Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

anbu 21:14, 23 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Marta różnica w hortkach ogromna
Bluszcz w rogu ma się gdzieś wspinać?
Hakuro znalazła nową szczęśliwą właścicielkę, no i fajowo!

Pięknie masz
____________________
Ania Ogród Ani :)
AnnaCh 21:23, 23 wrz 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
anbu napisał(a)
Hakuro znalazła nową szczęśliwą właścicielkę, no i fajowo!
Chwila, chwila, z pół godziny temu pisałam, że na wiosnę ją wezmę
____________________
Ania - Malutki pod lasem
anbu 21:26, 23 wrz 2016


Dołączył: 19 sie 2014
Posty: 7839
Aniu czyli to już towar zaklepany
Pamiętam jak pisałaś, że chcesz Hakuro
____________________
Ania Ogród Ani :)
Nett 21:48, 23 wrz 2016


Dołączył: 24 lut 2016
Posty: 2392
Makusia napisał(a)
Dla Anety półka i hortensjowa na jednym zdjęciu



Martuś moim zdaniem to Ty już nie kombinuj, tylko kup te brzozy i sadź. Naprawdę idealnie tam będą pasować, Ty jesteś do nich przekonana, więc nie ma co czekać. Jak kupisz, to poustawiaj i podebatujemy w którym miejscu je sadzić.
Ja bym pierwszą widziała tak dość ostro po lewej, niedaleko hortek.
No ale niestety, lawenda na półce mi nie pasuje. Przesunęłabym ją może maksymalnie do prawej strony, zrobiła dużą plamę z kilkunastu sadzonek i pociąggnęła dalej na tej rabacie po prawej. Ale w tej chwili ten niebiesko- szary mi tam nie pasuje.
____________________
Aneta-Ogród Nety- moje marzenie
wiklasia 21:58, 23 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Makusia napisał(a)
Półka


Patrząc na linie oświetlenia ulicznego i budynki zlokalizowane w dalszej perspektywie też bym czym prędzej czymś wysokim obsadziła (co powiesz na brzozy? ) by przysłonić ten widok.
Jedyne na co bym zwróciła uwagę przy lokalizacji drzew to to, by nie wlazły w kolizję z kablem linii napowietrznej biegnącej przez Twoją posesję.

Mi osobiście do białych brzozowych pni bardziej pasuje ciemna zieleń niż srebro lawendy. Ale to ja - ta, która nie powinna się odzywać, a jednak ciągle to robi
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
anna_t 22:06, 23 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Makusia napisał(a)
I ostatnie.


super jest, fakt półka trochę pusta bez piętra ale z brzozami będzie idealnie. ile ich tam chcesz? może na hortensjowej tez wrzucic jedną (lub 2 niewiem ile tam miejsca) aby nawiązać? i po prawo gdzie przechowalnik tez? przed dębem.
murek jest ładny, szkoda by go bylo zasłaniać...
a z wszystkich brzozowych na forum najbarziej podoba mi się ta Syli rozplenice, kulki, rozchodnik i katiaxx śmielek solo
u Marty zielonej jest stipa, kulki, werbena..no dobra ta też mi się podoba..
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
inka74 22:08, 23 wrz 2016


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15029
Sadź, ale może na wiosnę. Nie wiem, czy na przesadzanie lawendy nie jest już po prostu za późno. Bo żeby brzozy wsadzić część lawendy musi zrobić przeprowadzkę. Róże to nawet teraz za wcześnie na przesadzanie, od połowy października lepiej chyba, że badyle bez kwiatów, pąków ale z lawendą to nie wiem...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
wiklasia 22:10, 23 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Makusia - zdaje się, że część nasion jeżówki już dojrzała
Wyślij mi wiadomość gdzie posłać w świat.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Makusia 22:23, 23 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
AnnaCh napisał(a)
Chwila, chwila, z pół godziny temu pisałam, że na wiosnę ją wezmę


Ani. Zrobiłam Ci zdjęcie, żebyś wiedziała co ma Ciebie wiosną będzie czekać
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
roma2 22:25, 23 wrz 2016


Dołączył: 28 sie 2014
Posty: 2976
Wyrazy wspóczucia ślę. Sadź już, sadź wiosną. Jedno co mogę napisać, z doświadczenia mojego (więc wiesz, to nie żarty!!!). W zeszłym roku w październiku (na początku) dostałam paczuszkę z roślinami od Małej Mi. Oprócz dorodnych liliowców, były to siewki różnych bylin i dwie siewki rozplenicy. Sadziłam na chybił trafił, tam gdzie było miejsce, bo nic nie było przygotowane na taki cudny prezent. Paczkę dostałam w piątek po południu i w piątek wieczorem, po ciemku (z czołówką na łbie) sadziłam. Nie przetrwały 2 (słownie: dwie) roślinki. Reszta mnie (i trochę Was, bo na zdjęciach są) cieszy do dziś.
____________________
Komendówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies