Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Mala_Mi 11:31, 30 wrz 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Zana napisał(a)
Ale cały czas cieszy mnie moja nowa rabata z różami Novalis (to akurat zdjęcie sprzed tygodnia):






Chodzi mi o te bodziszki.. śliczne.
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
UrsaMaior 17:27, 30 wrz 2016


Dołączył: 24 maj 2014
Posty: 8298
Anka, nie bądź taka, pokazuj remontowanie, uwielbiam takie klimaty! U mnie raczej na wiosnę coś się zapowiada, ale będę kibicowała!
____________________
ogród pod lasem
inka74 10:13, 01 paź 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Hej Anula, melduję że Geisha na początku tygodnia została posadzona. Bardzo ci za nią dziękuje raz jeszcze. Bardzo jestem ciekawa, czy się przyjmie. Krzaczun z torebkami w związku z tym został wysiudany. Łokieć mi już totalnie odpadł. Najazd ponad 20 głodnych Hunów ogród i ja przetrwałam w całości ale zmordowana byłam strasznie. I ten tydzień w robocie mnie wykończył. Dziś w sumie pierwszy raz od tygodnie nigdzie nie gonię tylko leniuchuję jeszcze na tarasie i mogę zaległości nadganiać.

Cieszę się, że udało ci się wyrwać do mnie w sobotę. Fajnie było tak po prostu posiedzieć i poplotkować, pogadać o wszystkim. Szybko czas tak jakoś minął i bardzo przyjemnie.

Czytam, że za sypialnię się zabierasz jestem ciekawa w jakim kolorze teraz będzie zamiast tego fioletu. Zawsze możesz przecież część ogrodu zabrać do sypialni - zdjęcia cudne robisz, może jakaś fototapeta albo wydruki w ramkach regały z I na książki sprawdzają sie idealnie. Idealna głębokość. U mnie na gorze te 3 metry właśnie w Billim zrobione i jeszcze w dwa w drugim pokoju. I też już upycham a miejsca jest sporo buziaki i do następnego spokania
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Zana 20:41, 01 paź 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Tereniu dla Ciebie cmok

Jazzy Ikeła łowszem, ale wszyscy ją mają. A ja bym chciała inaczej!

Bea Ty się nic nie przejmuj, u mnie w ramach tzw. prowizorek, które są wieczne cały czas są najtańsze, marketowe, okropne drzwi. Miały być "na chwilę" (bo kasy już nie stykało), a są już lat... no nie napiszę ile. W każdym razie nadchodzi ich niechybny koniec i już w tym roku muszę te żaby wywalić.

Kamilka będę co nieco pisać
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 20:54, 01 paź 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Aniu/Mała Mi niezmiernie się cieszę, że jakimiś bocznymi ścieżkami zbłądziłaś do mojego ogródka (bo to jeszcze nie ogród w pełnym tego słowa znaczeniu).
Muszę przyznać, że z tym ciętym językiem to mnie hmmm... zaintrygowałaś. A mnie się wydaje, że ja taka grzeczna na forum jestem. Faktem jest, że jestem konkretną, nieco charakterną osobą i dyplomacja to na pewno nie dla mnie. Strasznie nie lubię tzw. zawualowanych wypowiedzi, kombinuję wtedy co właściwie autor myśli miał na myśli i cholernie mnie to wkurza.
Ale do rzeczy:
- czarna trawa czyli konwalnik niestety pożegnał się z tym światem i jego resztki spoczęły na kompostowniku
- pod Novalis jest bodziszek Rozanne, podobno najdłużej kwitnący. I może coś w tym jest, bo kwitnie non stop do tej pory. Sadziłam go latem tego roku, więc pierwsza zima u mnie dopiero przed nim.

Cieszę się, że podobają Ci się zdjęcia i zapraszam
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:14, 01 paź 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Iza no dobra nie będę taka. Coś tam pokażę, jak będzie co pokazać. Ale z racji ograniczeń przestrzennych chałupy żadnych fajerwerków nie będzie. Na razie poszukuję łóżka.

Iwonka szałwia od Ciebie też już w ziemi siedzi, dziękuję. Tego leniuchowania to Ci zazdroszczę!. Jak mnie się dzisiaj nie chciało jechać na działkę! Na ten sezon mam już jednak dość. Wpadłam tylko na chwilę właściwie, bo tydzień temu zapomniałam włączyć podlewanie. No to przy okazji posadziłam jeszcze 70 szafirków i ubiegłoroczne wykopane tulipany Exotic Emperor. Jeszcze mam do posadzenia 30 tegorocznych tulipków, więc już niewiele. Krokusów bym jeszcze kupiła, ale nie wiem czy mi się będzie chciało. Może się zmobilizuję, bo wiosną będę innym zazdrościć.
Też się cieszę ze spotkania i do... następnego roku. Mam wielką nadzieję, że będzie niejedna okazja.

Ja ten fiolet w sypialni nawet lubię, bo on jest specyficzny, to nie jest taki klasyczny czysty fiolet, tylko taki zgaszony, trochę jakby "brudny". Ale teraz chce mi się wielkiej jasności.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:27, 01 paź 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No więc w ramach włączenia trybu remontowego spędziłam wczoraj upojny wieczór w casto na dziale z farbami. No i padło na bardzo oryginalny kolor czyli... szary! Waham się pomiędzy baaardzo rozbielonym, niemal symbolicznym szarym odcieniem a takim ciut bardziej wyrazistym. Możecie doradzać, choć wiem, że to trudne bez zobaczenia. A przy okazji wyrazy uznania dla tych co wymyślają nazwy dla tych farb w stylu "upojny poranek", "mglisty wieczór" itp. Najbardziej rozwaliła mnie nazwa "torcik bezowy".

Co o tym myślicie, ale szczerze:

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S79040220/

http://www.signal.pl/Lozko-Malmo-140-szary

Meble będą z pierwszego sklepu, system besta. Argument za nimi przemawia jeden, ale zasadniczy: będzie można w takiej meblościance dużo upchnąć. I tu też się waham czy całe białe, czy obudowę wziąć w jasnym dębie a fronty białe, coś takiego (to tylko przykład):

http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S89089640/

A może całe takie dębowe? Kurde, za dużo możliwości.

____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Mala_Mi 22:42, 01 paź 2016


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50484
Pojawiło się tak dużo pięknych ogrodów, ciekawych ogrodników czy ogrodniczek, pasjonatów fotografowania.. żal że doba ma tylko 24 godziny.... nie da się być wszędzie. To znaczy tam gdzie jest coś "wartościowego".

Dyplomacja też nie jest moja dobrą strona.. mam drugi przydomek na forum -ostrojęzyczna........ pilnuję się, wiec jak ktoś inny napisze to co ja myślę, to oddycham z ulgą że nie tylko ja mam tę przypadłość..
Ale przez te kilka lat na forum namoczyłam się stulić dziobek i się nie odzywać.
Poważnie traktuję forum, chociaż sama jestem niepoważna .. chętnie pomagam, ale nie lubię jak ktoś próbuje meni wykorzystywać.. Jestem ścisły umysł i nie lubię bawić sie w dedukcje co autor miał na myśli.

Dodam wątek do obserwowanych.. przyjdę na fajne fotki..
W meblach i kolorach nie zabieram głosu .. jestem anty talent
____________________
Ogród Małej Mi - sezon 2017 / Sezon 2016 / Sezon 2015 / Część II / Część I / Wizytówka / Zlot-2014 / Zlot-2012 Mózg to nie mydło; nie ubędzie go, gdy się go użyje.
Zana 22:57, 01 paź 2016


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Aniu, mamy coś wspólnego. Na fotki zawsze zapraszam. Co do mebli to nawet mi nieswojo tutaj, bo to nie to forum, ale dziewczyny tak mnie jakoś namówiły.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
jazzy 22:58, 01 paź 2016


Dołączył: 15 sie 2014
Posty: 8646
Ostatnio widziałam w ikei to łóżko: http://www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/S59014203/
Boskie jest. Akurat stało na przecenach i kosztowało jedyne 1300zł!
Żal było nie brać...tylko po co mi dwa łóżka? No i nie wzięłam
____________________
"w moim ogrodzie, gdzie czas leniwy..."
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies