Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Pokaż wątki Pokaż posty

Any ogród mały czyli wygrana walka z ugorem

Sebek 09:56, 07 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
Ania - te żurawki pod murkiem to chyba southern comfort? Jeśli one rosną od słońca, no strasznie je przypala słońce Moje w ogóle nie chcą rosnąć na zachodniej stronie. Jeśli słońce jest za murkiem i je przysłoni to super.


A czy na tej nowej rabacie to posadziłaś je żurawki giganty???? Bo to są chyba te
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
ana_art 09:58, 07 lip 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
wczoraj rano posadziłam takie ostróżki na różowo-fioletowej rabacie. Denerwuje mnie ta podmurówka brrr jak ją zasłonić?



____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Madzenka 10:00, 07 lip 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
ana_art napisał(a)


Mam nieogrodowe pytanie
jak byście zareagowali gdybyście się dowiedzieli że deweloper od którego kupiliście dom jakiś czas temu chciał po kilku latach zrobić zdjęcie waszego domu do folderu reklamowego bez waszej wiedzy i zgody?


Z jednej strony fajnie, bo spośród tylu zazwyczaj identycznych domów wybrał Twój - to znaczy, że masz ładnie A z drugiej to wredne z jego strony ...
a mi się nie podoba bo to ja decyduje gdzie, kiedy i w jaki sposób przedstawiam swoją prywatność... tymbardziej że dom kupiliśmy w stanie surowym a ktoś bez pytania ba nawet podstępem (niestety!!! podczas naszej nieobecnosci w domu przyjechalii i powiedzieli dziewczynie która siedzi z Jaśkiem że z nami uzgadniali że mogą wejść i zrobić zdjęcia) zrobili zdjęcia z zamysłem pokazania 'taki dom Ci zbudujemy' Dla jasności dom nie jest jakiś cudowny, powiedziałabym nawet nic ciekawego zwykły jakich wiele


Dokładnie tak jak piszesz bez Twojej zgody nie ma prawa, to Twoja własność, ty dom wykończyłaś a nie on, wiec nie może wykorzystywać bez Twojej zgody zdjęć Twojego domu. Wyślij do nich pismo, że nie wyrażasz zgody na wykorzystanie zdjeć Twego domu.
Mogli zrobić sobie tylko zdjęcia w czasie budowy , w stanie surowym, kiedy nie byłaś jeszcze właścicielem.
Mnie nęka czlowiek od dachówki a ja nie chcę sie zgodzić. Jaki ktoś mial wkład w budowę mojego domu, w pomysł na tę dachówkę, żebym chociaż rabat dostała!
Pozowoliłam na zdjęcia okien i żaluzji bo firmy były ok, realizacja byla terminowa i dobra.
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
Sebek 10:01, 07 lip 2012


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
ana_art napisał(a)


Mam nieogrodowe pytanie
jak byście zareagowali gdybyście się dowiedzieli że deweloper od którego kupiliście dom jakiś czas temu chciał po kilku latach zrobić zdjęcie waszego domu do folderu reklamowego bez waszej wiedzy i zgody?


Z jednej strony fajnie, bo spośród tylu zazwyczaj identycznych domów wybrał Twój - to znaczy, że masz ładnie A z drugiej to wredne z jego strony ...
a mi się nie podoba bo to ja decyduje gdzie, kiedy i w jaki sposób przedstawiam swoją prywatność... tymbardziej że dom kupiliśmy w stanie surowym a ktoś bez pytania ba nawet podstępem (niestety!!! podczas naszej nieobecnosci w domu przyjechalii i powiedzieli dziewczynie która siedzi z Jaśkiem że z nami uzgadniali że mogą wejść i zrobić zdjęcia) zrobili zdjęcia z zamysłem pokazania 'taki dom Ci zbudujemy' Dla jasności dom nie jest jakiś cudowny, powiedziałabym nawet nic ciekawego zwykły jakich wiele


Eeee to ja myślałem, że tylko na zewnątrz. W środku to już przesada, może nawet przestępstwo? Na prawie się raczej nie znam
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
Madzenka 10:02, 07 lip 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zostaw na słońcu z patriotami te czerwoen żurawki, wytrzymają. A je co pisze Sebek może w inne miejsce. A rabata świetna!!!
I daj kolejne zdjęcia
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ana_art 10:04, 07 lip 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Marzena2007 napisał(a)

Marzenko pewnie że znam, kupowwałam limelight w tym roku, wsumie mam 12szt


Aź tyle???? ja ma białe ale różne gatunki. Nie chciałaś kupić róznych ?

w projekcie mam limelight i silver dolar.
limelight:7szt przy ścianie wodnej, 5 pod domem
silver dolar: koło altany, ale tam przesadziłam dwie które miałam i dokupie jeszcze jedno vanile. W projekcie mam jeszcze 10 limelightów obok placu zabaw ale tam się nie zmieszczą, tzn może i się zmieszcza ale dużo przestrzeni zabiorą dzieciom, więc zrobie tam ekran z cisa jak od strony domu...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 10:08, 07 lip 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Sebek napisał(a)
Ania - te żurawki pod murkiem to chyba southern comfort? Jeśli one rosną od słońca, no strasznie je przypala słońce Moje w ogóle nie chcą rosnąć na zachodniej stronie. Jeśli słońce jest za murkiem i je przysłoni to super.


A czy na tej nowej rabacie to posadziłaś je żurawki giganty???? Bo to są chyba te

Sebek nie wiem ale mysle że tak, w moim ogrodniczym Pan powiedział, że nie zna odmian bo dostawcaze względu na patenty i certyfikaty nie daje nazw ... więc kupuję je na zasadzie żurawka bordowa, pomarańczowa itp przez brak nazwy trudno też laikowi nazwać w 100% żeby nawet sprawdzić jak rośnie... trochę to denerwujące...
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
ana_art 10:18, 07 lip 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
Marzena2007 napisał(a)



Mam nieogrodowe pytanie
jak byście zareagowali gdybyście się dowiedzieli że deweloper od którego kupiliście dom jakiś czas temu chciał po kilku latach zrobić zdjęcie waszego domu do folderu reklamowego bez waszej wiedzy i zgody?


Z jednej strony fajnie, bo spośród tylu zazwyczaj identycznych domów wybrał Twój - to znaczy, że masz ładnie A z drugiej to wredne z jego strony ...
a mi się nie podoba bo to ja decyduje gdzie, kiedy i w jaki sposób przedstawiam swoją prywatność... tymbardziej że dom kupiliśmy w stanie surowym a ktoś bez pytania ba nawet podstępem (niestety!!! podczas naszej nieobecnosci w domu przyjechalii i powiedzieli dziewczynie która siedzi z Jaśkiem że z nami uzgadniali że mogą wejść i zrobić zdjęcia) zrobili zdjęcia z zamysłem pokazania 'taki dom Ci zbudujemy' Dla jasności dom nie jest jakiś cudowny, powiedziałabym nawet nic ciekawego zwykły jakich wiele


Dokładnie tak jak piszesz bez Twojej zgody nie ma prawa, to Twoja własność, ty dom wykończyłaś a nie on, wiec nie może wykorzystywać bez Twojej zgody zdjęć Twojego domu. Wyślij do nich pismo, że nie wyrażasz zgody na wykorzystanie zdjeć Twego domu.
Mogli zrobić sobie tylko zdjęcia w czasie budowy , w stanie surowym, kiedy nie byłaś jeszcze właścicielem.
Mnie nęka czlowiek od dachówki a ja nie chcę sie zgodzić. Jaki ktoś mial wkład w budowę mojego domu, w pomysł na tę dachówkę, żebym chociaż rabat dostała!
Pozowoliłam na zdjęcia okien i żaluzji bo firmy były ok, realizacja byla terminowa i dobra.

Opiekunka to mądra dziewczyna i nikogo bez mojej zgody nie wpuszcza, ich też nie wpuściła, ale robili zdjęcia posesji z drogi... jest to o tyle denerwujące że kilka miesięcy wcześniej też pod naszą nieobecność przyszli z klientem i chcieli wejść do środka by pokazać dom... M przeprowadził właśnie rozmowę z właścicielką, że nie życzy sobie by zdjęcia domu w stanie takim jaki jest teraz zostały opublikowane w jakichkolwiek materiałach reklamowych, zaproponował ze może im udostępnić zdjęcia domu z dnia zakupu, ale nie chcieli
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Madzenka 10:20, 07 lip 2012


Dołączył: 22 sty 2012
Posty: 57998
Zatem formalne pismo zakazujące takich praktyk!!! Postarsz ich jeszcze karą finansową i prawnikiem , dadzą sobie spokój. Albo po prostu niech Ci zapłacą jak Twoj dom chcą prezentować !
____________________
Madżenka ~~~~~ Madżenie ogrodnika sezon 2017 ~~~~~ Fotorelacje ~~~~~ Wizytówka
ana_art 10:27, 07 lip 2012


Dołączył: 10 maj 2011
Posty: 18824
hehe ale ja nie chcę kasy poprostu chodzi mi o zasady Mój M za to delikatnie zasugerował, że fotografowanie terenu prywatnego tymbardziej gdy po podwórku biegają dzieci jest absoltnie niedozwolone i gdyby nie daj Boże coś się stało któremuś z dzieci to będą pierwsi na liście podejrzanych. Uśmiałam się serdecznie jak to usłyszałam A kobita się ofukneła że to przeciez tylko folder, ale skoro tak nie wykorzystają żadnych zdjęć
____________________
Any ogród mały-czyli wygrana walka z ugorem i Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies