Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

ana_art 15:00, 23 cze 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Gardenarium napisał(a)
Nadmieniam, żeby cię pocieszyć, że pracy nie zabraknie, za chwilkę przekwitną naparstnice i co dalej?
za naparstnicami są jeżówki, już nic tam nie zmieszczę no poza cebulami...kossańce musiałam wyciapać bo już nie kwtitły, tzn się zestarzały
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 15:02, 23 cze 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Donia72 napisał(a)
Ale Twoje naparstnice mają wielkie liście! Moje takie mikre, jak zwykle
te naparstnice kupiłam w piątek one są gigantycznie rozrośnięte, liczę że się rozsieją
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 15:03, 23 cze 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
marta_d napisał(a)
piękny ogród - często zaglądam do Ciebie i cieszę oko pozdrawiam!
a to miłe
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Margarete 15:22, 23 cze 2014


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
ana_art napisał(a)
w weekend wyciapałam kossańce bo przestały kwitnąć zastąpiły je białe naparstnice i parę jeżówek, przesadziłam też pysznogłówkę do tyłu
Było


Jest




Świetna ta rabata, juz była bliska ideału a teraz po korektach jest po prostu ...i d e a l n a.....jak cały twoj ogród i przedpłocie razem wzięte
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
andziurex 16:11, 23 cze 2014


Dołączył: 30 lis 2013
Posty: 299
ana_art napisał(a)
mój trawnik mnie w tym roku wnerwia! w tamtym roku był cudny, a w tym lipa... wkurzają mnie chwasty, kupiłam preparat na mniszki, babkę i konieczynę, czytam ulotkę a tam napisali że nie można kosić 7 dni przed opryskiem i 7 dni po. Pytam jak??? skoro ja koszę dwa lub trzy razy w tygodniu...przez dwa tyodnie o trawa będzie do kolan. Czy nie ma innego sposobu?


Anetko, zrób to, nie będziesz żałować. Najwyżej kup sobie paczkę herbatki z melisy i na pewno dasz radę Ja odchwaszczałam MNISZKIEM w maju. Trawa rośnie wtedy chyba najszybciej, więc aż mną targało, bo nienawidzę dłuższej niż 4dniowa, a tu aż 2 tygodnie... Oczywiście wytrzymałam tylko po 6 dni, ale mniszka, babki lancetowatej i jeszcze kilku chwaściorów się pozbyłam. Wiem że w przyszłym roku jak zwykle czeka mnie powtórka z rozrywki gdyż mieszkam wśród pól i ugorów, więc ptaki i wiatr przenoszą mi na trawnik wszelkie dobra z okolicy , a ja nie mam na to wpływu. Przemęcz się te 2 tygodnie, a potem będziesz mogła kosić ile dusza zapragnie
____________________
Ania
AlKa 16:37, 23 cze 2014


Dołączył: 20 sie 2013
Posty: 2416
Było


Jest




Ana było pięknie a jest cudownie. Twój ogród w tym sezonie dostał powiew lekkości, fantastycznie. A ja myślałam że szał cebulowy bedzie hitem a ty nam tu takie smaczki serwujesz.
____________________
pora na zmiany
martaibartek 17:35, 23 cze 2014


Dołączył: 04 sie 2012
Posty: 1140
Anetko co tylko pojawiają się nowe zdjęcia siedzę przed laptopem i wzdycham, wzdycham, wzdycham. Było pięknie, jest jeszcze piękniej!
Z miesiąca na miesiąc coraz bardziej się rozkręcasz i pokazujesz nam zaskakujące połączenia.
Pamiętam, że jeszcze 2-3 lata temu u mojej teściowej na każdej rabacie były komosy, bo rozsiewały się niemiłosiernie. Mam nadzieję, że i twoje się pomnożą
____________________
Iwk4 17:37, 23 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
AlKa napisał(a)

Ana było pięknie a jest cudownie. Twój ogród w tym sezonie dostał powiew lekkości, fantastycznie. A ja myślałam że szał cebulowy bedzie hitem a ty nam tu takie smaczki serwujesz.

Te kolory są poprostu świetne. Białe naparstnice świetnie się komponują. Ja wysialam mieszankę. Ciekawe, jakie będą kolory. Ale dowiem się tego za rok.
____________________
Ogródek Iwony II
Magda70 18:41, 23 cze 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
ana_art napisał(a)
mój trawnik mnie w tym roku wnerwia! w tamtym roku był cudny, a w tym lipa... wkurzają mnie chwasty, kupiłam preparat na mniszki, babkę i konieczynę, czytam ulotkę a tam napisali że nie można kosić 7 dni przed opryskiem i 7 dni po. Pytam jak??? skoro ja koszę dwa lub trzy razy w tygodniu...przez dwa tyodnie o trawa będzie do kolan. Czy nie ma innego sposobu?


dwa - trzy razy w tygodniu? Co Ty masz za trawę? Moja tak nie szaleje...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Magda70 18:49, 23 cze 2014


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
ana_art napisał(a)

A proszę bardzo tutaj dalsza perspektywa tego miejsca


Och....Ach... i nic więcej nie napiszę...
____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies