinki podczas gotowania.
Zreszta tak samo z okien sypialni. Kiedy chorowalam fajnie bylo popatrzec na to co za oknem sie dzieje. Dlatego karmniki tez mam tak umiejscowione zeby bylo wygodnie ptakom ale i zebym ja mogla podziwiac
____________________
Ogrod nad bajorkiem
inka74 09:11, 04 mar 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Kokesz napisał(a)
Iwonka nie pamiętam czy wykopujesz swoje tulipany czy zostawiasz w gruncie? Jak się mają?
Moich po kilku latach coraz mniej i po kwitnieniu, o ile coś zakwitnie, wykopuję wszystkie.
Posadzę w kilku donicach, tak, żebym mogła je wyjąć z ziemi i przenieść w suche miejsce na lato.
Na zimę po prostu wsadzę z powrotem do ziemi.
od kilku lat zostawiam w ziemi. Z lenistwa. Te mocno odmianowe nie powtarzają u mnie kwitnienia. Nawet wykopywane dużo słabiej sobie radziły a roboty z tym było od ciorta. Ew. po 2 latach coś tam może wyjdzie. Jedyne, które do tej pory powtarzały (ale też mniej niż w poprzednim roku) to Exotic Emperor i Flaming Purissima oraz van Eijk w odmianach. Podobno jeszcze te drobne botaniczne ładnie rosną i się namnażają. W czerwcu ścinam liście. Na jesieni dosadzam nowe. Staram się zachować podobną kolorystykę na danej rabacie. Jak coś zakwitnie z poprzednich lat - mocno nie razi.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 09:14, 04 mar 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
TAR napisał(a)
Widok z okna nie tylko kuchennego jest bardzo ważny, w sumie mam 3 okna w kuchni i lubie sobie zerknac na roslinki podczas gotowania.
Zreszta tak samo z okien sypialni. Kiedy chorowalam fajnie bylo popatrzec na to co za oknem sie dzieje. Dlatego karmniki tez mam tak umiejscowione zeby bylo wygodnie ptakom ale i zebym ja mogla podziwiac
jak to dobrze że nie jestem sama w tym szaleństwie )) dla mnie ogród jest niejako przedłużeniem domu.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
TAR 09:23, 04 mar 2024


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7631
inka74 napisał(a)
jak to dobrze że nie jestem sama w tym szaleństwie )) dla mnie ogród jest niejako przedłużeniem domu.


No oczywiscie, ze tak wlasnie jest. Rok temu kiedy wszystkie zielonosci wybiły, a deby i brzozy nad bajorem mialy liscie mialam wrazenie, ze ogród wrecz pcha sie mi do domu. Lubie taki efekt.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Kokesz 10:15, 04 mar 2024


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
inka74 napisał(a)
od kilku lat zostawiam w ziemi. Z lenistwa. Te mocno odmianowe nie powtarzają u mnie kwitnienia. Nawet wykopywane dużo słabiej sobie radziły a roboty z tym było od ciorta. Ew. po 2 latach coś tam może wyjdzie. Jedyne, które do tej pory powtarzały (ale też mniej niż w poprzednim roku) to Exotic Emperor i Flaming Purissima oraz van Eijk w odmianach. Podobno jeszcze te drobne botaniczne ładnie rosną i się namnażają. W czerwcu ścinam liście. Na jesieni dosadzam nowe. Staram się zachować podobną kolorystykę na danej rabacie. Jak coś zakwitnie z poprzednich lat - mocno nie razi.


Moje też od kilku lat zostawione.
Z tych samych powodów i boląca ręka do tego
Van eijk miałam najwięcej na największej rabacie.
W zeszłym roku po deszczowej wiośnie już były kiepskie, miały brzydkie liście, mało zakwitło...
EE u mnie wcale nie powtórzyły kwitnienia...
Swoje jednak wykopię.
Może zrobię jak Danusia, posadzę w dużych pojemnikach i schowam na lato...

____________________
Renata Osiedlowy ogródek
Monia81 07:22, 05 mar 2024


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Iwonka, Madzia może ja bym się wybrała z Wami, jakbyście chciały mnie że sobą zabrać, jeszcze samolotem nie leciałam, może bym wtedy odwagi nabrała
Iwonka widok z okna rzecz ważna, także rozumię, fajnie jest mieć na czym oko zawiesić nie zazdraszczam tego kopciuszkowania w kamyczkach...
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Gruszka_na_w... 10:39, 05 mar 2024


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22097
inka74 napisał(a)


ha! Czyli nie tylko ja mam takie fanaberie na widok z okien ale czy nie jest to fajny początek dnia - kawa i kwitnące poletko? .


Widok z okien to podstawa. W naszym klimacie przez pół roku ogląda się ogród głównie przez okna. Pamiętam, że podczas budowy stawałam przy pustych otworach okiennych i zastanawiałam się, co trzeba będzie przesłonić, czym wypełnić oś widokową.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
April 11:07, 05 mar 2024


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10310
O rety, idziesz jak burza. Ja jeszcze sprzątam a ty już 1/3 ogrodu przerobiłaś.
Ja też się stopniowo pozbywam buksów. Przy sprzątaniu dwie kulki wyleciały. Szkoda zdrowia. Chociaż zauważyłam że kilka nowych cisów mi choruje. Przycięłam ostro i zobaczymy. Wszystko tnę już jak leci bo nie mam czasu "wracać" na oczyszczone rabaty.
A żywopłot przesadziłaś czy usunęłaś?
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 11:29, 08 mar 2024


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
TAR napisał(a)


No oczywiscie, ze tak wlasnie jest. Rok temu kiedy wszystkie zielonosci wybiły, a deby i brzozy nad bajorem mialy liscie mialam wrazenie, ze ogród wrecz pcha sie mi do domu. Lubie taki efekt.
Bardzo lubię takie widoki
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies