Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

makadamia 10:34, 25 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
April napisał(a)


Wszelkie techniczne kwestie to już moja działka. Za to on króluje w kuchni. Ja już nie muszę, za co jestem mu dozgonnie wdzięczna. W takim układzie, to ja mogę nawet betonowe, ciężkie płyty targać, byle nie gotować.


Siostro! Pójdź w me ramiona!

Mam dokładnie takie samo podejście do gotowania, zwłaszcza od kiedy mam dzieci, z których jedno najchętniej jadłoby tylko spaghetti po bolońsku i kaszę gryczaną, a drugie płatki śniadaniowe i schabowe.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 10:39, 25 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
April napisał(a)


Musisz tu zrobić gabion, tylko zamiast granitu, wypełniony będzie roślinami, będą bezpieczne przed chłopakami

Dębolistną masz zajefajną


Dębolistnej w końcu znalazłam odpowiednią miejscówkę i mogła zaprezentować swoje walory

O rabacie pod murem były intensywne dyskusje na wątku wczesną wiosną. Ten obdrapany mur wymaga postawienia od nowa i nawet perspektywy są, tylko nie wiadomo kiedy dokładnie się ziszczą. Jak będzie nowy mur, to będę myśleć nad nowym obsadzeniem, a na razie zaspokajam tam swoją potrzebę buszu
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Gosiek33 10:57, 25 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
mrokasia napisał(a)
Dlatego ja właśnie mówiłam, że teraz gdybym miała taką możliwość, to chętnie wykopałabym wszystkie rośliny, zrobiła porządek z glebą i posadziła rośliny z powrotem...


nie Ty jedna
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
Gosiek33 11:02, 25 cze 2019


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
makadamia napisał(a)


Robi baaardzo solidne wrażenie



Może dla cyklopa?



Mobilne muszą być meble wypoczynkowe, a gdyby tak potraktować taką ławeczkę jako element dekoracyjny? Tzw.: focal point?



A na jakąś pergolę nie masz miejsca?



Na pergolę to one za wielkie 18x8, ale ciągle kombinuję... co by tu jeszcze
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
TAR 11:10, 25 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7567
makadamia napisał(a)


A jaki dokładnie jest problem? chwasty czy niewygodne ustawienie dla leżaków? Jeśli to drugie, to może po prostu dołożyć płyt, a żwir tylko jako uzupełnienie szpar między nimi?


niewygodne dla uzytkowników lezakow, psy sobie kalecza opuszki i musze tam dywan rozkladac. i chyba ostatecznie posciagamy te plyty i żwirek i zrobimy taras z desek kompozytowych, wiem mało ekologiczne ale przynajmniej da rade na zewnatrz. teraz mysle nad kolorem dech czy szare betonowe zeby jednak współgrały ze sciezką zwirowa, ktorej sie nie pozbywam, czy moze jakiś teak lub braz zeby gralo z podestem przy oczku.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 11:12, 25 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7567
Chyba tez sobie sprawie taka debolistna, sliczna. od dłuższego czasu na nia poluje. bałam sie ze przemarza ale skoro nawet kosmata u mnie daje rade to i ta powinna sie uchowac pod lasem
____________________
Ogrod nad bajorkiem
KasiaLangier 11:27, 25 cze 2019


Dołączył: 28 gru 2018
Posty: 1689
Kibicuję Twojej dębolistnej, jest śliczna ! i te kwiaty tak wcześnie...tfu, tfu..żeby nie zauroczyć..mam pytanie, czy kwitła już w pierwszym roku po posadzeniu ? bo u mojej pąków nie widać i miejsce też chyba muszę zmienić, bo jej liście żółkną..czegoś brakuje, coś się nie podoba

Oglądałam Twoją relacje z leśnego ogrodu April. Gratulacje dla właścicielki ogrodu, jest świetnie przemyślany, a zakątki mnie zauroczyły. Ogród ma swój niepowtarzalny klimat, a Ty zrobiłaś świetną fotorelację
____________________
Kasia Casa Verde..W Leśnym Ogrodzie ; Hawaje
TAR 11:38, 25 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7567
obejrzalam sobie w necie te debolistne i 4 odmianki bardzo mi sie spodobały, znowu sie napale jak szczerbaty na suchary i w koncu kupie. ta twoja to jaka nazwa?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
mrokasia 11:45, 25 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18101
Ta Twoja różowa gaura to mi się podoba. Nawet bardzo .
Busz przy murze taki śródziemnomorski w klimacie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
makadamia 12:45, 25 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)
obejrzalam sobie w necie te debolistne i 4 odmianki bardzo mi sie spodobały, znowu sie napale jak szczerbaty na suchary i w koncu kupie. ta twoja to jaka nazwa?


TAR napisał(a)
Chyba tez sobie sprawie taka debolistna, sliczna. od dłuższego czasu na nia poluje. bałam sie ze przemarza ale skoro nawet kosmata u mnie daje rade to i ta powinna sie uchowac pod lasem


Na plakietce było napisane tylko "dębolistna", także nie wiem, jaka to odmiana.

Z przemarzaniem jest problem - wcześniej nie rosła na wygwizdowie, ale i tak podmarzała - zwłaszcza jak ją za wcześnie odkryłam i marcowe przymrozki ją złapały. Zresztą, z okrywaniem też był problem, bo trzeba to było robić jednocześnie dokładnie i ostrożnie, żeby liście się nie zgniotły i nie połamały.
Teraz, za tym murkiem jest zasłonięta ze wszystkich stron świata a jednocześnie ma trochę słońca. Mam nadzieję, że się przebarwi, bo wcześniej nie chciała
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies