Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt

Johanka77 11:29, 02 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
sarenka napisał(a)
Asia,czym nawozilas trawy? Można azofoska czy nawozem do trawnika?


Rozplenice pokrzywą bo miałam trochę.
Hakone azofoską, a wszystkie szpalery miskantowe i pozostałe rozplenice oraz carexowisko sypnęłam nawozem do trawnika. Po tym dostają fajnego kopa.

Dziś pada deszczyk, to się rozpuści ładnie.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
sarenka 12:09, 02 maj 2021


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Oki, dzięki
Nie mam pokrzywy to chyba rzucę im nawozu do trawnika.
Do świeżo posadoznej hakone chyba nic nie sypać?czy może jednak troszkę na zachętę? Jak myślisz?
____________________
Magda W samym sloncu
inka74 12:25, 02 maj 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Historia z bezą boska. Ja buksy z donicy strzygę i topbuxusem dożywiam. Niestety w donicy mają dużo trudniej a to żarłoki są. Jak widzę, że trudniej odbiją to wysadzam z donicy do gruntu w dobrą ziemię z obornikiem. Po 1 sezonie są odbudowane.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Wiaan 12:42, 02 maj 2021


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 5301
Swoje bukszpany po ćmie, mega osłabione i przycięte konkretnie potraktowałam taką tabletką rozpuszczoną w wodzie jako nawoz dolistny typowo do bukszpanów Zapobiega chorobom grzybowym, zawsze po cięciu to stosuję lub interwencyjnie, wysłałam Tobie na priv.
____________________
Aneta Ogrodowe wariacje
eVka 13:06, 02 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Johanka77 napisał(a)
U Mrokasi temat lilaka, a u mnie takie oto cudowne lilak-story

Kupiłam jakiegoś w kartoniku w Biedronce w 2014 jak się budowaliśmy.
Posadziłam z córeczką 5-letnią w rogu ogrodu tam, gdzie dziś brzozowa.

Lenka mówiła, że to jej BEZA

Potem okazało się, że rośnie w granicy, więc trzeba było przesadzić obok.

A za jakiś czas zrodziła się koncepcja brzozowej i BEZA wylądowała pod płotem sąsiada w rogu. przy śmietniku.
Tam, gdzie. dziś stipowisko.

Zbuntowała nam się za te przesadzanki i przez 5 kolejnych lat nie rosła.
Wypuszczała tylko listki i miała może ze 30cm wzrostu.

Dwa lata temu wpadła mi pod sekator. Potraktowałam ją ostro.
W ubiegłym roku osiągnęła pół metra, a w tym roku ma już około 80cm i pierwszy w życiu kwiat!
Jak go wczoraj zauważyłam, to moja Lenka mało z kapci nie wypadła, tak biegła.
7 lat czekała na swoją BEZĘ

Poniżej fotki o poranku.
To ten obok szpadla

Piękna historia bezowa! Ja mam takiego Beza u sobie wciśniętego w ogrodzenie, nie wiadomo skąd tam się wziął, rośnie co roku jak szalony. Mimo że jest stłamszony przez wielkie tuje i świerk a on ma taką olbrzymią wolę życia... Pięknie kwitnie na biało Oby Twój też tak pięknie rósł i kwitł. Uwielbiam bzy!

Córkę masz 2 lata starsza od mojej
____________________
eVka 13:07, 02 maj 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Johanka77 napisał(a)


Hania! Dzięki! Zatem muszę na przyszły sezon buczynę do kominka kupić
Bo skąd ja taki popiół wezmę…

A. siarczan potasu poszukam.

Jaskry dziękują


Matko i córko jakie cuda!!!!
____________________
Johanka77 13:12, 02 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
sarenka napisał(a)
Oki, dzięki
Nie mam pokrzywy to chyba rzucę im nawozu do trawnika.
Do świeżo posadoznej hakone chyba nic nie sypać?czy może jednak troszkę na zachętę? Jak myślisz?


Teoretycznie nie powinno się. Ewentualnie za jakieś dwa tygodnie podlej azofoską, ale z połowy porcji.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 13:14, 02 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
inka74 napisał(a)
Historia z bezą boska. Ja buksy z donicy strzygę i topbuxusem dożywiam. Niestety w donicy mają dużo trudniej a to żarłoki są. Jak widzę, że trudniej odbiją to wysadzam z donicy do gruntu w dobrą ziemię z obornikiem. Po 1 sezonie są odbudowane.


Dzięki za rady Iwona.
Mąż będzie we wtorek w pracy, to kupi mi nawóz i ten siarczan. Będę walczyć o nie
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Johanka77 13:17, 02 maj 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Wiaan napisał(a)
Swoje bukszpany po ćmie, mega osłabione i przycięte konkretnie potraktowałam taką tabletką rozpuszczoną w wodzie jako nawoz dolistny typowo do bukszpanów Zapobiega chorobom grzybowym, zawsze po cięciu to stosuję lub interwencyjnie, wysłałam Tobie na priv.


Dzięki! Ja ćmy nie mam odpukać. Miałam raz ale zdążyliśmy z Mężem pod osłoną nocy zebrać larwy i opryskać decisem. Od tej pory lepinox rządzi.
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
tulucy 13:22, 02 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12908
Sporobolusy bym chętnie przygarnęła, ale na razie w tamtym kierunku w ogóle nie jeżdżę. Zresztą nigdzie nie jeżdżę
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies