Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 12:46, 25 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)


niewygodne dla uzytkowników lezakow, psy sobie kalecza opuszki i musze tam dywan rozkladac. i chyba ostatecznie posciagamy te plyty i żwirek i zrobimy taras z desek kompozytowych, wiem mało ekologiczne ale przynajmniej da rade na zewnatrz. teraz mysle nad kolorem dech czy szare betonowe zeby jednak współgrały ze sciezką zwirowa, ktorej sie nie pozbywam, czy moze jakiś teak lub braz zeby gralo z podestem przy oczku.


a widać oba miejsca jednocześnie?

trudno tu doradzić bez znajomości terenu
trzymam kciuki za dobre decyzje
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 12:49, 25 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
KasiaLangier napisał(a)
Kibicuję Twojej dębolistnej, jest śliczna ! i te kwiaty tak wcześnie...tfu, tfu..żeby nie zauroczyć..mam pytanie, czy kwitła już w pierwszym roku po posadzeniu ? bo u mojej pąków nie widać i miejsce też chyba muszę zmienić, bo jej liście żółkną..czegoś brakuje, coś się nie podoba

Oglądałam Twoją relacje z leśnego ogrodu April. Gratulacje dla właścicielki ogrodu, jest świetnie przemyślany, a zakątki mnie zauroczyły. Ogród ma swój niepowtarzalny klimat, a Ty zrobiłaś świetną fotorelację


Jak liście żółkną, to może chloroza? za mało kwaśna ziemia?
Ta jest zdrowa, ale na ogrodówce też mi liście żółkną.

Nie pamiętam, czy w pierwszym roku mi kwitła. Pamietam, że cieszyłam się z jakiegoś pączka, ale potem nie przypominam sobie, żebymwidziała kwiat. Prawdopodobnie chłopaki ułamali gałązkę grając w piłkę. Częste zdarzenie w moim ogródku
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 12:49, 25 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7566
ooo ja nie taka chetna do okrywania, moja omszona kosmata ma u mnie przekichane, nie okrywam a ona i tak po przemarznieciu odbija i kwitnie. miejsca tez dosc osłoniete (na ile mozna w takim jeszcze nieopierzonym ogrodzie). moze dębate tez dadza rade. piekne sa a na lesnej byloby idealnie.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 12:51, 25 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Ja też jestem niechętna okrywaniu. Jeszcze okryć na zimę to pół biedy, ale najgorzej na przedwiośniu, jak trzeba pilnować przymrozków, na noc zakryć, na dzień odkryć - nigdy mi się tego nie chce robić
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 12:52, 25 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7566
makadamia napisał(a)


a widać oba miejsca jednocześnie?

trudno tu doradzić bez znajomości terenu
trzymam kciuki za dobre decyzje


zalezy jak stanąć, lezakownia jest jakby schowana za oczkiem. oczko ma kaskade i niewielkie wzniesienie i za nim jest lezakownia. troche ukryta zeby mozna sie bylo opalac bez krępacji. ale chyba bardziej szare pasuja, bo lezakownia graniczy bezposrednio ze sciezka z kamyczkow.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 12:54, 25 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7566
makadamia napisał(a)
Ja też jestem niechętna okrywaniu. Jeszcze okryć na zimę to pół biedy, ale najgorzej na przedwiośniu, jak trzeba pilnować przymrozków, na noc zakryć, na dzień odkryć - nigdy mi się tego nie chce robić


no wlasnie, tylko jednego stwora okrywałam przez pierwsza zime, judaszowca Ruby Falls, dostałam od dziewczyn na parapetówe i bardzo mi zalezało by przezył. wygodne do okrywania sa worki z juty, miałam kilka, nadały sie idealnie bo troche przewiewne były.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 13:06, 25 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18101
No ja też z okrywaniem to na bakier jestem. I już się zastanawiam jak ja swojego klonika mam okryć...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
TAR 13:29, 25 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7566
tego ostatniego bedziesz okrywac?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Pszczelarnia 13:56, 25 cze 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Asia, piękne relacje pokazujesz z naszego Masovia Flower and Garden Show - do Aprila jadę na wakacje , piękne miejsce do odpoczynku. Zapach sosnowego lasu bezcenny.

Twoja rabata pod murkiem ma swój urok, taka Brookes'owa.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
mrokasia 14:04, 25 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18101
TAR napisał(a)
tego ostatniego bedziesz okrywac?


On jest jedyny .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies