Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Pokaż wątki Pokaż posty

Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną

Anda 14:42, 20 sty 2024


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33468
To jest z drewna i aż tak drogie nie jest

https://www.amazon.de/BURI-Hochbeet-Palettenrahmen-120x80x20cm-gro%C3%9F/dp/B0C4Q35CCC/ref=sr_1_36?crid=2YMYMAYIL5C6W&keywords=hochbeet+holz&qid=1705758014&sprefix=Hochbeet+Holz%2Caps%2C135&sr=8-36
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Judith 15:01, 20 sty 2024


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 9933
Asia, ale dlaczego sądzisz, że drewniane szybko zniszczeje? Jesli dobrze zaimpregnujesz, podłożysz pod krawędzie kostkę betonową, a od środka dodatkowo wyłożysz folią, to posłuży długie lata.

EDIT: a może pokusić się o zrobienie takich skrzyń ze styropianu zaciągniętego betonem (pasowałoby do Twoich betonów ). W ten sposób donice robiła któraś z dziewczyn… Tylko nie wiem, jaką wytrzymałość miałyby w postaci dużych skrzyń…
____________________
Judith Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka *** Wizytówka
Rojodziejowa 15:16, 20 sty 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8495
Anda napisał(a)
To jest z drewna i aż tak drogie nie jest

https://www.amazon.de/BURI-Hochbeet-Palettenrahmen-120x80x20cm-gro%C3%9F/dp/B0C4Q35CCC/ref=sr_1_36?crid=2YMYMAYIL5C6W&keywords=hochbeet+holz&qid=1705758014&sprefix=Hochbeet+Holz%2Caps%2C135&sr=8-36


Chciałam ciut wyższe, musiałabym dawać przynajmniej dwie takie nadstawki. Ziemia w tamtym miejscu jest kiepska. Dodatkowo przez spadek z jednej strony będę musiała ciut wkopać w ziemię, a miałam w planach zrobić te grządki dość wysokie, bo gdybym chciała w tej rodzimej ziemi sadzić, musiałabym pewnie przygotowywać ją ze dwa sezony.
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 15:28, 20 sty 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8495
Judith napisał(a)
Asia, ale dlaczego sądzisz, że drewniane szybko zniszczeje? Jesli dobrze zaimpregnujesz, podłożysz pod krawędzie kostkę betonową, a od środka dodatkowo wyłożysz folią, to posłuży długie lata.

EDIT: a może pokusić się o zrobienie takich skrzyń ze styropianu zaciągniętego betonem (pasowałoby do Twoich betonów ). W ten sposób donice robiła któraś z dziewczyn… Tylko nie wiem, jaką wytrzymałość miałyby w postaci dużych skrzyń…


No to i tak jakby tak policzyć drewno, impregnację, folię to się trochę uzbiera, no a trwałością metalowi nie dorówna.

Styropian wytrzyma takie masy ziemi? Łączenia w tych grządkach są dość mocne, a w tych donicach się trzyma wszystko chyba tylko na siatce?

No kurde to mie teraz ćwieka zabiłyście. Chcę wybrać coś trwałego, ale praktycznego jednocześnie. Jak nie będzie szpecić to spora zaleta
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Agnieszka_Z 15:48, 20 sty 2024


Dołączył: 30 mar 2023
Posty: 417
Rojodziejowa napisał(a)

Masz tam info o odmianach, jakie wybrałaś?


Przed chwilą wrzuciłam zdjęcia, zapraszam
____________________
Agnieszka (lubelskie) - Boso Przez Ogródek
Kordina 15:54, 20 sty 2024


Dołączył: 18 wrz 2021
Posty: 4744
Zobacz jeszcze na OLX nadstawka paleta, można je kłaść jedna na drugą
____________________
Bożena - Elbląg Grzebiuszka ziemna
Rojodziejowa 15:56, 20 sty 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8495
Bożenka, nadstawki znam, ale jedna taka niepregnowana niczym 80x120 to koszt min. 60zł. Dwie robią już 120zł a jeszcze trzeba impregnować, deseczki liche...
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
olciamanolcia 16:05, 20 sty 2024


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 7073
Joann napisał(a)
Ja też szukam białych dalii do siebie, bo te moje niestety nie przetrwały. Już nie mogę doczekać się prac w ogrodzie! Daliami i superpetuniami mam zamiar wypełnić luki na rabatach. I jeszcze podzielę biala gaure.



Miałam takie



Bardzo ładne były
i jeszcze miałam jedne białe-jak chcesz to fote wstawię
____________________
Justyna Ogród prawie wymarzony**Wizytówka
Rojodziejowa 16:15, 20 sty 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8495
olciamanolcia napisał(a)



Miałam takie



Bardzo ładne były
i jeszcze miałam jedne białe-jak chcesz to fote wstawię


Ja już mam kupione oczywiście z naddatkiem różne cuda Obiecuję sobie, że więcej nie kupię
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Rojodziejowa 16:23, 20 sty 2024


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 8495
A jeśli chodzi o zimę u mnie, to jedynie co, to te moje nieprzycięte suszki rysują obrazki.


Ale są też zielone niespodzianki
____________________
Asia Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną (małopolskie, okolice Brzeska)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies