Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

natka098 20:58, 23 wrz 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
I patrzę patrzę masz super trawnik
____________________
Natalia - Mój zakątek
Makusia 20:58, 23 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
roma2 napisał(a)
No... Kochana ślicznie już! Nie marudź, żeś nieudacznik ogrodowy. Kucharka Cię z klubu wykopsa!


Jak Kucharka Kadrowa wywali to koniec świata nastanie!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 21:00, 23 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
natka098 napisał(a)
I patrzę patrzę masz super trawnik


Nauka zobacz na pierwsze strony jak wyglądał mój trawnik wiosną ...teraz- owszem zebrał się nieco ale trzeba go non stop podlewać. I już jesień czuje- nierówny kolorem i wzrostem..
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 21:00, 23 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
natka098 napisał(a)


Marta jak patrzę na tą półkę, to już bym jechała po te brzózki i wsadzała. Posadziła je niesymetrycznie i chyba z 5-7sztuk?

Na wiosnę już byłoby pięknie.


O nie, nie! Nie ulegne tej pokusie!!
Najpierw plan, potem zakupy!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
asiak 21:01, 23 wrz 2016


Dołączył: 13 lip 2016
Posty: 8518
Martuś ślicznie już masz
____________________
AsiaDziałeczka Asi
alis 21:02, 23 wrz 2016


Dołączył: 17 wrz 2015
Posty: 3928
No Marti, robi się śliczniusio
____________________
Pozdrawiam, Alicja-Moje małe Wielkie marzenie
Makusia 21:02, 23 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
inka74 napisał(a)
25 cm nie robi różnicy. Sadź drzewa, jeżeli ci się tam podobają. Ba tam się wręcz coś prosi większego na 3-4 metry wysokiego i w miarę sporego ale nie ogromnego np. docelowo rosnącego do 10 metrów czy 20. Drobnica tylko podkreśla jego wielkość. Murek wygląda na większy (na min. 40-50 cm) bo jest jasny a obok nic nie rośnie wyższego. Z murku zamiast się wylewać może być czymś zwiewnym podsadzone od dołu po bokach - jeżówki, lawenda, jednoroczne.

Hortki za rok już przysłonią zupełnie ten murek - limka mocno rośnie - do 1,2 - 1,5 metra. Posadź z drugiej strony coś, tak aby go zasłonić, a optycznie zmienią się proporcje tego narożnika. Przecież ostatecznie możesz zmniejszyć koło z trawnika tak aby przed murkiem powstała 30 cm rabata i wsadzić tam byliny lub kulkowaną lawendę czy zrobić na wiosnę pole tulipanów a potem jednoroczne (opcji 100 w zależności od stylu ogrodu). Wtedy w ogóle go nie będzie widać. Warunek - dobrze by miały ciemniejsze lub kolorowe liście. Ba nawet żurawka ta fioletowa pod nim by temat murku zlikwidowała - ładnie na tle by się odcinała a murek by przysłoniła.

Pytanie podstawowe - czy tobie ten murek aż tak przeszkadza?


Iwi aż tak, to nie
Ale widzę potrzebę mniejszej jego ekspozycji
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 21:04, 23 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Asiu, Alu - ślicznie nie jest, ale w zestawieniu z kwietniem cieszy, bo jest pozytywna różnica
Niemniej jednak- dziękuję za miłe słowa!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
roma2 21:06, 23 wrz 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Się bój! . Zgadzam się z Natalią. Kupuj i sadź brzozy. Ja swoje maluchy (zgodnie z miarą ogrodowiskową, do cycków mi sięgały) sadziłam jesienią w zeszłym roku. W tym roku wybujały (no, część) nad moją głowę. Wiosną będziesz miała już fajnie. Że nie wspomnę, że może kupisz bardziej wypasione niz mój mąż. Ale starał się chłopina, kupił i wiózł 300 km, bo ja miałam inne niż ogród sprawy na głowie.
Wracając do Ciebie . Kupuj i sadź!!!
____________________
Komendówka
natka098 21:08, 23 wrz 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Makusia napisał(a)


Nauka zobacz na pierwsze strony jak wyglądał mój trawnik wiosną ...teraz- owszem zebrał się nieco ale trzeba go non stop podlewać. I już jesień czuje- nierówny kolorem i wzrostem..


Widziałam właśnie początkowe zdjęcia, dlatego widzę mega postęp. Przygotuj go na zimę, nawieź jesiennym to lepiej przetrwa zimę, na wiosnę startowy i będzie pięknie.

____________________
Natalia - Mój zakątek
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies