Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Makusia 22:25, 23 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
anbu napisał(a)
Marta różnica w hortkach ogromna
Bluszcz w rogu ma się gdzieś wspinać?
Hakuro znalazła nową szczęśliwą właścicielkę, no i fajowo!

Pięknie masz


Dzięki Aniu! Bluszcz wsadziłam tam na wiosnę z myślą, żeby wspinal się wzdłuż półki właśnie
Póki co plezie się po ziemi, a w górę nie bardzo- ale ładny jest- żywe zielone listki ma
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 22:29, 23 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
inka74 napisał(a)
Sadź, ale może na wiosnę. Nie wiem, czy na przesadzanie lawendy nie jest już po prostu za późno. Bo żeby brzozy wsadzić część lawendy musi zrobić przeprowadzkę. Róże to nawet teraz za wcześnie na przesadzanie, od połowy października lepiej chyba, że badyle bez kwiatów, pąków ale z lawendą to nie wiem...


No właśnie też mi tej lawendy szkoda. Róż trochę mniej, bo jakie są każdy widzi, ale na przesadzanie lawendy już chyba za późno. Wbrew pozorom na półce jest tłok. Lawenda, magnolia, buk!!!, róże, Miskanty olbrzymy - nie wiem gdzie miałabym to teraz usunąć żeby nie zrobić krzywdy.
Poczekam z brzozami do wiosny- może uda się w tym czasie znaleźć miejscówke dla reszty roślin, zaplanować półkę do końca, bo przecież brzozy, to tylko motyw przewodni...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 22:32, 23 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Anetko, Romo- uniosę się rozsądkiem, tudzież zaprezentuje próbkę swojego uporu i mimo wszystko poczekam z sadzeniem do wiosny
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 22:34, 23 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
wiklasia napisał(a)


Patrząc na linie oświetlenia ulicznego i budynki zlokalizowane w dalszej perspektywie też bym czym prędzej czymś wysokim obsadziła (co powiesz na brzozy? ) by przysłonić ten widok.
Jedyne na co bym zwróciła uwagę przy lokalizacji drzew to to, by nie wlazły w kolizję z kablem linii napowietrznej biegnącej przez Twoją posesję.

Mi osobiście do białych brzozowych pni bardziej pasuje ciemna zieleń niż srebro lawendy. Ale to ja - ta, która nie powinna się odzywać, a jednak ciągle to robi


Brzozy powiadasz...? Ciekawy, innowacyjny pomysł... hmm...pomyślę

Linię muszę dobrze oblukać, jak biegnie bo mam wrażenie, że zdjęcie przekłamuje.

Adres na priv i dziękuję bardzo
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 22:36, 23 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
anna_t napisał(a)

super jest, fakt półka trochę pusta bez piętra ale z brzozami będzie idealnie. ile ich tam chcesz? może na hortensjowej tez wrzucic jedną (lub 2 niewiem ile tam miejsca) aby nawiązać? i po prawo gdzie przechowalnik tez? przed dębem.
murek jest ładny, szkoda by go bylo zasłaniać...
a z wszystkich brzozowych na forum najbarziej podoba mi się ta Syli rozplenice, kulki, rozchodnik i katiaxx śmielek solo
u Marty zielonej jest stipa, kulki, werbena..no dobra ta też mi się podoba..


Aniu muszę pooglądać te namiary, które mi podałaś.
Ile? Nie wiem właśnie...półka jest dość spora, nie wiem w jakiej odległości od siebie powinny być sadzone...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Marzenaka 22:36, 23 wrz 2016


Dołączył: 22 mar 2015
Posty: 1575
Marta, bardzo fajnie masz, jest duża różnica w porównaniu do tego co miałaś na początku. Z drzewami nie doradzę kiedy sadzić ale przydałoby się tan coś wyższego faktycznie.
____________________
Ogród Marzeny
Makusia 22:39, 23 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Roma wyrazy współczucia jak najbardziej trafione
Ja na szczęście nie stoję przed wyborem utraty darów, na które zawsze będę patrzeć z większą odpowiedzialnością, niż na rośliny ze sklepu.
Na wiosnę szansy lawendy rosną, a poza tym pozostałe rośliny z półki może się nam uda zagospodarować
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
roma2 22:40, 23 wrz 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Rozsądek w cenie zawsze . Próbkę uporu będę ogladać z zaciekawieniem. Buziaki!
____________________
Komendówka
OlgaKol 22:58, 23 wrz 2016


Dołączył: 10 maj 2015
Posty: 580
Makusia napisał(a)
Nie wiem jaka to trawa, ale bardzo mi się podoba. Kupiłam wiosną małą sadzonke jako "trawki mix"



carex prairie fire
____________________
Olga Maniak w ogrodzie
hindsight 07:46, 24 wrz 2016


Dołączył: 12 kwi 2015
Posty: 794
Ta trawa niestety wymarzła mi zeszłej zimy.
____________________
Dominika Ogród do przeróbki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies