Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Ania74 22:32, 23 cze 2014


Dołączył: 22 wrz 2013
Posty: 801
Śliczne rabaty bylinowe się u Ciebie zrobiły i ciągle coś nowego się pojawia. Naparstnice muszę mieć i kosmosy też planuję
Jak sielsko
____________________
Ogród raczej wiejski czyli leśniczówka
ana_art 22:34, 23 cze 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Magda70 napisał(a)


hm...też nawoziłam...fakt u nas wczesniej mniej deszczu było. Teraz dopiero od tygodnie prawie leje to i moze nasza zacznie rosnąć...
No i Ty masz nawadniaie...to i trawa rośnie. U mnie tyle co deszcz napada...
dzięki nawadnianiu trawa ma ciągle picie to rośnie a i nawozimy regularnie, niestety chwasty również...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
lenka 23:46, 23 cze 2014


Dołączył: 05 wrz 2011
Posty: 459
ana_art napisał(a)
zakochałam się w kosmosach, chcę ich więcej




Ana niesamowicie zmieniają się te Twoje rabaty.Jeszcze niedawno cebulowe- łany tulipanów i czosnków, teraz króluja byliny! Pięknie jest! A czym nas jeszcze zaskoczysz??
Pamiętam jak u mojej babci w ogrodzie kosmosy rozsiewały się na potęgę, było ich tak dużo, że wyrywałam je by się częśći pozbyć. Teraz myślę sobie,że i u mnie mogłyby się tak rozpanoszyć...Ale tym razem z pewnością bym ich nie usuwała ....
Pozdrowionka
____________________
, Ogrodowiskowe inspiracje
Donia72 23:49, 23 cze 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
Lenka, u mnie kiedyś też rosły kosmosy i siały się jak gooopieWięc je wszystkie wyrywałam i nie mam nic Taka goopia jestem A teraz żal.
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
Madzenka 00:23, 24 cze 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ana_art napisał(a)
dzięki nawadnianiu trawa ma ciągle picie to rośnie a i nawozimy regularnie, niestety chwasty również...


Aniu czy codziennie uruchamiasz nawadnianie? Jak długo pracują poszczególne sekcje?
Moja trawa w tym roku mimo, że nawożona slabo rośnie. m kosi ją bardzo krótko i w ciagu ubiegłego tygodnia niemal nie przyrosla.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Madzenka 00:24, 24 cze 2014


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Ps kosmosy z hostami zachwycające!
A niedługo zacznie się szaleństwo hortensji
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Iwk4 01:57, 24 cze 2014


Dołączył: 26 maj 2014
Posty: 21022
Donia72 napisał(a)
Lenka, u mnie kiedyś też rosły kosmosy i siały się jak gooopieWięc je wszystkie wyrywałam i nie mam nic Taka goopia jestem A teraz żal.

Doniu, i ja gupia zrobiłam to samo. Chyba sobie nasionka machne
____________________
Ogródek Iwony II
ana_art 06:23, 24 cze 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
lenka napisał(a)


Ana niesamowicie zmieniają się te Twoje rabaty.Jeszcze niedawno cebulowe- łany tulipanów i czosnków, teraz króluja byliny! Pięknie jest! A czym nas jeszcze zaskoczysz??
Pamiętam jak u mojej babci w ogrodzie kosmosy rozsiewały się na potęgę, było ich tak dużo, że wyrywałam je by się częśći pozbyć. Teraz myślę sobie,że i u mnie mogłyby się tak rozpanoszyć...Ale tym razem z pewnością bym ich nie usuwała ....
Pozdrowionka

kochana ja za wielu możliwości nie mam teren mnie ogranicxa więc muszę ograniczyć się do rabat na których wiosną są i będą łany cebulowych a latem byliny bo można je tak upychać, innej możliwości nie ma
Już kolejna osoba pisze o rozsiewających kosmosach czyli to dobry znak bo zakochałam się bez pamięci
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 06:26, 24 cze 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Donia72 napisał(a)
Lenka, u mnie kiedyś też rosły kosmosy i siały się jak gooopieWięc je wszystkie wyrywałam i nie mam nic Taka goopia jestem A teraz żal.
bo one mogą się komuś wydawać takie bylejakie i pospolite ale mają te coś . On 'chodzą' za mną od tamtego roku tylko nigdzie nie mogłam ich kupić
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 06:36, 24 cze 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Marzena2007 napisał(a)


Aniu czy codziennie uruchamiasz nawadnianie? Jak długo pracują poszczególne sekcje?
Moja trawa w tym roku mimo, że nawożona slabo rośnie. m kosi ją bardzo krótko i w ciagu ubiegłego tygodnia niemal nie przyrosla.

nawadnianie uruchamia się z automatu względem czujnika deszczu, ale chyba trzeba go sprawdzić bo zdarza się że pomimo opadów uruchamia się system. każda sekcja po 15 minut i chyba 1,5 godzin rabaty. Trawnika u mnie jest nie wiele a przy koszeniu dwa razy w tygodniu wychodzi teraz średnio około 2,5 worka białego (taki z lidla nie pamiętam pojemności ale chyba one mają 120l) trawy.

czekam no hortki pinki whinki pod brzozami bujneła się i ma dużo kwiatostanów vanilki też... dzisiaj muszę je nakarmić
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies