Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 23:56, 06 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
MarzenaG napisał(a)
Witaj Iwonko,
Prześledziłam Twój wątek od początku dzisiaj cały
i mam pytanko, które każdy nowy obserwator zadaje Ci po tytule wątku
"czy mogę wprosić się na kawkę?"
Z całą pewnością przyjemnie jest pić kawę z takimi widokami, dużo podziałałaś w swoim ogrodzie. Bardzo podobaja mi sie Twoje róże i piękne powojniki.
Jestem zachwycona zestawieniami, tez uwielbiam powojniki ale jakoś nie mam do nich ręki;(
Musze nad tym popracować jeszcze.
Zapraszam Cię do mojego ogródka, który wydaje sie być w niedalekiej odległości.
Z tego co czytam to robimy zakupy w tych samych ogrodniczych
gdzie najczęściej kupujesz powojniki i róże jeśli można spytać?

Pozdrawiam, słonecznie
dzisiaj też ruszam do ogródka po pracy

MarzenaG


Jupi jej! Ktoś z okolicy!!!!! Zapraszam na kawę, nie tylko wirtualną.

Ja tu na miejscu nie mam z kim fizycznie pogadać bo sąsiedzi jak na wariatkę patrzą, że ciągle w ogródku siedzę a przyjaciele i znajomi bardziej "sportowi" i biesiadowi niż ogrodowi.
Powojniki różnie, w 2-3 miejscach a róże w sumie w dwóch. Info na priv ci wyślę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
OlgaKol 20:10, 07 wrz 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
inka74 napisał(a)
No to u mnie w tamtym roku anomalia. Teraz i tak nie wsadzę bo tam gdzie chcę to jeszcze smagliczka ładnie rośnie jednoroczna i szkoda by się było pozbyć. Mus w moim przypadku czekać.

Podobno cebule można sadzić aż do końca października - tak więc masz jeszcze dużo czasu
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
Anda 08:17, 09 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33751
Niezłe przemeblowanie zrobiłaś na rabacie W zeszłym roku cebulowe sadzilam końcem września, a w tym nic nie posadzę i zobaczę, co mi na wiosnę z ziemi wyjrzy Juk pewnie tez bym sie pozbyła, gdybym jakieś miała i nie była z nich zadowolona
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
inka74 11:33, 09 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ewcia, widzisz bo tam gdzie juki jest fajne ciepłe miejsce... kombinacja jest taka, żeby tam wsadzić późną wiosną te dopiero co przesadzone stella (na szczęście te liliowce mocne są) a na miejscu liliowców weszłaby Jude )) Jude miałaby trochę miejsca i słoneczko a liliowce ładne obramowanie rabaty by robiły. U mnie juki piękne dorodne są w liście ale nie kwitną więc po co mi one
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Anda 16:24, 09 wrz 2016


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33751
inka74 napisał(a)
Ewcia, widzisz bo tam gdzie juki jest fajne ciepłe miejsce... kombinacja jest taka, żeby tam wsadzić późną wiosną te dopiero co przesadzone stella (na szczęście te liliowce mocne są) a na miejscu liliowców weszłaby Jude )) Jude miałaby trochę miejsca i słoneczko a liliowce ładne obramowanie rabaty by robiły. U mnie juki piękne dorodne są w liście ale nie kwitną więc po co mi one


Fajnie sobie to pokombinowałaś
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Mixtoorka 22:09, 10 wrz 2016


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Witam . Dziękuję za miłe odwiedziny

Zaczęłam od początku wątek . Widzę, że masz moje marzenia, które mi się nie zmieszczą . Ambrowca Slender shilouette i magnolię Genie jutro poczytam dalej , bardzo podoba mi się u Ciebie. Pozdrawiam
____________________
Karolina-Pan Maluśkiewicz
inka74 23:00, 10 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Witam w moich skromnych progach i zapraszam na kawę

Mam ambrowca i Gienkę też - oba mają się dobrze. Gienka nawet chyba pąki ma z kwiatami na teraz bo one za duże są na wiosenne. Na razie czekam, zobaczę co zrobi. Obie te odmiany są kolumnowe ale w Maluśkiewiczu trudno by już je było ci wcisnąć, to prawda.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
OlgaKol 23:18, 10 wrz 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
inka74 napisał(a)
Witam w moich skromnych progach i zapraszam na kawę

Mam ambrowca i Gienkę też - oba mają się dobrze. Gienka nawet chyba pąki ma z kwiatami na teraz bo one za duże są na wiosenne. Na razie czekam, zobaczę co zrobi. Obie te odmiany są kolumnowe ale w Maluśkiewiczu trudno by już je było ci wcisnąć, to prawda.


Moja Gienka od dłuższego czasu ma jednego pąka, ale powoli tracę nadzieję, że jeszcze zakwitnie. Dostałam ją dwa lata temu na urodziny. W zeszłym roku nie kwitła. W tym roku wiosną miała jeden kwiat, a teraz ten pączek
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
inka74 08:31, 11 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Wczoraj miałam pracowity dzień. Najgorsze, że efektów spektakularnych nie widać a roboty było co nie miara. Wkopałam 30 metrów kabla. Mąż mnie uszczęśliwił na siłę doprowadzeniem prądu do fontanny i choinki. Fajnie, tylko ciągnął kabel z tyłu domu na przód. W sumie 80 metrów kabla. I to wszystko ja mam wkopać bo on "boi się moich roślinek uszkodzić" i zrób to kochanie teraz bo ja chcę sprawdzić czy działa. Super po prostu. Dobrze, że zanim zaczęłam kopać sprawdził połączenia. No w każdym razie zostało mi jakieś 50 metrów... Dobrze, że już poletko z malinami ominięte ale zostało ciągnięcie za kratkami i tujami a tam trudno wejść jest...

Przy okazji wkopywania wypieliłam cały tył, zrobiłam porządek z winogronami bo już były wszędzie tylko nie na słupkach i pomalowałam deski pod pergolę na wisterię - 2 razy. Wieczorem padłam dosłownie i w przenośni. A miałam rabaty przerabiać bo czeka na wsadzenie taki między innymi duet - Heatcliff z krwawnikiem


I takie piękności - udało mi się kupić w moim różanym ogrodniczym Butterfly Kisess i BonBon, jasna no name ale wyglądem przypomina Honeydrew

____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 08:40, 11 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Ogólne widoczki ogrodowe przy kawie- kiedy ja się nauczę, że w kapciach nie chodzi się po trawie - frontowa przy wejściu:
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies