Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

Pokaż wątki Pokaż posty

Pora najwyższa wziąć się za ogród, czyli krok po kroku w tym natłoku.

anna_t 19:32, 26 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Makusia napisał(a)


Jest to bardzo skomplikowana receptura.
Szklanka mąki żytniej+szklanka wody letniej. W ciepłym miejscu i przez 4 dni dosypujesz po szklance mąki i dolewasz szklankę wody. Od piątego dnia trzymasz w lodówce i "dokarmiasz" po szklance co kilka dni

Marta dokarmiasz tzn dalej dolewasz wody i mąki?
i co dalej? kiedy mogę podlac tym rodki? czystym zakwasem czy rozcieńczonym?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Makusia 21:45, 26 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Dominika jak sprawdzisz, to daj znać
Interesują mnie efekty no i temat na czasie!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 21:49, 26 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Aniu dokarmiam dokładnie tak, jak napisałaś- raz na kilka dni. Mój już trochę miał czasu, bo najpierw zaczynałam od małych ilości mąki i wody- po 100 ml. Ważyłam to i w ogóle. Potem przeczytałam, że chodzi o to, żeby ilość była taka sama mąki i wody, więc przeszłam na system szklankowy.
Zakwas się rozcieńcza-2 litry zakwasu+8 litrów wody. Toszka pisała, że miesza to mikserem, żeby nie było bełtów ale jam zbyt leniwa- dolałam pod dużym ciśnieniem wody, wymieszałam i już
Podjąłam rodki i wrzosy. No zobaczymy co przyniesie jutro
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
natka098 22:08, 26 wrz 2016


Dołączył: 12 cze 2016
Posty: 1795
Makusia to może moje zdechłe wrzosy miksturą potraktować? Myślisz że je wskrzesi?
____________________
Natalia - Mój zakątek
anna_t 22:25, 26 wrz 2016


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
to muszę zrobić ten zakwas, rodki mam w kiepskiej formie
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Toszka 22:59, 26 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Pamietajcie tylko, że zakwas ma ph ok 3-3,3. Lepiej bardziej rozcieńczyć i podlewać kilka razy niż drastycznie jednorazowo zafundować roslinie szok. To chodzi o zakwaszenie podłoża
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Makusia 23:25, 26 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Toszka to Ty wszak powiedziałaś 2/8. Tak też zrobiłam. 10 litrami okularową potraktowałam. To chyba nie tak dużo?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 08:53, 27 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
natka098 napisał(a)
Makusia to może moje zdechłe wrzosy miksturą potraktować? Myślisz że je wskrzesi?


Ci powiem, że ja swoje zdechłe potraktowałam. Wyszłam bowiem z założenia, że przecież bardziej martwe nie będą Moje wprawdzie -przynajmniej część- trochę dychają- tzn. kwiotki paskudnie brązowe i liście (czy wrzosy mają liście???) w większości też, ale jeszcze cosik zielonego się w nich tli. Będę meldować, czym znachor Wilczur, czy raczej niekoniecznie
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 08:55, 27 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
anna_t napisał(a)
to muszę zrobić ten zakwas, rodki mam w kiepskiej formie


To ja Ci mogę tylko podpowiedzieć- po szklance. Jak zaczniesz się bawić w "po 100 ml", to po pięciu dniach będziesz miała dopiero 1 l zakwasu. A jego nie da się wykorzystać idealnie do końca, bo konsystencję ma średnio płynną. Sporo mimo wypłukiwania zostaje na ściankach słoika.
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Makusia 08:57, 27 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Toszka
pytałam Cię gdzieś o to, i pewnie zostawiłaś odpowiedź, ale przetrząsam teraz wątki i nie mogę znaleźć.

Rzecz dotyczy czosnków sadzonych w kompoście w donicach. Widziałam tez gdzieś instrukcję Twą ilustrowaną, ale chciałam się upewnić. Po ile dużych cebul czosnkowych wsadzać do jednej donicy o średnicy 15-17 cm?
Czy te średnie cebule- tzn. nie Everesty i nie Gladiatory tez w donicach sadzić (główkowate wiem, że nie), ale te "Purple" na przykład?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies