Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

AnnaCh 10:34, 29 wrz 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Ja też uważam, że daj trzy brzozy Pięknie będzie z cisami, kulkami, trawami, lawendami, rozchodniki dwa już masz, dostaniesz jeszcze duzo jak chcesz takich różówych nn
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Makusia 10:49, 29 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Toszka napisał(a)


Siem nie urlopuję, a choruję... i na oczy ledwo widzę

Ja bym dała tylko trzy brzozy. Cis od tyłu będzie potrzebować miejsca. Wypełniacze tez potrzebują miejsca. Kupuj sporawe brzozy, nie małe patyczki. To co zaoszczędzisz na dwóch niezakupionych wydaj na 3 większe... albo porządnie większe. Od razu będzie efekt

Jeśli dalej masz dojście do cisa baccata to kup kilka sztuk i w dwa trzy lata wyhodujesz kulki. Zdrowsze niż z pozoru tańsze kulki bukszpanowe wymagające ciągłej uwagi i pieniędzy na opryski. Takie moje zdanie. Dodatkowo cis nie łysieje jak coś pokłada się na niego, np. lawenda, czy trawki.
Lawenda i rozchodniki lubią sucho - to dobre zestawienie do pijaczek brzóz.


Oj Ty Bido- co Ci? Zdrowiej Toszka- zdrowiej! O półce potem pogadamy, a do cisów dojście jest nadal Ty się kuruj!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 10:51, 29 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
AnnaCh napisał(a)
Ja też uważam, że daj trzy brzozy Pięknie będzie z cisami, kulkami, trawami, lawendami, rozchodniki dwa już masz, dostaniesz jeszcze duzo jak chcesz takich różówych nn


He he! Zaskoczonko- mam trzy, bo jednego podzieliłam A w zasadzie, to mam cztery- trzy białe i jeden ten Seduction rzekomy- może go pochlastam ostro dzisiaj i rozsadzonkuję? Podobno jest szansa, że nawet mi może się udać
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
AnnaCh 11:07, 29 wrz 2016


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
No raczej nie będzie problemu Przypomniałaś mi o moim Seduction, muszę go też poćwiartować, jak zdążę, to dziś
____________________
Ania - Malutki pod lasem
lindsay80 11:11, 29 wrz 2016


Dołączył: 23 wrz 2014
Posty: 16229
Makusia napisał(a)


Dzień dobry! bardzo miło mi Ciebie gościć
Tak chodzi o tę rabatę właśnie.
Sęk w tym, że ja bym chciała, żeby ona dobrze wyglądała już po posadzeniu, a nie po kilku latach- ja z natury niecierpliwa jestem Stąd pomysł z 5 brzozami.

A powiedz co sądzisz o lawendzie? W sensie razem z brzozami na "półce".


wiesz, mi się wydaje, że lepiej kupić 3 a większe - sama bym tak teraz zrobiła.

Co do lawendy, jeśli mają być tam rozplenice to bierz pod uwagę odmianę Viva, która jest najwyższa i może wzdłuż murku, żeby ją było widać.
U mnie rozplenice zasłoniły rozchodniki Stradust, jeżowki i kule bukszpanowe, takie są w tym roku wielkie, wystają właściwie spośród nich tylko czubki berberysów Orange Dream.
____________________
Tu ma być ogród :)
anna_t 11:16, 29 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
wasze Seduction nadaja sie do podział? u mnie z jednej głównej galęzi ta sadzonka
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Makusia 11:32, 29 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Półka wersja "enta"

Trzy brzozy+ rozplenice, kulki z cisa+ w szlaczek rozchodniki, przy kulkach "coś"- chodziło o inną fakturę i kolor.

Kręcę się w kółko trzymając tej samej koncepcji, że brzozy mają być ustawione właśnie tak, a kulki mają być trzy i dokładnie tam, gdzie je umiejscowiłam. Zmieniam tylko dodatki.

A może macie jakiś rewolucyjny pomysł? (Ale brzozy mają zostać ).
Gdzie jest Asia?

Dziewczyny jeśli coś Wam świta w głowie, to proszę o sugestie

____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 11:33, 29 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
anna_t napisał(a)
wasze Seduction nadaja sie do podział? u mnie z jednej głównej galęzi ta sadzonka


Ania liście tnij. Rozchodnik się podobno z wszystkiego mnoży- jak kocimiętka nie obrażając
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 11:35, 29 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
lindsay80 napisał(a)


wiesz, mi się wydaje, że lepiej kupić 3 a większe - sama bym tak teraz zrobiła.

Co do lawendy, jeśli mają być tam rozplenice to bierz pod uwagę odmianę Viva, która jest najwyższa i może wzdłuż murku, żeby ją było widać.
U mnie rozplenice zasłoniły rozchodniki Stradust, jeżowki i kule bukszpanowe, takie są w tym roku wielkie, wystają właściwie spośród nich tylko czubki berberysów Orange Dream.


Dziękuję Ci bardzo
Nie wiem jaką mam tą lawendę- pisało (tudzież "było napisane") "angustifolia"- tyle.

Powiem szczerze, że nie wiem co, oprócz brzóz, bo to uznaję za przesądzone- jeszcze powinnam dać na półkę i w jakiej konfiguracji..
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
anna_t 11:45, 29 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Makusia napisał(a)
Półka wersja "enta"

Trzy brzozy+ rozplenice, kulki z cisa+ w szlaczek rozchodniki, przy kulkach "coś"- chodziło o inną fakturę i kolor.

Kręcę się w kółko trzymając tej samej koncepcji, że brzozy mają być ustawione właśnie tak, a kulki mają być trzy i dokładnie tam, gdzie je umiejscowiłam. Zmieniam tylko dodatki.

A może macie jakiś rewolucyjny pomysł? (Ale brzozy mają zostać ).
Gdzie jest Asia?

Dziewczyny jeśli coś Wam świta w głowie, to proszę o sugestie


mi się podoba bardzo
widze ze komponujesz symetrycznie jak ja
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies