Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Podmiejski ogródek

Pokaż wątki Pokaż posty

Podmiejski ogródek

Kasia_CS 09:08, 25 cze 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
Uuu to szykuje Ci się robota Aprilkowa.. może skarpę zrobisz ?
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
makadamia 09:08, 25 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
April napisał(a)
Taka ławka to nawet jak na mój las, zbyt rustykalna


Robi baaardzo solidne wrażenie

mrokasia napisał(a)
O mamo, to nie ławka, to ławiszcze . Zastanawiam się czy jest wygodna.


Może dla cyklopa?

TAR napisał(a)
no niestety nie dla mnie, u mnie musza byc mobilne na tyle ciezkie by nie zwiało i na tyle lekkie ze sama przestawie wg. potrzeb.
Hustawke ogrodowa dam rade przeczolgac


Mobilne muszą być meble wypoczynkowe, a gdyby tak potraktować taką ławeczkę jako element dekoracyjny? Tzw.: focal point?

Gosiek33 napisał(a)

Ale solidne kantówki leżą na placu i coś z nimi zrobić trzeba


A na jakąś pergolę nie masz miejsca?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 09:10, 25 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Kasia_CS napisał(a)
Uuu to szykuje Ci się robota Aprilkowa.. może skarpę zrobisz ?


Powiem Ci, że w sumie przydałaby się taka skarpa od strony ulicy...

mrokasia napisał(a)
Dlatego ja właśnie mówiłam, że teraz gdybym miała taką możliwość, to chętnie wykopałabym wszystkie rośliny, zrobiła porządek z glebą i posadziła rośliny z powrotem...


ale mi się nieee chceee..
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
TAR 09:27, 25 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7564
makadamia napisał(a)



Mobilne muszą być meble wypoczynkowe, a gdyby tak potraktować taką ławeczkę jako element dekoracyjny? Tzw.: focal point?





no nie wiem, chyba jestem z tych co nie lubia na stałe (przynajmniej w ogrodzie i domu). Po 3 latach bym juz wystrój wnetrza zmieniła

Nie podoba nam sie do konca ulozenie "podłogi" w lezakowni i kombinujemy jak by cos zmienic niewielkim nakladem finansowo-roboczym. te płyty i kamyczki wysypane sa niewygodne. sciagac i kostke ukladac? nie bardzo, nikt nie przyjdzie by kółko 3 metrowe wykostkowac, z kolei trawy tam nie chcemy. i juz sama nie wiem czy nie sciagnac płyt i kamykow i nie polozyc tego gotowego tarasu ikeowego?
macie moze jakies pomysły?
____________________
Ogrod nad bajorkiem
makadamia 09:29, 25 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Takie tamy z mojego ogródka:

tawuły w tym roku ładnie kwitną. w zeszłym roku były strasznie niepozorne


zakupiłam gaurę różową. mam nadzieję że przezimuje. a jak nie, to trudno

hortensja dębolistna kwitnie jako pierwsza


rabata pod murkiem daje czadu
jednak perowskie nie dają rady z chłopakami grającymi w piłkę na podjeździe
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 09:31, 25 cze 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
TAR napisał(a)


no nie wiem, chyba jestem z tych co nie lubia na stałe (przynajmniej w ogrodzie i domu). Po 3 latach bym juz wystrój wnetrza zmieniła

Nie podoba nam sie do konca ulozenie "podłogi" w lezakowni i kombinujemy jak by cos zmienic niewielkim nakladem finansowo-roboczym. te płyty i kamyczki wysypane sa niewygodne. sciagac i kostke ukladac? nie bardzo, nikt nie przyjdzie by kółko 3 metrowe wykostkowac, z kolei trawy tam nie chcemy. i juz sama nie wiem czy nie sciagnac płyt i kamykow i nie polozyc tego gotowego tarasu ikeowego?
macie moze jakies pomysły?


A jaki dokładnie jest problem? chwasty czy niewygodne ustawienie dla leżaków? Jeśli to drugie, to może po prostu dołożyć płyt, a żwir tylko jako uzupełnienie szpar między nimi?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
April 09:33, 25 cze 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10260
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Dziękuję za możliwość duchowego współuczestnictwa w Waszych siostrzanych wizytach.
Asiu, na Ciebie jak na Zawiszę- zawsze można liczyć na rzetelne sprawozdanie.
Wywożenie łach piasku było tak uczuciowo opisane, że aż mi pot spływał z czoła podczas czytania.
Aprilku, piękne rękodzieło stworzyliście (bo w opowieści pojawił się też Pan April). Gratulacje!


Tak, Asia bardzo się przyłożyła do relacji. Brawa jej za to i podziękowania.Buziak

Haniu, muszę przyznać że mój Połówek bardzo mi pomaga przy cięższych pracach, o ile są to prace proste, typu kopanie i wożenie ziemi w miejsce wskazane palcem. Wszelkie techniczne kwestie to już moja działka. Za to on króluje w kuchni. Ja już nie muszę, za co jestem mu dozgonnie wdzięczna. W takim układzie, to ja mogę nawet betonowe, ciężkie płyty targać, byle nie gotować.
A następnym razem może nie tylko duchowo, ale i cieleśnie dołączysz do spotkania
____________________
April April podbija las Mazowsze
April 09:36, 25 cze 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10260
makadamia napisał(a)
Takie tamy z mojego ogródka:
rabata pod murkiem daje czadu
jednak perowskie nie dają rady z chłopakami grającymi w piłkę na podjeździe


Musisz tu zrobić gabion, tylko zamiast granitu, wypełniony będzie roślinami, będą bezpieczne przed chłopakami

Dębolistną masz zajefajną
____________________
April April podbija las Mazowsze
polinka 09:38, 25 cze 2019


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Piękny ogród Aprilka!
Pierwszy raz tak szczerze zachwyciłam się różami i jestem pod ogromnym wrażeniem całego ogrodu.


____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
April 10:09, 25 cze 2019


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10260
polinka napisał(a)
Piękny ogród Aprilka!
Pierwszy raz tak szczerze zachwyciłam się różami i jestem pod ogromnym wrażeniem całego ogrodu.




Polinko, sprawiłaś mi nie lada przyjemność. Taka pochwała z Twoich ust
Ja twoje poczynania podglądam od bardzo dawna, przeczytałam cały wątek, podziwiam zmiany, tak cichutko cały czas śledzę jak w sposób wydawałoby się niemożliwy tworzysz nowoczesne przestrzenie w tak trudnym, zastanym terenie. Dla mnie to wzór, bo ja uwielbiam nowocześnie co w moim lesie też nie jest łatwe niestety.
____________________
April April podbija las Mazowsze
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies