Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

atena35 09:54, 24 cze 2014


Dołączył: 26 paź 2012
Posty: 3401
ana_art napisał(a)
no i zrobiłam najpierw poczęstowałam zielone liszki Karate bo opanowały mi róże i powygryzały niemiłosierne dziury a potem wzięłam się za trawnik, nie był koszony od środy więc trawa wyyyysoka, mam nadzieję że oprysk zrobiłam dobrze. Teraz przez najbliższe dni będę patrzyła w innym kierunku zobaczymy co się będzie działo...


Przepiękne te Twoje bylinowe. Cudnie.
Kupiłam ten sam preparat i też jeszcze "nie znalazłam" 2 tygodni, w których trawa rosłaby wolniej. Poczytałam porady u ciebie - będę dzisiaj pryskała.
____________________
Ogród Tosi
makkasia 12:04, 24 cze 2014


Dołączył: 22 sie 2013
Posty: 7877
Ana ja za każdym razem myślę, ze już piękniej u Ciebie być nie może, że to już szczyt szczytów ...a jednak
____________________
Makowo na Kociewiu + wizytówka-Makowo na Kociewiu
Luki 14:09, 24 cze 2014


Dołączył: 10 cze 2013
Posty: 8909
Uff sporo do nadrobienia, ale oczęta nacieszyłem cudnymi kwiatami i nowinkami na rabatach
____________________
Ogrodowa przygoda Łukasza II, cz.I, Biało różowy, Wizytówka Łukasz
Sebek 14:45, 24 cze 2014


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Marzena2007 napisał(a)


Aniu czy codziennie uruchamiasz nawadnianie? Jak długo pracują poszczególne sekcje?
Moja trawa w tym roku mimo, że nawożona slabo rośnie. m kosi ją bardzo krótko i w ciagu ubiegłego tygodnia niemal nie przyrosla.

Trawnik koszony nisko narażony jest właśnie na to, że będzie powoli rosnąć i będzie szybko brzydnac, bo słońce go załatwi... Trawnik powinien być koszony na 4-5 cm, ja kosze na 4,5 i nie robi się szybko filc jak przy wysokim koszeniu W zeszłym roku kosilem gdzieś na wysokości 6cm i na wierzchu był ok, ale pod spodem dywan z filcu... Wczesną wiosną kosze na 3cm, żeby pozbyć się resztek brzydkiej trawy, ale potem podwyzszam kółeczka Siem wymądrzam spadam
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Donia72 15:56, 24 cze 2014


Dołączył: 07 maj 2013
Posty: 6728
ana_art napisał(a)
bo one mogą się komuś wydawać takie bylejakie i pospolite ale mają te coś . On 'chodzą' za mną od tamtego roku tylko nigdzie nie mogłam ich kupić


Ana, one mi się podobały i podobają nadal, ale za dużo się ich nasiało, prawie całą rabatę mi zajęły i do tego miałam jeszcze truskawkę płożącą i też ją zlikwidowałam
____________________
Dorota. Zakątek z fioletową ławeczką
nicol21 20:29, 24 cze 2014


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 10350
Ana - kolejne piękności u Ciebie w ogródku. a może byś piękną pergolę pokazala coś lepiej?
Zmiany super, a hortki zaraz wybuchną i tylko lenienie Ci pozostanie. Choć widząc Twoją dynamikę to pewnie nie spoczniesz
____________________
Mały ogródek, za i przed zabudową szeregową - Nicol21 Wątek równoległy: Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ ************ Pozdrawiam i zapraszam - Ewelina ************ ***Booskop https://goo.gl/photos/jpY3wG37U7c9ALAf9 *** *** De tuinen van Appeltern https://goo.gl/photos/WrF6PWtCn53Gzswp6 *** *** *** formowanie cisów: https://photos.app.goo.gl/y72my2AfOaf4XKNq1 **** ***** Rotary Garden - Belgia - https://photos.app.goo.gl/iErs4Fi1dOEJ6Jls1 ****
ana_art 20:39, 24 cze 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Sebek napisał(a)

Trawnik koszony nisko narażony jest właśnie na to, że będzie powoli rosnąć i będzie szybko brzydnac, bo słońce go załatwi... Trawnik powinien być koszony na 4-5 cm, ja kosze na 4,5 i nie robi się szybko filc jak przy wysokim koszeniu W zeszłym roku kosilem gdzieś na wysokości 6cm i na wierzchu był ok, ale pod spodem dywan z filcu... Wczesną wiosną kosze na 3cm, żeby pozbyć się resztek brzydkiej trawy, ale potem podwyzszam kółeczka Siem wymądrzam spadam
a mądrzyj się dobrze posłuchać jak ktoś mądrze prawi
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
malkul 20:40, 24 cze 2014


Dołączył: 07 wrz 2011
Posty: 21702
Świtnie prezentuje się ten kosmos w funkiach Myślę że zestawienie warte kopiowania
____________________
Gosia - Ogród tworzę nowoczesny***Wizytówka - Ogród nowoczesny kokoszki
ana_art 20:44, 24 cze 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
nicol21 napisał(a)
Ana - kolejne piękności u Ciebie w ogródku. a może byś piękną pergolę pokazala coś lepiej?
Zmiany super, a hortki zaraz wybuchną i tylko lenienie Ci pozostanie. Choć widząc Twoją dynamikę to pewnie nie spoczniesz
kochana ona jeszcze nie skończona więc nie pokazuję nadto
Hortki jeszcze się zbierają, ale przy tych temperaturach 5st w nocy to może jeszcze potrwać
W ogrodzie zawsze jest co zrobić, dzisiaj po pracy przesunęłam (jak to ładnie brzmi ) ekobordy na przedpłociu o 10 cm
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 20:46, 24 cze 2014


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
malkul napisał(a)
Świtnie prezentuje się ten kosmos w funkiach Myślę że zestawienie warte kopiowania
kopiuj bo na prawdę warto niech żyje skromność
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies